Ползата от пиене на повече вода при ограничение в храненето.

  • 1 791
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Много интересно ,че навсякъде намирам следния съвет : "пийте повече вода -така коремът се пълни и не се усеща чувство за глад"
Е много странно защото аз пък използвам метода с пиене на много вода ,когато не съм гладен.
Тоест-минава много време пък нямам желание да ям.Почвам да пия вода.За няколко часа излоквам два три литра.Е след това почва да ме гони вълчи глад .
Или пък се прибера от работа и тъкмо си викам "ей днес слава богу не съм много гладен ще мина без вечеря".Сядам си и удрям няколко чаши безалкохолно или айран.Е след това не мога да сваря да наредя всичко по масата и гледай какво ядене пада.
Защо нещо не съм убеден че водата притъпява чувството за глад?

# 1
  • Мнения: 81
Какво ви става бе хора. Никой ли няма мнение по въпроса?

# 2
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Когато човек е в режим на отслабване, чрез отделителната му система се елеминира всичко, което е успял да разгради. За да се подпомогне процесът на по-бързо отделяне,  трябва да се пие повече вода, за да не остават токсините в организма. Или поне аз така знам.
И вече,  според различните диетолози,  водата  се пие преди или по време на хранене....
Доста често,  това което си го мислим, че е глад, всъщност е сигнал за жажда, и че тялото иска да пие вода, а не да яде.

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 11:53 от Дани_

# 3
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Не мисля, че многото вода се пие, за да не се усеща глад, а по скоро , както Дани_ е написала , за да подпомогне прочистването на организма от токсините Wink.Това е особено важно, когато си на хранителен режим, затова във всяка диета пише "пийте повече вода", но не защото така няма да се огладнява, а за да се подпомогне процеса на отслабването.

# 4
  • Мнения: 65
Здравейте и от мен!Ходя на диетолог и ако съм свалила по-малко веднага ме пита-пила ли си достатъчно вода,тоест 1,5-2 л на ден.Правилно,момичетата са обяснили по-горе,че водата изхвърля токсините и спомага процеса на отслабване.

# 5
  • Мнения: 4 678
Не мисля, че многото вода се пие, за да не се усеща глад, а по скоро , както Дани_ е написала , за да подпомогне прочистването на организма от токсините Wink.Това е особено важно, когато си на хранителен режим, затова във всяка диета пише "пийте повече вода", но не защото така няма да се огладнява, а за да се подпомогне процеса на отслабването.
..като засилва метаболизма Peace

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 19
Аз не съм много съгласна с вас ,но това си е мое мнение.Ще ви кажа и защо.Аз също съм на диета и аз се мъча да пия повече вода ,но колкото и да се мъча повече от един литър на ден не мога да изпия даже и в тази жега ,но въпреки това съм отслабнала с 7 кг . За токсините пия зелен чай.

# 7
  • Мнения: 4 678
Аз не съм много съгласна с вас ,но това си е мое мнение.Ще ви кажа и защо.Аз също съм на диета и аз се мъча да пия повече вода ,но колкото и да се мъча повече от един литър на ден не мога да изпия даже и в тази жега ,но въпреки това съм отслабнала с 7 кг . За токсините пия зелен чай.
.....при всеки е различно..1 л за теб може да е достатъчен..и да няма нужда от повече Peace..никой не казва да се пие вода насила..колкото...толкова Peace
..зелен чай и аз пия....но на капсули Peace Grinning

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 18:53 от Поци

# 8
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз пък съм малко като лейката с водата, или като в зада4ите за басейните ,дето от едно място се  пълни, от друго се изто4ва!!  пия малко вода зимата,ако не са кафетата и храните - изобщо! но заради режимите от 2-3 г се наливам, нали трябвало за баланса, кожата и тн! но едва ли при тукашните жеги от 50 градуса съм изпивала пове4е от 3 л и то със зор!добре са плодовете и тараторите! основно за да затъпя въл4ия глад я пия в момента, поне подута се 4увствам ,но сита никак! ако е полезна за токсините, добре, дано съм ги метнала в канализацията!

Общи условия

Активация на акаунт