Мнения за адаптирано мляко Лактана Био

  • 136 982
  • 770
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 170
Синът ми определено го харесваше. Тъй като имаше запек, хранех го с Аптамил и по препоръки преминах на Лактана Био, но нямаше ефект. Даже резултата стана още по-зле - твърди акита с кръв. Така че на всяко детенце всяко мляко действа по различен начин.

# 31
  • Мнения: 375
с Лактана Био1 оправихме запека,но след известно време синът ми започнамного да повръща от него сменихме с Аптамил  Peace

# 32
  • Мнения: 12
Аз пък с триста зора се сдобих с Лактаната от БГ-то като си мислех че на сина ми ще му хареса ама не той си иска Алмирона а той е много скъп ама както и да е нали яде и наддава пу пу newsm32

# 33
  • Мнения: 3 621
Сина ми не хареса Лактаната. Аз май се подведох по много мнения че това е най-доброто мялко на пазара. Пробвах го ,малкия не го хареса и го хвърлихме дори, не настоявах да го яде защото като му прочетох по-сериозно съдържанието ме притесниха две неща, флуорида и яйчното масло, като последното никой не ми обясни какво точно означава.

# 34
  • Мнения: 814
... яйчното масло, като последното никой не ми обясни какво точно означава.[/color]
Не знам кой си питала, но това е един от плюсовете на Лактана, защото по този начин се осигуряват необходимите мастни киселини DHA и ARA. Аз бях на Бебеманията, защото пак съм с коремче  Wink и продуктите Лактана бяха там. Говорих си надълго с вносителите, защото аз съм изключително доволна от млякото, но не бях запозната напълно с новите им каши (имат адски много видове) и те ми дадоха разни брошури и материали. В брошурата за млякото има голям раздел за тези две киселини: докозахексаеновата и арахидоновата и там също се споменава следното: "Основен източник на DHA и ARA в Lactana Bio Plus 3 е маслото от яйчен жълтък...". Доколкото съм запозната (главно - от приятели лекари), влагането на яйчното масло в детски храни е ОК, но някои фирми слагали в храните масло от водорасли пак заради тези 2 киселини, което не било много препоръчително. Затова винаги гледам етикета.
Има още доста инфо в материалите, но е дългичко за преписване  newsm78. Все пак ако някой държи - ми кажете - мога да седна да извадя части...       

# 35
  • Мнения: 5
Не разбирам основанията Лактана Био да се смята най-доброто АМ в момента... Пробиотиците които използват са от чревен произход... нищо чудно, че някои от децата повръщат и получават диария с кръв... Не знам как са получили и знак за БИО производство от смесването на био мляко и чревни бактерии. Млякото с пробиотици с произход от кърма е ХиПП. Това е единственото мляко, което давам на детето ми!

# 36
  • Мнения: 15 379
Пробиотиците които използват са от чревен произход...
Млякото с пробиотици с произход от кърма е ХиПП.
Нещо не успях да схвана. Би ли обяснила по-подробно, ако обичаш.

# 37
  • Мнения: 5
B.longum, B.brevi, B.bifidum и B.infantis са пробиотичните микроорганизми, които се изпозлват в млеката Лактана Био, и изобщо бифидобактериите като цяло са чревни микроорганизми. Посочените тук действително се срещат повече в червата на здрави кърмени кърмачета, но не са микроорганизми, които се съдържат естествено в кърмата.  Не случайно бифидобактериите като пробиотици са забранени да се дават на кърмачета до 6 месечна възраст! Те живеят естествено в червата и вагината. Давам следните линкове за заинтересованите по темата.

"Bifidobacteria are probiotics that naturally colonize in the human gastrointestinal tract (GIT) and vagina. They were first isolated over a hundred years ago from human feces."

http://microbewiki.kenyon.edu/index.php/Bifidobacterium_longum

И така изолираните от кърма пробиотици, които живеят в каналчетата на млечната жлеза и в гастроинтестниналния тракт са Лактобацилите, като L. reuteri, L. fermentum и други.
След като щателно проучих темата, и потърсих съответните млека се оказа, че единствено от ХиПП са се погрижили и са вложили в изолирането и размножаването на L. reuteri и fermentum, които слагат в млякото и кашите. Това е и единственият пробиотик разрешен от 1-о месечна възраст, тъй като е изолиран от кърма.

"Lactobacillus reuteri are Gram-positive, rod-shaped, and anaerobic. These heterofermentatic lactic acid bacterium naturally inhabit the gut of a wide range of organisms, including humans. They can also be isolated from human breast milk

http://microbewiki.kenyon.edu/index.php/Lactobacillus_reuteri

# 38
  • Мнения: 814
Не разбирам основанията Лактана Био да се смята най-доброто АМ в момента... Пробиотиците които използват са от чревен произход... нищо чудно, че някои от децата повръщат и получават диария с кръв... Не знам как са получили и знак за БИО производство от смесването на био мляко и чревни бактерии. Млякото с пробиотици с произход от кърма е ХиПП. Това е единственото мляко, което давам на детето ми!

Знаеш ли, много е крайно и рязко е изказването ти, чак съмнително... ? Най-малкото, защото това е Германия, а не България и да изразяваш съмнение относно БИО-сертификата е леко несериозно.
Преди близо 3 години минах през голям ад със сина относно избора на мляко (вкл. ХИП - 2 варианта), а синът ми хич не беше безпроблемно бебе откъм коремче и алергии. Тогава четох страшно много, рових се сама, писах до производители, консултирах се с познати лекари и фармацевти (защото тогава Лактана беше много нова и повечето педиатри още не знаеха за нея) и накрая се спрях на Лактана. Това е млякото, което ни оправи всички проблеми и което синът ми пи до след 3 годишна възраст. Само да е живот и здраве и всичко да е наред - това е млякото, което ще пие и следващото ми бебе. За повръщането и диарията - ако някое дете получи такива симптоми, според мен, това е защото то има някакъв проблем и е за специално мляко. 
Между другото една от темите, за които събрах информация е именно разликата между пробиотика в ХИП и пробиотиците в Лактана (Google е пълен и с инфо за ползите от тези 4 вида бифидобактерии). Информацията, която намерих е, че наистина четирите вида бифидобактерии от Лактана са тези, които се намират в червата на здравите кърмени бебета и деца. После с течение на времето, когато човек стане възрастен тези бактерии се заменят с други видове бифидобактерии (имаше някаква схема - ако я намеря ще я постна). И заради тях, при кърмените бебета няма толкова чревни проблеми и са с по-силен имунитет. В кърмата няма пробиотици, там има само пребиотици, така че от нея не може естествено да се изолират пробиотици! Но пък пребиотиците в млякото, нямат същият ефект като в кърмата. От друго страна не знам защо плюеш по БИО-качеството, но е адски важно продуктът за бебета да е максимално "чист" - това може понякога да спести и появата на алергии!!!
Това, което намерих за бактерията reuteri на ХИП е, че е изолирана от организма на някаква майка в Перу и по принцип изобщо не е разпространена като пробиотик в червата на бебетата (мен това адски ме смути?!?). Аз за разлика от теб, няма намерение да плюя по ХИП (все пак има пробиотици и е доста по-добро от други като Фризо например), но истината е, че  Лактаната за българския пазар се произвежда в Германия и е същата като в другите страни, а "българския" ХИП са ми казвали, че се произвежда в Унгария (или там някъде) и затова състава и качеството му са по-различни от оригинала (освен това и опаковката била по-различна). Една позната, която ползваше ХИП се побърка, когато излезе новата му формула, защото млякото не се разтваряше и детето започна да се запича.
Така че, аз съм и ще си остана привърженичка на тезата, че в момента Лактана е с най-добрите качествени показатели на пазара Peace
 


       
   

# 39
  • Мнения: 5
Всъщност L. reuteri е изолиран от кърмата на перуанката и по късно направените проучвания показват, че се съдържа в кърмата на 20% от жените. А децата на тези жени страдат по-малко от диария и запек, алергии и като цяло от инфекциозни заболявания. Относно био сертификата на млякото Лактана нямам против.... не ми харесва и няма как да си представя БИО сертификат за добавените микроорганизми от черва. ... Няма начин да дам на детето си мляко с микроорганизми изолирани от черва. Това не важи само за Лактана, а и за всички останали, които използват Бифидус...
Освен това не съм чула от тук и там информация... нямам предпочитания към марката... ТЪРСЯ КАЧЕСТВОТО и не вярвам на реклами. Предлагам обмен на научна информация относно пробиотиците

"Researchers first identified probiotic bacteria in breast milk during the 1970s but it was not clear where the bacteria had come from. Then in the late 1980s Swedish firm BioGaia isolated strains of lactic acid bacteria from Peruvian mothers living in the highlands and screened them in their US laboratories for potential probiotic properties. This led to the development of its well-known Lactobacillus reuteri."

http://jhl.sagepub.com/cgi/content/abstract/21/1/8

http://en.wikipedia.org/wiki/Lactobacillus_reuteri

# 40
  • Мнения: 117
Ауууууууу - колко научно обосновано мнение на една майка (MaMaTux), която даже не става ясно като майка ли се изказва, като бъдеща майка или като учен.
Моето мнение за млеката е мнение на майка също ровеща се в интернет и направила своя избор и за двете си деца - а той е мляко с пробиотици. И не на последно място с 4-ри пробиотика и БИО. Затова съм избрала Лактана. Аз също се рових и търсих много информация и въобще не ме смущава факта, че бифидобактериите са изолирани от чревната флора на здравокърмени бебета. Ами от къде да се изолират. Нали трябва да е там където ги има. То дори и за неучените като мен например не разбирам откъде другаде. Бифидобактериите съставят 80-90% от чревната флора на кърмачетата. Наистина в интернет има много инфо за пробиотиците и БИФИДОБАКТЕРИИТЕ. И всички са само положителни.
Аз също бях срещала някъде за пробиотика на Хип, че бил изолиран от гърдата на перуанка. От млякото няма как да е защото, ако беше прочела малко по-внимателно в млякото има прЕбиотици, а не прОбиотици. (MaMaTux) нали и тук следва въпроса защо пък точно от нейната гърда, а не от гърдите на толкова много други майки. Ами защото там са го открили и са го изолирали този вид пробиотици. Ти не се ли смущаваш, че ще даваш мляко с пробиотик, изолиран от гърдата на перуанка. Ами ако перуанката не се е мила. Извинявай шега. Ама на твоите писания как да реагира човек.
А относно съмненията за БИО качеството. Германия е може би страната  в Европа, която най-много държи и спазва всички норми за БИО храни. Повярвай ми. И като ходиш по бебешките магазини внимателно сравни сертификатите за качество на немските БИО храни - има го на Лактана и на кашите на Милупа, които са също БИО и на сертификата за БИО на Хип (където БИО качеството е гарантирано от д-р Клаус Хипп). Нямам съмнения за БИО качеството, но това качество не е контролирано от съответните организации, а е само гарантирано. Има огромна разлика.
MaMaTux
Извинявай ама постинга ти е неразбираем и пълен с неточности
Всъщност L. reuteri е изолиран от кърмата на перуанката и по късно направените проучвания показват, че се съдържа в кърмата на 20% от жените. А децата на тези жени страдат по-малко от диария и запек, алергии и като цяло от инфекциозни заболявания.
- това не е вярно
Относно био сертификата на млякото Лактана нямам против.... не ми харесва и няма как да си представя БИО сертификат за добавените микроорганизми от черва. ... Няма начин да дам на детето си мляко с микроорганизми изолирани от черва.
- какви черва и други глупости. Навсякъде се говори за чревна флора. Ами не дайвай от черва, кой те кара. Всеки сам прави най-добрия избор за своето дете.
Твоето тук прилича на чиста пропаганда - Аз не искам да давам еди какво си не давайте и вие. Ами не го давай. Ами аз го давам вече почти 3 години и на двете си деца. И знам какви са ползите от това. Ако ти кажа, че моите деца дори и не са боледували през тези години и че това също (според думите на моя педиатър) се дължи отчасти и на пробиотиците дали ще ми повярваш.
Човек е полезен във форума не когато напада и изтъква НЕВЕРНИ неща, защото така му идва отвътре някак си, а изтъква предимствата  на нещата. L. reuteri е нещо положително и това е факт. Давай него. Аз като по неграмотна давам с 4-ри пробиотика и не казвам, че L. reuteri е лош напротив. Гледай положително на нещата.

Нещо много стана. Прощавайте, че задръстих форума.

Обмен на научна информация колкото искаш в интернет. Чети и се ограмотявай   bouquet




Последна редакция: нд, 20 дек 2009, 15:30 от shturolina

# 41
  • Мнения: 814
MaMaTux, когато на мен ми се наложи да търся инфо по темата още нямаше никакви реклами. Всъщност чак след това всички млека започнаха да вкарват пробиотици и да се "шуми" по въпроса. Много странно се изказваш за "добавянето на микроорганизми от черва" - това не означава, че на някое бебе са му „изстъргали” червата и сега ръсят във всяка кутия мляко от тях  Grinning. Напротив, просто там са открили бифидобактериите и са започнали да ги изолират, за да се получат същите като при кърмените деца. По твоята логика - reuteri пък е получено от млечните жлези на някаква жена в Перу..., където дори климатът не е близък до нашия и не се знае кои микроорганизми оцеляват. Това е абсурд...   

Ти ме накара ме да се ровя в архива със старите теми, защото честно казано не пазя всичко, което съм намирала някога. Но ето все пак малко линкове:
http://www.medicinalfoodnews.com/vol01/issue3/bifido
http://www.medicinalfoodnews.com/vol09/issue2005/breastfed
http://ezinearticles.com/?Babies-and-Friendly-Bacteria&id=672129
http://www.genomenewsnetwork.org/articles/10_02/bifido.shtml

Наколко цитата от тях:
„Bifido bacteria are found in highest quantities in the intestines of breast fed newborns. As the baby ages and its diet changes, the numbers of Bifido bacteria declines and other bacteria, some associated with disease, increase in numbers. In studies carried out in primarily in Japan, it was shown that adding Bifido bacteria back into the diet improved diarrhea, and constipation. Various strains of Bifido bacteria have been shown to be able to synthesize vitamins that may be available to the host. There have also been reports of the infection preventing ability of Bifido bacteria and their antitumor effect.”

“Breast fed babies generally have larger numbers of bifidobacteria than bottle fed babies growing in their intestines. Up to 90% of the bacteria in the GI tract of breast fed babies can be bifidobacteria. Bifidobacteria are considered to be "good bacteria". Many probiotic foods contain bifidobacteria. It is generally believed that human breast milk contains bifidogenic factors that support and promote the growth of bifidobacteria. As time goes on, and the baby is introduced to solid food, both breast fed and bottle fed babies develop a more complex population of intestinal bacteria.
At the present time, it is difficult to demonstrate a direct benefit to breast fed babies against disease and infection. Mother’s milk contains immunoglobulins that increase resistance to disease, and there is a general feeling that colic is less of a problem in breast fed babies.
Breast feeding babies may also be receiving the benefits of probiotic bacteria consumed by the mother. It has been recently shown that atopic dermatitis is less frequent in babies of mothers who have eaten Lactobaillus rhamnosus GG during pregnancy or lactation. The mechanism by which this happens is not known, but it is certain that something in the mother's milk is the source of the protection.
Infant formulae are improving all the time, but they still do not have all of the health benefits of breast milk.

Beneficial Effects Attributed to Bifidobacteria:
1.   Produce vitamins
2.   Aid in intestinal function
3.   Protect against enteric infection
4.   Contribute to digestion and absorption of food
5.   Kill or displace pathogenic and other less desirable bacteria
6.   Stimulate the immune system”


Обаче, от друга страна съм ти благодарна, защото ме накара да си актуализирам знанията и май наистина може да се окаже, че твърдението, че в кърмата няма пробиотици (а само пребиотици) и те са само в майчините гърди не е правилно, защото намерих това:

"Bifidobacteria Found in Breastmilk – New Implications on Infant Nutrition
For many years, research has shown that breastmilk contains prebiotics – non-digestible carbohydrates that stimulate the growth of probiotics and balance the intestinal flora. It was originally thought that breastmilk did not contain probiotics, but merely promoted the growth of bifidobacteria due to the presence of the prebiotics. However, recent research has proven that breastmilk does contain probiotics – numerous strains of bifidobacteria – which have been shown to balance the intestinal flora and help develop a healthy immune system in infants. Clinical trial results showed that more than 85% of breastmilk samples contained bifidobacteria,1,2 further supporting the immune benefits offered by probiotics.

In infancy, bifidobacteria help promote gut barrier function and modulate immune system response.3-8 In our increasingly sterile environment, infants born via C-section, who receive antibiotics, or who are formula-fed (without probiotic-supplementation) stand to benefit the most from bifidobacteria supplementation.

Probiotic benefits can be maintained through childhood when supplementation is continued as solid foods are introduced into a toddler’s diet. A routine infant or toddler formula containing bifidobacteria helps to build a predominance of bifidobacteria in the gut, and positively promote a balanced intestinal flora.

Why choose bifidobacteria for infant formula?
Bifidobacteria are naturally found in breastmilk, impacting the microbial composition of an infant’s intestinal flora. They make up 80–90% of the total intestinal flora of breastfed infants.9,10 Supplementation helps increase acidification of the gut lumen, secretory IgA production and mucin, and decreases gut barrier permeability.3-6,10-13 Recommending a routine infant formula containing bifidobacteria would be a natural choice after breastfeeding is discontinued.”
[/b]
То, обаче, също казва само хубави неща за бифидобактериите.

И най-накрая давам този линк с уговорката, че не искам да правя реклама на разни водорасли (и без това смятам, че тези продукти не са удачни за малки деца), но просто според мен те са направили най-доброто обобщение на преводи от западни статии относно бифидобактериите: http://tihomir.vodorasli.com/index.php?option=com_content&vi … =23&Itemid=48

Въобще научните среди са много, така че и мненията са много. Не знам колко е голямо детето ти и какво използвате, но аз „открих” Лактана от неволя, след като се бях провалила с много от млеката, вкл. и с ХИП.


# 42
  • Мнения: 5
Всъщност, никой не отрича положителните черти на пробиотиците... Ясно е, че в кърмата има пробиотици и пребиотици... Не разбирам защо се приема остро гледната ми точка, че при невъзможност да се кърми бебето, то трябва да се храни с мляко, максимално близо до кърмата. Природата е определила това да са лактобацилите... Това е и моето решение. Особено ако бебето е под 6 месечна възраст, когато флората на червата се определя предимно от кърмата. Ако излезе АМ с друг пробиотик, изолиран от жена кърмачка (от каналчетата или от млякото) бих опитала и него. Статията за откритието на бифидобактерии в кърмата има научно-популярна стойност. В нея не става ясно кои са видовете бифидобактерии. Ще ми бъде интересно да прочета дали бифидобактериите, използвани за приготвяне на известните ви АМ включват някой от тези видове.
Явно е трудно да се излезе от коловозите на еднопосочното мислене. Хубаво, имате опит с мляко, с което моят опит е горчив... Всеки е опитвал едно или друго. Форумът е създаден за дискусия. Ако днес не беше възникнал въпросът за пробиотиците в кърмата, нямаше да проучите темата. А сега можете да погледнете по-спокойно на една различна гледна точка и да се поинтересувате защо природата е избрала лактобацилите. В интерес на истината перфектното мляко, което все още не е създадено съдържа лактобацили и пребиотици... за да бъде пълно равновесието.

# 43
  • Мнения: 814
Много ясно се казва кои са бифидобактериите както в тези, така и в други източници - не си погледнала всички линкове.
Но по принцип - да, права си - винаги е по-добре да има пробиотици каквито и да е, отколкото да ги няма хич  Peace. От тази гл.т. аз ти казах и преди, че така или иначе Хип според мен е по-добро от доста други, но не и от Лактана, защотото тя съдържа 4 вида най-разпространени в червата на кърмените деца бифидобактерии, БИО - мляко е (което за мен е много важно) и съдържа важни мастни киселини. Истината е, че това - в комбинация - не можеш да го намериш в друго мляко. Друго, заради което уважавам това мляко е, че в крайна сметка купувам и предлагам на детето си същото мляко, което произвеждат и пият и в Германия, а не в друга страна, която работи специално за източните пазари. Да, съгласна съм, тук хората са по-малко платежоспособни, но това не означава, че трябва да ми отнемат правото на избор да потребявам същите качества като един западняк. 
Още едно разсъждение: Всички знаем колко полезна и неповторима е кърмата и че млеката трябва да се опитват да я наподобяват но не просто като механичен състав, а като въздействие върху организма на детето. Именно затова се разработват всички такива технологии, защото е установено, че една съставка в кърмата не винаги действа като същата съставка в млякото. Факт - който според мен дава хляб на много научни лаборатории по света  Laughing.
Ти си тази, която се включи с доста остро и крайно изказване в началото и честно казано ако не чаках второто си бебче, сигурно нямаше да тръгна да се ровя наново  Wink. С едно обаче не мога да се съглася - не си ти причината да проуча темата, вярвай ми, и това могат да го докажат мнооого от старите теми от архива тук. 
Относно хипотетичното съчетание на пробиотици (аз бих казала бифидобактерии) и пребиотици в млеката - разбирам идеята ти. Това съществува в някои препарати и се нарича синбиотик. Не знам защо не го влагат в млякото - но сигурно не е допустимо по някаква причина. А и няма голям смисъл, според мен, защото когато имаш четири вида живи пробиотични бактерии, които имат свойството да се размножават до необходимото количество и детето ги пие редовно, то напрактика си осигурява поддържането на полезна пробиотична чревна среда.   
Сега изчезвам да прегледат нероден бебо, но във всички случаи ми беше полезно да дискутирам с теб, надявам се и на останалите също  Peace

# 44
  • Мнения: 309
Мился, че е хубаво мляко, също е и вкусно!Дъщеря ми го харесваше много!Дано наистина да е био! Peace

Общи условия

Активация на акаунт