Противозачатъчни+разширени вени

  • 2 811
  • 6
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Здравейте мами  Simple Smile Имам един въпрос относно Противозачатъчните: Пия Логест вече 4 години и ми действа много добре. Само че от миналото лято имам проблем с вените по краката. Като стане топло времето ми се подуват и ме болят страшно много. В листовката на хапчетата прочетох, че не трябва да се приемат ако имаш проблеми с вените. Въпросът ми е дали да спра Логеста и да го заменя с друг вид лекарство или и при другите има същите противопоказания?  newsm78

# 1
  • Мнения: 25 449
Консултирай се с гинеколога си, но доколкото знам, за всички противозачатъчни са противопоказни проблеми с кръвоносните съдове - има опасност от тромбози.

# 2
  • Мнения: 138
Всеки лекар знае че има ли разширени вени противозачатъчни не се пият.Има голяма опасност от тромбози.Аз имам киста на яичника а тя се лекува с противозачатъчни но не мога да ги пия точно заради разширените вени.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Въпросът е там, че нямах такъв проблем до преди година, а логест пия от около 4год.. Днес ще ходя при гинеколог да видим какво ще ми каже.  Sad  Но като чета из нета май  всички противозачатъчни са забранени при разширени вени.

# 4
  • Мнения: 121
Аз пия противозачатъчни за един месец и се чудя дали е опасно за такъв период?А иначе единият ми крак е доста зле с вените.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 214
Ами на листовката пише, че не трябва да си приемат ако имаш проблеми с вените! Но щом е само за месец не мисля, че има опасност. Между другото гинеколога ми каза за момента да не спирам Логеста , но да си взема и да пия Флебодия (мисля че така се казваше). Пия го вече 3-ти ден и мога да кажа, че болките в краката значително ми намаляха  Grinning

# 6
  • Мнения: 700
"Сериозни, но рядко настъпващи нежелани реакции са: тромбоза ..."

Това е от описанието на Регулон. Мисля че напразно се вълнувате толкова много. Не съм чувала за случай, при който да се образува тромб следствие на противозачатъчните. Ако толкова много сте притеснени, си купете аспирин протект и пийте по 1 табл. дневно. Нямате грижи тогава.
Работа върши и обикновения аспирин.

Общи условия

Активация на акаунт