До мамите,владеещи руски

  • 1 616
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Моля ви,ако някоя от вас владее руски ,да ми помогне.Става дума за превод на една страница /ръкописна/на последните ми изследвания.Искам да се оперирам при професор Мулдашев и за целта трябва да изпратя преведени последните ми изследвания,за да ми кажат дали съм подходяща за операция.Имам глаукома и дегенерация на макулата и мисля,че това е единствения ми шанс да не ослепея.Ако някой може и иска да ми помогне,нека ми пише на лични.

# 1
  • Мнения: 945
Tres, да ти побутна темата нагоре... До колкото раzбрах трябва ти превод от български на руски на медицински термини. А не може ли да ми ги zанесеш непреведени? Предполагам, че думите са доста блиzки. Аz лично "бърборя" руски, но не мога да напиша и една думичка правилно, а и да си приzная медицинската терминология ми е абсолютно чужда.
Ако искаш пусни тук иzследванията, може пък да можем да ти подскажем накоя друга дума...

# 2
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Някоя агенция за преводи не е ли по-сигурен вариант?  newsm78 Все пак там става дума за специална терминология.

# 3
  • Мнения: 23
Опитах с агенции,само че в събота и не работеха.Утре ще ходя пак.Св ързах се с една преводачка по обява от интернет и тя беше много разочарована,че е само 1 страница.После каза,че превеждала в други област,освен техника.                                                                                                                                                         Много ви благодаря ,момичета,не очаквах толкова голяма подкрепа.Имах писма и на лични.

# 4
  • Мнения: 23
Става дума за следното:Първична глаукома с отворен ъгъл,дегенерация на макулите,ле4ение с travatan,VOD=c-3,25 sph-3,0cyl/12 градуса=0.6; VOS=-3,5sph-2,0cyl/150градуса=0,1                                                                                      Роговица-радиарни кератотомий                                                                                                     Очни дъна Е=0,6-дясно око;Е=0,5 -ляво око                                                                                                                     Дясно око -изтъняване на ретината в 3 сектора;ляво око -изтъняване на ретината в 6 сектора.

# 5
  • Мнения: 23
Искам да изразя благодарността си към kartinka.Тъкмо мислех да тръгна по мъките и да издирвам някоя фирма ,която да се съгласи да направи превод само на една страница,пък и без легализация,което оскъпява,а те не са много съгласни да си губят времето за малко пари.Иначе имам оригиналните изследвания,но те искат на първо време само това.Предполагам ,че ако се стигне до  ходене там,все пак ти правят още изследвания,едва ли разчитат на чужди преценки за нещо толкова сериозно.Или поне се надявам да е така.Още веднъж ти благодаря,беше много важно за мен.

# 6
  • Мнения: 3 371
само влизам в темата за да кажа, че мой близък го оеприраха в клиниката на мулдашев пред октомври миналата година, за съжаление неуспешно.
разбира се, неговата диагноза е съвсем друга.
пожелавам ти успех  Hug

# 7
  • Мнения: 23
A би ли могла да ми кажеш каква му беше диагнозата и сега по-зле ли е от преди или поне дали му се е запазило състоянието?На мен ми се иска да опитам,защото никой не предлага друго лечение,а в същото време прочетох в един форум ,че са станали и големи поразии при него.Обаче нямаше никакви подробности.

# 8
  • Мнения: 3 371
A би ли могла да ми кажеш каква му беше диагнозата и сега по-зле ли е от преди или поне дали му се е запазило състоянието?На мен ми се иска да опитам,защото никой не предлага друго лечение,а в същото време прочетох в един форум ,че са станали и големи поразии при него.Обаче нямаше никакви подробности.
той е с генетична обремененост, и за него нямаше никаква друга надежда. диагнозата му е ретинитис пигментоза.
ако искаш ще ти дам домашния му телефон, за повече подробности.

# 9
  • Мнения: 23
Ако може,ще съм ти много благодарна.

# 10
  • Мнения: 3 371
Ако може,ще съм ти много благодарна.
пратих ти на лични.
късмет!

# 11
  • Мнения: 23
Благодаря!Непременно ще му звънна.

# 12
  • Мнения: 14
Ето тук открих малко повече актуална информация на глаукомата:

http://www.cross-bg.net/index.php?option=com_content&view=ar … %B5&Itemid=70 

# 13
  • Мнения: 5 183
И от мен пожелания за късмет и успешна операция!

# 14
  • Мнения: 3
Момичета, майка ми е рускиня, говореща перфектно български. Така, че ако още има нужда от превод- пишете. Може да помогне Wink

Общи условия

Активация на акаунт