Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 84

  • 36 171
  • 368
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 113
Дими, Рая, Ванче, Албенка, Blueeye@, Искроне, Дарилка, благодаря ви за милите думи момичета!
Kremi_Sisi, тортите ти са много добри!   smile3501

# 46
  • Мнения: 51
4антата е 1/2 нормална кръгла торта.Като стегна в хладилника я изправих да стои със заоблената 4аст нагоре.Няма подпори , ниЩо няма.
Може ли да се оправи ронлива РМ2? Сигурно прекалих с пудрата захар, заЩото ми лепнеШе много докат я месих и сега е кораво тестото и се троШи

# 47
  • София
  • Мнения: 1 162
Мики Маус и приятели, както и Спондж Боб са страхотни. Рая като покриваш върху стериопор мажеш ли с нещо за да се закрепи покритието? Clairette, а Спондж Боб отначало се зачудих защо си го направила с цигара в ръка Shocked, пък като се загледах-това било свещичка.
Ванче мерси за информацията.

# 48
  • Мнения: 388
Здравейте и от мен

Поздравление на всички за страхотните торти, няма да изброявам поименно за да не пропусна някого, но всички сте се справили страхотно   bouquet
Само ще спомена kremi_sisi - много си скромна, тортите ти са страхотни  Peace

# 49
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Имоята РМ2 е малко ронлива .Аз и добавям глицерин ,но си мажа пръстите само и меся ,че да ни стане пък много меко.Сега се боря с едни рози.

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 97
Здравейте момичета , като ви гледам красотите   #Crazy направо ме зарибихте с тези торти - пък съм на диета ......... ,имам въпрос кое покритие е чисто бяло / правих марципан варна, шоколадово тесто от бял шоколад аеро- не са достатъчно бели/и да става за моделиране на фигурки.Първите ми опити с фигурки са от бонбони маршмелоуз /само проби/ но  не съхнат.Смятам да си купя бял кувертюр от Илчовски и да си правя шоколадово тесто - дали ще е достатъчно бяло и ще става ли за моделиране?

# 51
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Руската мастика 2 е перфестно бяла -искри.И фигури стават

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 97
Благодаря за бързия отговор ще пробвам   bouquet

# 53
  • Мнения: 292
Wow, момиЧета тортите ви са просто невероятни. Рая - нямам думи, прекрасна е тортата. Kremi_Sisi - супер са тортите, didocia  smile3501 невероятна торта . .......
Браво на всиЧки  smile3501 smile3501 smile3501
Аз имам едно малко тъпо въпросЧе. Искам да сложа желе бърху ММФ или фондан, та въпроса ми е дали ще се стопи покритието? Вие как си правите езерцата върху покритията?

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
bicho malo, желатина ще развали покритието. Пробвай обаче да го залееш върху част бяло захарно тесто, което ще ти е самото езеро и то да ти бъде нещо като подложка. Друг вариант паск с подложка е с жилибонки. Аз за езерцата ползвам Кристалина (натурална фарситура)


От мен 2 тортички от днес и до 13-ти не ме търсете. Ще правя тортата за дребното.



# 55
  • Мнения: 1 461
kremi_sisi  много красиви торти

didocia мечо пух и компания са много хубави

Патрияни всички торти са много хубави и идеини  Hug

Clairette много е изпипана твоята торта и какви хубави цветове

bicho malo аз последно правих езерце с гумени бонбонки разтопих ги в микроволновата и оцветих в синьо  Peace

MI6A и аз ще кажа че руска мастика става много бяла и хубава аз обаче добавям лимонов сок и става още по хубава ,за това ме посъветва стефибг



Пепи писали сме заедно редактирам се за да кажа че отново си направила страхотно торти толкова изпипани страхотни са

# 56
  • Canada
  • Мнения: 139
Момичета правя торте,но нещо оплесках ганаша.Вчера стоплих сметаната,но като прибавих разтопения шоколад и той стана на малки парцалки и сместа остана рядкаКак се оправя радък ганаш?Вече10 мин разбивам и не става крем newsm78

# 57
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Panadila аз слагам шоколада цял щото съм мързел, някои го слагат настърган, но не съм чувала да се слага разтопен. Я кажи какви пропорции сложи и какъв вид шоколад (бял, млечен, натурален)? И колко време охлажда сместа след смесването.

# 58
  • Canada
  • Мнения: 139
Шемет,шоколада е млечен(безглутенов),а пропорциите са 1:1.Да  не би сметаната да ми е малко newsm78Да не би сметаната да е пресякла шоколада?Разтопен го сложих,леееко топъл...Цяла вечер стоя в хладилника и разбивам студена смес

# 59
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Panadila нямам идея къде е проблема в този случай. Сметаната със сигурност не ти е малко - може да е в повече но не и по-малко. Надявам се ако някой е решил такъв проблем вече да се включи защото ще е полезно да се знае.
Също така съм любопитна ако някой  друг е слагал шоколада разтопен дали е имал проблем или не?

Общи условия

Активация на акаунт