Тясна пералня, която се пълни с пране от горе?

  • 6 578
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Шани, то с Миеле и баба знае  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 5 207
Момичета, давайте по-бързо с мненията за перални с горно зареждане, че до следобяд днес трябва да взема решение!
Извинявам се на авторката, че й ползвам темата, но тя просто ме изпревари. Моето питане е спешно.

ако е за тази ти давам разрешение...  Peace

ако даваш и парите за нея и аз искам такава  Mr. Green

Струва 500 лева.

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ако даваш и парите за нея и аз искам такава  Mr. Green

пари за пералня с горно няма да дам нивгаш, ако ще и Миеле да е. Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 2 896
Момичета, давайте по-бързо с мненията за перални с горно зареждане, че до следобяд днес трябва да взема решение!
Извинявам се на авторката, че й ползвам темата, но тя просто ме изпревари. Моето питане е спешно.

ако е за тази ти давам разрешение...  Peace

ако даваш и парите за нея и аз искам такава  Mr. Green

Струва 500 лева.

къде?

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Гуш, заповядай  Grinning

# 35
  • Мнения: 8 999

ако е за тази ти давам разрешение...  Peace

Шани, мерси много, ама закъсня с отговора! Купих от този склад, но обикновена, с предно зареждане в 14.35 часа днес!
Но имам още един шанс - тази я взех за вилата, а трябва да си купя и за вкъщи. Май ще се спра на Миеле с горно зареждане.
Но, докато бяхме в магазина, един много компетентен млад човек, така ни омая, че набързо се спряхме на голямата. Човекът ми изтъкна хиляди предимства, бла-бла-бла и аз, нали съм технически неграмотна, му повярвах. Надявам се, че не ме е подхлъзнал. И миялна си купихме, дано да не дадат дефекти, че ще ги влачим и двете на 500 км. от София.

# 36
  • Мнения: 2 641
А какво им е толкова хубавото на Миеле? И къде във Варна има?

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... един много компетентен млад човек, така ни омая, че набързо се спряхме на голямата. Човекът ми изтъкна хиляди предимства,

не те е омаял, а ти е казал чистата истина.
Късмет в покупката на всичките ти уреди  Hug

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 13:32 от Шани

# 38
  • Мнения: 3 770
От 10 години имам пералня с горно зареждане и съм изключително доволна.Купих я по принуда , защото се оказа , че след монтирането на касата на вратата на пералното помещение , не мога да вкарам уред със стандартни размери.Бях много скептична , но и до днес не съжалявам !

# 39
  • Мнения: 2 641
От 10 години имам пералня с горно зареждане и съм изключително доволна.Купих я по принуда , защото се оказа , че след монтирането на касата на вратата на пералното помещение , не мога да вкарам уред със стандартни размери.Бях много скептична , но и до днес не съжалявам !

Диди, а каква е пералнята?

# 40
  • Мнения: 3 770
Фагор , тогава нямаше кой знае какъв избор с горно отваряне и бяха доста скъпи.Но и от марката съм доволна , защото за тези 10 години , нито един път не съм викнала техник.  Peace

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 4 517
Почти 15 години съм с такъв тип пералня, от четири години с Аристон, преди това с Уиърлпул, която и до днес работи в друго жилище.Спуквам я от експлоатация - не са гъкнали и двете, намеса от сервиз не ми се е налагла.Изобщо е уредът, от който съм най-доволна. newsm10

# 42
  • Мнения: 1 800
тук пък масово вси4ки перални са с горно зареждане, единственото им предимство е, 4е ако забравиш нещо може да го добавиш дори като запо4не да пере.
ина4е, не знам как ви се събира вода в уплътнението, може би европейските са по-разли4ни, тук дори не стига водата до горе. където сме под наем сега, даже няма уплътнение, само капак, но са от евтините, може би за това.
от 3-4 години най-накрая  пуснаха и с предно и за кратко станаха супер популярни. явно кой каквото си няма - иска Simple Smile

ли4ни наблюдения, с предно зареждане перат по-добре Peace

миеле имат едни от най-добрите перални. снаха ми има такава с предно зареждане и я благославя всеки ден.

# 43
  • Мнения: 399
тук пък масово вси4ки перални са с горно зареждане, единственото им предимство е, 4е ако забравиш нещо може да го добавиш дори като запо4не да пере.
ина4е, не знам как ви се събира вода в уплътнението, може би европейските са по-разли4ни, тук дори не стига водата до горе. където сме под наем сега, даже няма уплътнение, само капак, но са от евтините, може би за това.
от 3-4 години най-накрая  пуснаха и с предно и за кратко станаха супер популярни. явно кой каквото си няма - иска Simple Smile


При пералните с предно зареждане също можеш да я отвориш и да добавиш дреха по време на пране. Даже не ти се налага да въртиш барабана на ръка, за да дойде отвора отгоре. Факт при мен събираше и много грозно мухляса/ незнам дали това е точната дума, но гумата сякаш почерня и се нарани самия й слой /. Пералнята беше Индезит, ако има някакво значение.

# 44
  • Мнения: 5 207
тук пък масово вси4ки перални са с горно зареждане, единственото им предимство е, 4е ако забравиш нещо може да го добавиш дори като запо4не да пере.
ина4е, не знам как ви се събира вода в уплътнението, може би европейските са по-разли4ни, тук дори не стига водата до горе. където сме под наем сега, даже няма уплътнение, само капак, но са от евтините, може би за това.
от 3-4 години най-накрая  пуснаха и с предно и за кратко станаха супер популярни. явно кой каквото си няма - иска Simple Smile

ли4ни наблюдения, с предно зареждане перат по-добре Peace

миеле имат едни от най-добрите перални. снаха ми има такава с предно зареждане и я благославя всеки ден.


Това, за което говориш, са съвдем друг тип перални. При американските с горно зареждане барабанът се върти по вертикална ос и има едно приспособление посредата, което размесва дрехите (agitator). Тия перални доста захабяват и хабят огромно количество вода, но пък перат по-кратко. На мен ми приличат на стария тип "Рига", но напълно автоматизирани.
При европейските с горно зареждане барабанът си се върти както на стандартните с люк (по хоризонтална ос), но отворът е изместен отгоре.
Така че има разлики.
Тия американци са ми много странни. С предно зареждане ги наричат High-efficiency, големи хвалби, реклами, скъпотия... А тук перем от 40 години с такива и са най-нормалното нещо на света.

Общи условия

Активация на акаунт