До Германия с кола

  • 6 751
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 212
Предстои ми пътуване до Германия с кола.Има ли някой от форума който да е пътувал скоро до там, по този начин? Всякакви съвети ще са ми от полза Praynig Ако има такива които са пътували, моля споделете как е минало пътуването и всякакви подробност.  bouquet

# 1
  • Мнения: 139
върнахме се преди 3 дни с кола от Мюнхен. Пътят през Ниш, Белград, Унгария е за предпочитане (ние минахме през Румъния по наложителни причини). Имате такси в Сърбия, винетки в Унгария и Австрия (по 7 евро всяка). Може да го направите с преспиване, на границата с Унгария (градчето се казва Мако) има супер мотелчета. Навръщане ние мислим оттам да минем.
Пиши точно до коя част на Германия пътуваш.

# 2
  • Мнения: 212
И ние ще трябва да минем през Румъния. Ще пътуваме двамата с приятеля ми и ми е малко притеснено, защото за първи път ще ходя до там,а съм млад шофьор и незнам как ще се справя.Със сигурност ще се наложи да преспим някъде. А за колко време стигнахте? И ако не е било по работа предполагам сте спирали някъде.Ако не те затруднява-разкажи Grinning
Благодаря за отговора  bouquet
Ние ще пътуваме до Крефелд, това е на 40-50км от Кьолн ако не се лъжа.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За Румъния кой ферибот ползвате?

# 4
  • Мнения: 212
Ще минаваме през Дунав мост така, че няма да ползваме ферибота.

# 5
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ето ти една полезна тема.
На твое място не бих пътувала през Румъния.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=395986.0

В чужбинският форум има и тема и колко точно струва по пътищата.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 851
Определено не бих минала през Румъния, наложи ни се само веднъж, поради това,че в Сърбия имаше някакви проблеми. Ако можехме да летим, щяхме да я прелетим Румъния. Карайте си по царския път, както се казва - Сърбия - Белград, Унгария, Австрия и влизате в Германия. Магистралите са добри, за Румъния изобщо не мога да кажа, че има магистрали по този маршрут. Тогава ползвахме ферибота Видин-Калафат. Винаги сме отчитали това, че през нощта трябва да сме в Унгария, в Сърбия не е за рискуване. В Сегет също можеш да погледнеш за нощуване, на границата е със Сърбия.

# 7
  • Мнения: 212
Благодаря ви момичета    bouquet.Ще погледна и другататемичка която ми показа kalinka (а уж гледах дали има подобна тема Embarassed )
Но наистина няма как да минем през Сърбия, за там трябват и паспорти, а и доколкото знам и от там не е много хубаво да се минава.Верятно ще си минем през Румъния.Те пътищата им до колкото знам са като нашите.

# 8
  • Мнения: 139
Благодаря ви момичета    bouquet.Ще погледна и другататемичка която ми показа kalinka (а уж гледах дали има подобна тема Embarassed )
Но наистина няма как да минем през Сърбия, за там трябват и паспорти, а и доколкото знам и от там не е много хубаво да се минава.Верятно ще си минем през Румъния.Те пътищата им до колкото знам са като нашите.

Еми ние минахме през Румъния (Калафат-Видин с ферибота) именно поради факта, че ми беше изтекъл паспорта. Пътят в Румъния беше ужасен. Правят страшно много ремонти и накрая си засякохме средна скорост 50км за 450км. Пътувахме повече от 8 часа ...
Не мога да ти кажа как ще е през Букурещ, вероятно положението е подобно. Ако има и минимален шанс гледайте да избегнете Румъния Wink
А иначе мотелчето в което отседнахме в Мако (Унгария) е точно след като минеш градчето и на 200м преди реката. На вас ще ви се падне вдясно, на самия път е. Преди това имаше още един, той е малко по-евтин.
Ами това е, приятно пътуване и поздрави на Кьолн Simple Smile

# 9
  • Мнения: 212
Благодаря  bouquet Идеите които давате ще са ми от полза, нямам търпение да стегна куфарите, но има още малко време Mr. Green
А за Румъния, явно не само по нашите разбити пътища ще се тресем, ами и по техните Laughing

# 10
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Вадене на паспорт не е ли по-малкото зло от мъчително часово лашкане?  Thinking

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Sober_Di - наистина Дунав мост ти е по-близко.
Но има вариант, да пътуващ в Бг до Видин. Дори там да нощувате. На сутринта хващате пътя и вечерта сте в Унгария.

# 12
  • Мнения: 212
Обмисляме варианта за Видин(особенно щом още през деня ще сме в Унгария)  Flutter и на нас не ни се пресича цяла Румъния, но през Сърбия няма да минем.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Sober_Di - мисля, че няма да сбъркате. Поне аз тоз път Видин-калафат и после до Унгария съм го минавала няколко пъти, през детството си.
Наистина доста км. се пътуват през Румъния, но все пак вечерта успявате да сте в Унгария.

# 14
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Sober_Di - мисля, че няма да сбъркате. Поне аз тоз път Видин-калафат и после до Унгария съм го минавала няколко пъти, през детството си.
Наистина доста км. се пътуват през Румъния, но все пак вечерта успявате да сте в Унгария.

Ние тръгваме към 8-9 (вярно от София) и в 20-21 сме близо до Виена.

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ама ферито да не е денонощно вече?

# 16
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
ама ферито да не е денонощно вече?

Това към мен ли е?
Споменатото от мен е през Сърбия.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не, конкретно...
По принцип питам, ако има запознати.
По времето, когато аз съм пътувала, не беше.

# 18
  • Мнения: 592
Абе хора - турско да стане, ще си извадя паспорт и през Сърбия - леко, бързо, приятно, и какво е това сутринта на Видин и вечерта в Унгария!!!??? Shocked Димитровград - Виена са 14-16 часа, до Кьолн точно съм пътувал са 24-26 часа само с едно дремване в колата за час и нещо. Вие 8 часа само за Румъния.  #Crazy в тия жеги  #Crazy сред всяква сган по пътя  #Crazy - Никога от там докато не видя на снимка магистрала Букурещ-Будапеща! И млад шофьор и за първи път - жива си за оплакване! Но отивай - той мерака прави чудеса!

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
notar - ай стига гръмки думи.  Close
За какво я плашиш сега. Какво като е млад шофьор... тези пътища в Румъния да не са само за стари шофьори.
Ей, ма не мислите понякога.
Казала е, че НЯМА да мине през Сърия и толкоз. Не е питала, какво мислим ние...
И всъщност какво я съветваш... да кара по 24 часа, като спре за 1ч. само ли?

# 20
  • Мнения: 592
Човекът е единственото животно което два пъти минава през един и същи капан, Шани! Поне тя не е споделила задължително че трябва да мине през Румъния. И точно !!! защото е нов шофьор трябва да мине по по-лек път. Ако иска да си пробва джипа - това е друг въпрос! Ако не използвам гръмки думи, надали ще обърне внимание, щото очевидно има един приятел дето няма да и е от полза, щом тя ще кара и затова можем само да и бъдем от полза. Айде разправяй се с румънски катаджии, ако си нямаш работа! Както иска, аз не съм казал че ще свърши света ако мине през Румъния!

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не, нотар...
мисля, че повечето списващи тук, сме големи и разсъдливи души.
И не е нужно човек да си отголи душата, да си каже всичките си доводи и скрити мисли, за да ти обясни, че макар да е по-удобно, няма да мине през Сърбия.
Ето аз например, ако реша да тръгна за натам, също бих минала през Румъния, защото за мен ще е по-лесно да мина по този кофти път, отколкото да си извадя паспорт. Ама защо ми е трудно, да не кажа невъзможно да си извадя паспорт няма да ти кажа.
Та явно и нея нещо я притиска и ако ние тук говорим гръмко, само ще я стреснем допълнително. А няма да сме й от полза...
Съгласен?

Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 17:02 от Шани

# 22
  • Мнения: 592
 Peace Мир да има!

# 23
  • Мнения: 22 430
През Сърбия няма никакъв проблем, понякога стават малко опашки на границата, но обикновено се минава бързо.
Пътят е ок, магистралата през Унгария е най-хубава. )))
Стига се за около 14-16ч, естествено може и доста повече.

# 24
  • Мнения: 212
Единствено не разбрах защо беше цялото цъклене ( #Crazy #Crazy #Crazy) казах, че имам причина да искам да мина през Румъния (така де не задълбах, но казах, че няма да е през Сърбия)Шани е напълно права, освен това може аз да съм млад шофьор, но нали се сещаш, че няма да пътувам сама и само аз да карам.И това ще е един вид почивка, така че не е необходимо за 24 часа да съм там.Искам споделени впечатления не критики за решението ми, сама ще си направя маршрута,не е необходимо някой да ми се цъкли ( #Crazy) насреща.
Ще съм с приятел който ще ми е от полза (не решавай, кой ще е от полза и кой не преди да си попитал), а през румъния е пътувал и баща ми и брат ми и още много познати, така че за този път ми е говорено много и знам за какво иде реч.И без цъклене щях да забележа поста.Много ме е яд на такива излияния с цел да крещят "ЕХО ВИЖТЕ МЕ ПИСАХ В ТЕМАТА"

# 25
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Sober_Di,
Естествено е миналите по двата пътя да бъдат реалисти и да ти дадат най-добрите съвети, които имат, подплътени от личен опит.  Ти малко звучиш, като "аз си знам". Аз бих била щастлива, ако някой ми мисли доброто със съвет (дори и да не го изпълня).

Много интересно ми стана за наложителните причини (и други го споменаха).... Thinking за минаване единствено и само през Румъния.

# 26
  • Мнения: 139
Пак повтарям - в петък минахме Румъния през Арад, Тимишуара, Калафат и после Видин, пътят беше ужасен, за начинаещ шофьор изобщо не е за препоръчване. Провери как е през Букурещ, може би там не правят толкова ремонти, но се съмнявам. В момента са им дали много пари по европейски програми и цялата страна е разкопана.
Ако все пак решите за Видин, фериботът не е като едно време, пътува непрекъснато, само да се съберат коли. Най-сигурно и бързо преминаване е, ако си на границата между 18-20h, тогава почти не се чака.

Аз имам един друг въпрос за международния паспорт - днес си пуснах обикновена поръчка като мислех, че става за 2 седмици (тогава пътувам наобратно). Казаха ми обаче, че може да продължи и повече време. Знаете ли колко се чака? И ако няма да стане толкова бързо, може ли да променя поръчката на бърза?

# 27
  • Мнения: 212
Kalinka така казан съвет бих го приела с радост и бих го обмислила разбира се.Не исках да съм груба, но съгласи се, че из форума редовно има такива потребители които направо все едно ти викат "Ейй Шъъъ да ме слушаш мене, щот аз много разбирам пък ти си много заблуден..." или нещо от сорта и накрая задължително се изцопват няколко имот икони от рода на ( #Crazy)  в случай, че някой не ги е забелязал- да ги забележи.
Освен това исках да разбера и за хубави впечатления, за места където може да спрем и да видим някакви забележителности (кой знае кога пак ще ми излезе късмета да се разходя така) Peace

# 28
  • London
  • Мнения: 292
Sober_Di,
Аз пътувам почти всеки месец до Германия-Мюнхен и то в повечето пъти по маршрута за който питаш.
Така казала си ,че ще минаваш Дунав мост, аз мога да кажа за ферибота, не е денонощен , на след около 17.00ч.
работи само румънският до около 02.00ч.
Ако те интересува цена за ферито мога да ти кажа, по 3 евро за човек в колата и 25 евро за самата кола, после със слизането трябва да се купи винетка защото рум. полицай стоят на ъгъла и глобяват, винетката струва 10 леи (едни пластмасови пари) има чеиндж на пристанището трябва и бордерото да пазиш.После караш за Карансебеш и гониш град Ченад там има нова малка граница само за коли, до Ченад пътя е много хубав.ПОсле вилизаш в Сегет -Унгария,препоръчвам ти да спреш на
Кечкемет има хубави заведения и един турски паркинг който е като огромен стадион и готвят страхотно.
После Будапеща, Тата Баня  след това е границата с Австрия Никелсдорф, после Виена, след Виена централата на Омв-и (която е като град) после гониш Залзбург и веднага влизаш в Германия и там по магистралата Розенхайм- Мюнхен.
Във всички тези градове има какво да се види и мога да покажа снимки на една хубава Румъния и пътя до Ченад е хубав.
Ние пътуваме през ноща да избегнем тирове и през Румъния пътя е повече като време, но като километри не.

# 29
  • Мнения: 212
ov4ar4eto kalitko ето това имах предвид като писах за споделени впечатления (и хубави и лоши).  bouquet Благодаря за информацията,със сигурност ще ми е от полза.  bouquet А ако не те затруднява- покажи и малко снимки Praynig

# 30
  • London
  • Мнения: 292
Веднага  Laughing

В началото първите 12 снимки са от Румъния, както и последните 7.

http://picasaweb.google.bg/anastasia6339/302#

 Дано да имаш рег . в фейсбука там са наредени по държави в началото е Румъния.

http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/album.php?aid=2008932 … amp;id=1186731311

# 31
  • Мнения: 212
И във Фейсбук ги разгледах Hug ного са хубави Hug Очертава се една приятна разходка ми се струва.Нямам търпение Party
Отново благодаря за снимките и за всичко  bouquet
А иначе в Румъния много ми се иска да видя замъците(но незнам в коя част са), на снимката ми се мерна някакъв замък...както и да е мноооого е красиво.И аз ще снимам Simple Smile

# 32
  • Мнения: 592
Sober_Di q аз не ти се сърдя, за това което си писала, нито те поучавам, защото само аз съм учения. От това което досега са питали всички във форума знам, че като се върнат и пишат все - ама защо не те послушах и съм се убедил, че никой не чете. По-скоро доста от питащите гледат само да се запишат. Изобщо не ми е това целта в живота да се запиша в някоя тема, а и не те познавам за да те впечатлявам, така че ..... Правилно ти казаха, че се държиш в стил аз си знам, но ти каза че имаш работа до Мюнхен и реших, че не е редно да си губиш времето и нервите по скапан път. Но щом си тръгнала на екскурзия със спиране където се измориш - тогава няма проблем.  Можеш да си позволиш да караш и по-бавно, да пътуваш и 2, и 3 дни и т.н. Ако ще разглеждаш - още в Букурещ си е за гледане. След него има магистрала до Типеще - 115 км, но не е много. Общо е към 650 км целия път. Абе не ми се говори за там. Виж, като гледам как строят румънците, може и след 3-4 месеца да е най-добре от там да се минава, но засега все още не. И Калиткото правилно ти е писал - вечер е по-добре, за да избегнете трафика. Млад шофьор си. Все пак лек и най-вече безавариен път ти желая! Като се върнеш ще споделиш!  Wink

# 33
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Инфо:
В обратният път има също доста да се види. Сестра ми е открила страхотни манастири по пътя в Сърбия, Нови Сад. Сегед, Унгария, е много хубав град. И пак се озоваваш в Кечкемет.

Румънските са в Молдовският регион. 

# 34
  • Мнения: 212
Веднага  Laughing

В началото първите 12 снимки са от Румъния, както и последните 7.

http://picasaweb.google.bg/anastasia6339/302#

 Дано да имаш рег . в фейсбука там са наредени по държави в началото е Румъния.

http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/album.php?aid=2008932 … amp;id=1186731311
Пробвах да ти отговоря на лични но нямаш място в кутията.Благодаря ти пак  bouquet

# 35
  • Мнения: 139
Sober_Di,
Аз пътувам почти всеки месец до Германия-Мюнхен и то в повечето пъти по маршрута за който питаш.
Така казала си ,че ще минаваш Дунав мост, аз мога да кажа за ферибота, не е денонощен , на след около 17.00ч.
работи само румънският до около 02.00ч.

Малка корекция, ние минахме с бг ферибота към 20.00ч., като и двата ферибота движеха тогава. Специално питах митничарите и ми казаха, че между 6 и 8 вечерта има най-много коли, така че няма логика да работи само единият ферибот Wink

# 36
  • London
  • Мнения: 292
Все пак България няма неин ферибот, всичко се плаща на Румъния. Wink

Няколко пъти ми се случвало, да се прибираме и този на който работят българи, да не работи.
Говоря и за Видин и за Оряхово.

Може да си права за времето, тъй като навсякъде в света тахошайбите са като Господ Бог, само в България не.Би трябвало да има най- много камиони точно в това време.

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Все пак България няма неин ферибот, всичко се плаща на Румъния. Wink

е как така?  Rolling Eyes
Когато аз съм пътувала, през деветстотин и балканската  Flutter... феритата бяха 2. Един наш, български, един румънски.
Като не бяха денонощни.
как така, сега са само румънски... Нашия где е?

# 38
  • London
  • Мнения: 292
Все пак България няма неин ферибот, всичко се плаща на Румъния. Wink

е как така?  Rolling Eyes
Когато аз съм пътувала, през деветстотин и балканската  Flutter... феритата бяха 2. Един наш, български, един румънски.
Като не бяха денонощни.
как така, сега са само румънски... Нашия где е?

Ми ...... не знам, но преди няколко месеца след поредното безкрайно чакане, ми казаха това, че ферито е румънско и  сега  (този ден) се движи само големия .......  и така.

# 39
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Цитат на: ov4ar4eto kalitko link=topic=404071.msg11541146#msg11541146 как така, сега са Ми ...... не знам, но преди няколко месеца след поредното [b
безкрайно чакане[/b], ми казаха това, че ферито е румънско и  сега  (този ден) се движи само големия .......  и така.

И безкрайно се чака ли? Ужас.  ooooh!

# 40
  • London
  • Мнения: 292
Веднага показвам,
ето при пореден срив в митническата системата на Румъния.
Това е при влизане в пристанището на Бекет :





И за да не е само лошо  Laughing, това е от ферито на Калафат, сутрин към 06.00 :



Общи условия

Активация на акаунт