Дали пък не е вярно ??

  • 2 631
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
Има една китайска поговорка която гласи следното - Колкото повече една  жена обича мъжа си, толкова повече го очиства от пороци; колкото повече един мъж обича жена си, толкова повече умножава нейните прищявки. Такива ли неща прави обичта?

# 1
  • Мнения: 2 388
Не е вярно. Нито първата, нито втората част на поговорката.

# 2
  • Мнения: 4 916
Не е вярно.

# 3
  • Мнения: 432
В Китай може и така да е.

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 569
От къде за Бога да знам?!?! Свят шарен, хора разни....

# 5
  • Мнения: 212
Да го "очиства от пороци" ме съмнява много, по-скоро колкото повече го обича и му засвидетелства любовта си, толкова повече и се качва на главата Mr. Green И с втората част не съм съгласна Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 1 567
Има една китайска поговорка която гласи следното - Колкото повече една  жена обича мъжа си, толкова повече го очиства от пороци; колкото повече един мъж обича жена си, толкова повече умножава нейните прищявки. Такива ли неща прави обичта?

Казват, Обичта (любовта) била сляпа.... Whistling Та може и таквизи да ги върши... Mr. Green Twisted Evil

# 7
  • Мнения: 156
може би хората имат склонност да прекаляват с разни сентенции и поговорки и скороговорки и преаклено много да се вглеждат в тях.

# 8
  • Мнения: 194
Не е вярно. Така мисля.

# 9
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Гил, любимата ти от кои пороци те очисти? И какви ли прищявки си и задоволявал?

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
може ли да цитираш поговорката в оригинал?
може преводът да е грешен  Wink

# 11
  • Мнения: 1 844
с първата част на поговорката не съм особено съгласна,но втората част отразява действителността.. Hug

# 12
  • Мнения: 183
Ами бих я постнал и в ОРИДЖИНАЛЕ  ама на дали ще помогне нещо Naughty превода е точен  Peace
И с кво не сте съгласни с първата или с втората част,щот доста хора се изменят заради другия било от едната или от другата страна  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Абсолютно вярно е според мен. Не че опира до промени в другия, не...Просто един мъж, когато се чувства обичан, това вади от него най-хубавите му качества, някак си го предизвиква да се самоподобрява. Поне свестните мъже. Жените, разбира се, сме перфектните глезли Flutter Когато започнеш да получаваш редовно цветя и бижута, започваш да си мечтаеш за екскурзия в Париж и така...докато на него му писне Mr. Green

А ти защо непрекъснато пускаш теми с подобна тематика и с по едно изречение - въпрос? Наистина ли те интересуват подобни неща/ дооста странно за мъж/ или трупаш точки Laughing

# 14
  • Мнения: 31
Ами 4ак да се изменят не мисля. По скоро се нагаждат един към друг. А за поговорката моето скромно мнение - не е вярна Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт