Въпрос за акт за раждане

  • 24 344
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Ами в същност имам леки съмнения дали не съм осиновен ( не само заради акта) . За това се опитвам ако мога сам да разбера по някакъв начин.
Не мога да говоря с наще , че ще ме помислят за луд , ако греша в съмненията си.

Аз се присъединявам към мнението на Маймуна да се посъветваш с осиновените деца как точно да говориш с родителите си, ако решиш това.

На мен ми хрумна, че би могъл съвсем безобидно да кажеш, че в някоя институция са били впечатлени от факта, че Удостоверението за раждане е издадено по-късно и са те попитали дубликат ли е. Служителките тук и там съвсем не са деликатни и аз съм попадала точно в такава ситуация - питаха ме защо Удостоверението на дъщеря ми е издадено толкова късно, дубликат ли е и моето обяснение им дойде като гръм от ясно небе - въобще не предположиха такова нещо.

Датите и при моите деца съвпадат.

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 11:52 от Gankata

# 16
  • Мнения: 100
изтрито

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 20:19 от DanSy

# 17
  • Мнения: 23
Датите в Удостоветението за раждане могат да не съвпадат по много причини, например 1. Служителите в общината са направили техническа грешка, 2.Служителите в общината не са спазили сроковете за обработка на документите, 3.Родителите ти са се забавили с издаването на документите, 4.Възможно е да е имало спор за имената ти и от там да се е получило забавянето, 5.Ако си роден в град различен от този в който живееш, забавянето на документите е съвсем нормално.... Мога да дам много примери, вкл. и лица с различни дати на раждане, място на раждане  и ЕГН и всичко това заедно. Поговори с родителите си и установи истината за твое успокоение.

# 18
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 767
Датите в Удостоветението за раждане могат да не съвпадат по много причини, например 1. Служителите в общината са направили техническа грешка, 2.Служителите в общината не са спазили сроковете за обработка на документите, 3.Родителите ти са се забавили с издаването на документите, 4.Възможно е да е имало спор за имената ти и от там да се е получило забавянето, 5.Ако си роден в град различен от този в който живееш, забавянето на документите е съвсем нормално.... Мога да дам много примери, вкл. и лица с различни дати на раждане, място на раждане  и ЕГН и всичко това заедно. Поговори с родителите си и установи истината за твое успокоение.

Ееее, не мога да стърпя....от т.2  нататък са казани абсолютни глупости, нямащи нищо общо с  издаването на акт и удостоверение за раждане.Не е зле когато се  пише, поне малко да се знае и разбира...

# 19
  • Мнения: 2 172
.

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 07:44 от аистенок

# 20
  • Мнения: 23
Ееее, не мога да стърпя....от т.2  нататък са казани абсолютни глупости, нямащи нищо общо с  издаването на акт и удостоверение за раждане.Не е зле когато се  пише, поне малко да се знае и разбира...



Много добре знам какво пиша, защото съм се сблъсквала с какви ли не простотии извършени от служители на община и полиция, за родители да не говорим. За деца на 15 години, които нямат самоличност - ако ти е известно какво значи.

# 21
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 767
Ееее, не мога да стърпя....от т.2  нататък са казани абсолютни глупости, нямащи нищо общо с  издаването на акт и удостоверение за раждане.Не е зле когато се  пише, поне малко да се знае и разбира...



Много добре знам какво пиша, защото съм се сблъсквала с какви ли не простотии извършени от служители на община и полиция, за родители да не говорим. За деца на 15 години, които нямат самоличност - ако ти е известно какво значи.

Като  гледам как си се справила с цитирането на  поста ми си правя определени заключения,да не говорим за тона и начина на изразяване!!! И да имам претенции,че знам и разбирам точно от този вид проблеми,както и да е това не е по темата, по - умният отстъпва.Лека нощ!

# 22
  • Мнения: 1
kade trqbva da ida za da mi izvadqt doblikat 4e moq go izgubih

# 23
  • Мнения: 13 512
kade trqbva da ida za da mi izvadqt doblikat 4e moq go izgubih
откъде си?

# 24
  • В уютен дом!
  • Мнения: 76
Мами, искам да Ви попитам при осиновено дете се издава удостоверение въз основа на Акт за раждане или нов акт? Hug
Благодаря ви предварително   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 9 517
Предвид факта, че се сменя ЕГН-то мисля че се издава нов акт и на негова база ново удостоверение за раждане.

# 26
  • Мнения: 273
Въз основа на делото за осиновяване се издава нов акт за раждане на детето, а въз основа на новия акт - ново удостоверение за раждане, в което осиновителите се вписват като рождени родители на детето и се дава новото ЕГН.

# 27
  • В уютен дом!
  • Мнения: 76
Благодаря Ви, всъщност при мен трябва да има само удостоверение за раждане, така ли?
Защото ние имаме такова , а не нов Акт Rolling Eyes
Кажете как е при вас?
Поздрави от мен   bouquet

# 28
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Благодаря Ви, всъщност при мен трябва да има само удостоверение за раждане, така ли?
Защото ние имаме такова , а не нов Акт Rolling Eyes

Отговорът на въпроса ти е на предишната страница на тази тема:

на база съобщение за раждане от болницата,общинските администрации и служба ГРАО (дава ЕГН-то) съставят акт за раждане,който се съхранява в общината по постоянен адрес на майката.Пак общината издава Удостоверение за раждане, което се връчва на родителите.Впоследствие е възможно издаването на дубликати на удостоверението,чиято дата съответства на дата на издаване ,но на база на акта за раждане(№ и дата)

Само че в нашия случай новият акт се издава не на база съобщение от болницата, а на база съдебно решение, както бе отбелязано по-горе.

# 29
  • Мнения: 1 669
Момичета, простете невежеството ми... Но наистина не съм наясно. Каква е разликата между акт за раждане и удостоверение за раждане. Моето дете трябвали да има и двете? Още веднъж се извинявам. Мразя да се чувствам тъпа newsm78, както сега Sad

Общи условия

Активация на акаунт