пушене по време на бременност

  • 7 703
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 336
От 10-15 цигари преди да забременея минах на 1 на ден сутрин с кафето и това ми е кафето и цигарата за деня. Честно казано не ми се и допушва повече през деня. Питах лекарката, каза, че няма проблем, а и изчетох достатъчно  до 1-2 цигари няма проблем както и чаша бира или вино...Но който може без тях е по-добре според мен  Wink

# 31
  • Мнения: 2 241
И аз не успях да ги спра напълно по време на бременността, но ги сведох до 1-2 цигари на ден вместо обичайните ми 1-2 кутии.

Имаше и дни, в които въобще не съм палила, както дойде.

А докато кърмех (около 7 месеца) въобще не запалих. За съжаление после пак пропуших, което беше много тъпо действие Embarassed

Втория път ще внимавам Simple Smile

# 32
  • Мнения: 7 640
Какво да ви кажа, установих, че щом мога с 1-2 цигари, а не с 1-2 кутии за деня, по- добре да не пуша.
След "стискане" и въздържание по 1 седмица, си запалвах за награда 1 цигарка и в този момент ме хващаше тооолкова яд  Close, че цялата диета е отишла по дяволите и пак трябва да започвам да броя от Първи ден непушене.

# 33
  • Мнения: 50
Аз отказах цигарите доста преди да забременея. Пушех според мен нормално по кутия за 2,3 дни.
Сега съм бременна в 7 месец, и ако още пушех и трябваше да решавам дали да ги отказвам или да ги намаля - категорично щях да ги спра!!
Според мен това са глезотии - не мога да ги спра, страсна пушачка съм и т.н.
От мен зависи живота и здравето на детето ми - в случая на децата ми , защото чакам близнаци. Каква е разликата дали сега ще ги пазя докато са в мен или когато ги кърмя. Та нали храната и всичко останало, което приемам сега отива в тях по един начин, а с кърмата по-друг начин.
Това за мен е отговорност и зрялост!
И после защо децата ни са болни, защо се раждат с аномалии и други ужасии.
Твърдо НЕ на цигарите по време на бременност!!
Не знам - това за мен е възмутително!
Но това е мое мнение.Надявам се да имам повече привърженички отколкото жени в опозиция.

# 34
  • София
  • Мнения: 625
и аз да кажа: като бремена в началото въобще не ми се пушеше......към края си дърпах по един два пъти но ми беше гадно..........
виж като родих към 2-3 месец........м/у кърменията по някой път си палех по една, а сега пафкщам близо по кутия.............що не ги отказах newsm78

# 35
  • Мнения: 7 640
ако трябва да сме точни, цигарите не водят до аномалии на плода Mr. Green, но определено бременността става рискова.
А всеки си има глава на раменете и достъп до достатъчно информация.
Да чакаш бебе е определено чудесен повод да спреш да пушиш.
Още веднъж-успех на престрашилите се Grinning

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Аз пушех по една кутия на ден  Embarassed преди да разбера, че съм бременна, като разбрах така ме гризеше съвестта, че палех цигарата дърпах два пъти и я хвърлях, така не повече от пет пъти на ден и изведнъж без да ми се гади от миризмата или дима просто една сутрин станах и разбрах, че нито ми се пуши, нито кафе ми се пие, така съм от две седмици  Simple Smile и много се радвам, но незнам след третия месец, когато хормоните се успокоят дали пак няма да ме засърбят ръчичките за пусти цигарки  newsm78

# 37
  • Мнения: 175
В началото като забременях, започна да ми се гади от цигарения дим. И спрях да пуша... Надявах се да съм ги отказала завинаги, но уви! В началото на 7 месец започна пак да ми се пуши - пушех по една цигарка на ден, максимум 2... След като Бобо се роди пак си пропуших като преди - 1 кутия на 2 дни... И до днес така...

# 38
  • Мнения: 1 938
Пушех по 1 кутия на ден. Като разбрах, че съм бременна, ги намалих до 1 цигара на ден -  сутрин, с кафето. Скоро реших, че щом мога с 1, значи мога и без нея smile3534
 Успех в борбата срещу тютюнопушенето! newsm10

# 39
  • София
  • Мнения: 5 828
В момента, в който разбрах, че съм бременна ги изхвърлих, а пушех по кутия на ден. Мисля, че е въпрос на психика. Представи си как ли се чувства бебчето ти, че и то пуши заедно с теб, че застрашаваш живота и здравето му.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 802
От седмица вече пуша по 2 цигари. Това ми е удоволствието за деня. От 1-2 дни не ми се пуши, та може съвсем да остана без вредни навици  Rolling Eyes Пия и по биричка на вечер, но и тя вече не ми се услажда. Нали знаете - всичко хубаво е или вредно, или е противозаконно или се дебелее от него  Joy

# 41
  • Мнения: 949
Аз пушех 2 кутий на ден.Като разбрах че съм бремена(а аз разбрах още на втората седмица-календарна) се опитах да ги откажа,но не успявах!Всички около мен ми се караха,но аз пак не успявах.При първото ми посещение при лекара,той ми обясни наред с доста други неща,че ако мо се пуши -да си пуша,само ако мога да ги намаля и да ги сменя за по леки.И след тези думи,някак си спря да ми се пуши!ОТКАЗАХ ГИ.Сега дори ми пречат пушачите около мен!Но мисля че като родя пак ще пропуша.И след всичко,което написах искам да ти кажа,че според мен най-важното е да ги намалиш и постепено да ги откажаш!НО ако ти се пуши-пуши!

# 42
  • Мнения: 346
И при мен положителния тест за бременност беше сам по себе си достатъчна мотивация да захвърля цигарите докато бях бременна и кърмех...е сега пак ди почнах Embarassed Но самата мисъл, както вече някои казаха, че това мъничко същество в теб не заслужава да бъде тровено трябва да те стимулира. Аз лично не можех да си представя да живея с угризения цял живот (ако недай Боже Praynig бях причинила някакво уврежадане на невинното същество заради слабата ми воля). Е.. не е проява на силна воля пак да ги започна, но нали знаете за забранения плод Mr. Green
Успех в отказването
П.П. преди да забременея съм отказвала цигарите за 6 месеца и много м помогнаха дъвките Никорет...но не знам дали са безвредни по време на бременност..Още веднъж УСПЕХ! И си помисли: после ще имаш време да пушиш колкото искаш - сега мисли за мъничето Simple Smile

# 43
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Здравейте,
Скоро научих, че съм бременна.От дълго време съм пушачка и сега ми е трудно да захвърля лошият навик.Ако има някои,които се е сблъскал със същия проблем и знае как по-лесно да откажа цигарите ще съм му благодарна да сподели как е сторил.

hubavo e ,che iskash da gi otkajesh Hug

az taka i ne uspiah :(pusheh si po malko,dosta po leki,zashtoto ot mnogo godini nasam pusha silni tzigari.

ako spresh da mislish kolko mnogo ti se pushi moje i da uspeesh.Pojelavam ti go Simple Smile

# 44
  • Мнения: 823
Аз спрях цигарите преди да забременея. И да не бях ги спряла преди това, двете чертички на теста определено щяха да бъдат достатъчна мотивация за мен. Така или иначе въздухът, който дишаме не е особено чист, защо да мъчим малкото човече допълнително.
Относно похапването вследствие спирането на цигарите - ами като забременее една жена, тя така или иначе започва да хапва повечко (обикновено). Опитай да си купуваш много плодове да имаш под ръка и при всеки порив да хапнеш нещо, нека това поне да е грозденце, ябълка, прасковка...  
Успех на всички желаещи да спрат цигарите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт