Откога сме лели?

  • 15 065
  • 297
  •   1
Отговори
# 285
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Побеснявам, когато моя колежка,  говорейки на сина си за мен употребява израза "леля ти ......." - та той е само 10 години по-малък от мен! Когато ходя на дискотека са ме сваляли негови набори,  как така леля! Възмутена съм!  Crossing Arms

Явно тя смята за нормално да се ражда на 8-10 години Wink
Иначе точно това е признака за леля и баба - да можеш да си майка или баб ана детето. Рализка от поне 20+ и 42+ а в последно време и повече...

# 286
  • Мнения: 698
Названието "леля" не винаги е преценка на нашата възраст. По-скоро означава "непознат човек от женски пол, чиято възраст ни мързи да определим и когото, поради демонстриране на някаква бегла симпатия вместо "госпожа", наричаме леля." Думата не отразява качествата на наречения човек, а представата на наричащия, който най-вероятно никак не се замисля. Въпрос на възпитание и навик. Не го приемайте лично, какички.  bouquet
Моята случка: На опашката в една аптека  майка се скара на детето си "Внимавай, не настъпвай леличката" - т.е. мен. Момченцето ме погледна и каза "Това не е леличка, това е кака." Помислих си " Детето може да ме настъпва, майката - не."  Laughing
Не позволявам на моите деца да наричат "лельо" хора на улицата, пък и не биха го направили, защото нямат такъв навик. И ни е смешно, когато чуем във входа "Кажи здравей на леля Иванова." или "Колко ти е часът, лельо Маркова?". Остатъци от онова време...

# 287
  • Мнения: 959
Преди няколко дена викам на сина: "Кажи Чао на кака Теди и леля Петя! "...
Съответно кака Теди и леля Петя са един набор, но едната има дете  Laughing

 Joy Joy Joy

и при нас е така ... двете ми приятелки са наричани по същия начин от децата, поради същата причина ...  Crazy

На мен обръщението "леля", не ми пречи   ... постоянно лельосвам децата на близките ми ( приятелки, роднини), а те пък постоянно ме наричат на име ...  Joy
 

# 288
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 336
сестра ми се пазари че когато имам дете нямало да бъде леля ами по име. Защото аз съм спряла да и казвам кака

# 289
  • Мнения: 465
Първата ми братовчедка ме направи леля преди 30 години.Вече съм и баба по тази линия.Внучето  е  по-голямо от дъщеря ми.Чудех се как ли ще си викат? Joy

# 290
  • Мнения: 20
Аз съм леля само на сина на сестра ми  Naughty ..... за др съм кака  Grinning и така мисля да е още дъъъъълго време Simple Smile)))

# 291
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 336
Аз съм леля само на сина на сестра ми  Naughty ..... за др съм кака  Grinning и така мисля да е още дъъъъълго време Simple Smile)))
докато малките сладури сами не почнат да ти казват леля Grinning

# 292
  • Мнения: 1 296
аз още не съм леля и май скоро няма и да стана, брат ми всеки сезон е с нова звезда newsm78 и до деца във връзката си въобще не стигат.

# 293
  • Мнения: 81
Леля съм откакто имам дъщеря си, а именно от година и нещо. До тогава НЕ! Stuck Out Tongue

# 294
  • Мнения: 57
Аз съм леля от както бях на 12  Laughing, сестра ми роди момченце  Сава. Hug

# 295
  • Мнения: 2 478
Леля съм на племеникът ми и на няколко от децата на приятелките ми и то защото така ми харесва, някак по-интимно и близко ми е. Нито имам вид на леля, нито усещане за такава, че да ме лельосват по улиците. Обръщението, с което уча синът ми да се обръща към непознатите жени е "дамата".

# 296
  • Мнения: 886
Аз лично съм леля откакто сестра ми роди. Леля съм само на едно прекрасно слънчице. И държа да ме нарича така! Не лельосвам другите деца, но и не издребнявам да ги поправям ако случайно не се обърнат към мен по име . Виж, майките им поправям. Mr. Green Макар, че като се замисля идеята за каката в с следващите двайсетина години не ми звучи зле. Laughing

Последна редакция: нд, 28 фев 2010, 18:42 от xxxxx

# 297
  • София
  • Мнения: 2 481
Аз съм кака за познатите деца и госпожица за всички останали. Повечето деца ме наричат кака, само баш лелки на почтена възраст ме наричат госпожа. Веднага ги поправям Twisted Evil

Най-мразя, когато някоя продавачка ми говори на "ти". Винаги говоря на вие с непознати, ако ще и на сергия да продават. А леля ще стана, кога имам племенници  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт