Удариха туристи с такса “хавлия”

  • 1 945
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • T"A
  • Мнения: 2 515
И аз съм я разказвала тази случка, но ще повторя, защото е в унисон с темата. Действието се развива преди няколко години в Созопол, в ресторантче с гледка към морето. В момента, в който сядаме там, освен нас, да има още една маса, т.е. не е пълно. В менюто има салати с някакви екзотични имена (т.е. не става въпрос за шопска салата или руска салата, за които всички знаем какво съдържат), позволявам си да попитам какво има в някаква салата, за да преценя дали да си я поръчам. Сервитьорката ми обяснява на две-на три и добавя сърдито "Ама, да не смятате да ме питате за всяка салата сега"  Shocked Не че такива ми бяха намеренията, но и да бяха - защо да не питам, след като не са си направили труда да запишат в менюто  newsm78

В същия град, в пицария гасне тока, заради което не могат да ни анулират поръчката, но не могат и да ни сервират ястието. В продължение на 10-15 минути всички сервитьори изчезват от полезрението, без никакво обяснение. Накрая отивам на бара, за да попитам какво става, казват ми, че няма ток и че трябва да почакаме с коментара  - "и без това повредата засяга целия район и никъде няма да си намерите място, на което да ви поднесат храна"  Crazy Но няма да се сетят да ти поднесат студена напитка напр. докато чакаш (в този случай би следвало да е за сметка на заведението) или пък да дойдат да ти се извинят, че поръчката се бави по независещи от тях обстоятелства.   Rolling Eyes

Обслужването е на ужасно ниво, не знам кога нещата ще се променят  Confused Жалкото е, че с цел повишаване на оборота се изискват допълнителни заплащания (като примера с такса "хавлия"), а не се мисли за подобряване на качеството (било то на стоката, на услугата или на обслужването)  ooooh!

# 16
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Всякави типажи има.
В някакво смотано кафе в Созопол, дъщеря ми счупи една чаша /за вода от най-евтините/. Любезно попитах сервитьорката иска ли да я платим и тя каза - трябва в троен размер и ни взе толкова пари, колкото сигурно за цял сервиз. Повече не стъпихме, въпреки че преди това си пиехме там редовно кафето. Виждала съм и заведения, които в аналогични ситуации поемат щетите за тяхна сметка.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 832
Колко струва една чаша и всеки клиент ли чупи, за да се плаща в Троен размер? В повечето случаи чашите са рекламни и собствениците на заведенията не дава и стотинка за тях.

# 18
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Да, в София не искат да им се плащат чашите.
Имам чувството, че на морето, хората по почина "ден година храни" гледат да понапълнят гушите, по всевъзможни начини.

# 19
  • Мнения: 4 784
Колко струва една чаша и всеки клиент ли чупи, за да се плаща в Троен размер? В повечето случаи чашите са рекламни и собствениците на заведенията не дава и стотинка за тях.
Наскоро ни се случи в една пицария /е, не беше на морето/, синът ми счупи една чаша, но не я прибавиха към сметката, пък камо ли и в троен размер. И в дествителност беше рекламна на минерална вода.

Общи условия

Активация на акаунт