В коя седмица може да се види пола на бебето

  • 75 373
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
и другото, което ме интересува лекарите познаха ли пола?На мен са ми казвали, че ако бебето реши да се покаже може дори в 13 седмица на УЗИ да се види какво е.Имало е и случаи, когато до края не е ясно какво е бебето, особено ако е доста въртеливо и неспокойно.Имахте ли някакво предварително предчувствие и оказа ли се вярно?Моя приятелка например имаше чувството, че бебето ще е момче, но се оказа момиче и то го видяха към 7-8 месец.Пуснах търсачката, но такава тема не излезе, ако вече се повтаря, моля за извинение. Hug Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 998
В 13г.с. на ФМ още не можаха да ми кажат-изказаха само предположение.
Мисля ,че 16 г.с. вече може да се види ,но зависи кой го гледа бебето ,миналата
бременност до 7 месец живях с мисълта ,че ще имам момиче,просто не бяха видяли
достатъчно добре  Simple Smileили пък се е криел ,човека.

# 2
  • Мнения: 3 675
Май намерих такава тема, ще пусна пак търсачката и ще дам линк към нея.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=377850.msg10513847;topicseen#msg10513847

# 3
  • Мнения: 485
пола на бебето ми го казаха в 4тия месец .. точно в коя седмица съм била немога да ти кажа.
но всичко зависи и от това как се е обърнало бебето ... до последно може да не се види какъв ще бъде пола на бебето.
а относно това дали познават- лелее незнам първа бременност ми е ... ще видим
пола на бебето ми го каза док като ходих на 4д (уж нали по учена апаратура) ии ми каза че е на 100% добре се беше обърнала ... сега ще видим дали ще е момиче Simple Smile


на моя приятелка в момента е в края на 6ти месец още неса и казали какво ще е защото .. все още само дупето се виждало Simple Smile newsm30

# 4
  • Мнения: 2 960
в 14 г.с. видяха пола на бебето ми-казаха -момченце ще е PeaceИ познаха bowuu
За първото си дете нямах предчуствие какво ще е,по скоро имах желанието да е момиченце.Така и стана-истинска принцеска. Heart Eyes
За второто-вътрешно бях сигурна ,че ще е момче.Така и беше-момченце за чудо и приказ. Heart Eyes

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Ако бебето е в благоприятна позиция и ехографът е добър(пък и лекарят Mr. Green) би могло наистина да се види още в 13 седмица.Но в повечето случаи имат някакви предположения след 16-20 седмица.
Знаех,че ще имам момче първия път-рано се видя-14г.с и нямаше грешка.
Сега имах предчувствие за момиченце и засега сме такива,но да видим.Макар че това е без никакво значение и просто искам да са ми живи и здрави дечицата Praynig

Такива темички с лопатата да ги ринеш Wink

# 6
  • Мнения: 3 675
Аз имам предчувствие, че ще е момче.Дори моята приятелка също мисли, че ще е така.Не знам дали има някаква закономерност, но в родата на мъжа ми предобладават момчетата, а в нашата момичетата.Всичко става ясно още от момента на зачеването, ние тук можем само да гадеем до раждането или докато лекаря не каже какво е.Има ли такива бъдещи мами, които не са се интересували от пола, докато са били бременни, а са чакали момента на раждането, за да бъде изненадани.

# 7
  • Мнения: 2 960
.Не знам дали има някаква закономерност, но в родата на мъжа ми предобладават момчетата, а в нашата момичетата.Всичко става ясно още от момента на зачеването, ние тук можем само да гадеем до раждането или докато лекаря не каже какво е.

и в моя случай е така-в рода на мъжа ми преобладават мъже ,от към моя род-повече жени.
Едва ли обаче има закономерност и връзка.В моя случай първото ни дете е момиче,второто момче.Айде дири я сега връзката Rolling Eyes

# 8
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
В началото на четвъртия месец. И двата пъти познаха пола.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 543
В 22-ра г.с на феталната морфология ми казаха момче.

# 10
  • Мнения: 493
В 20 г.с на феталната морфология лекаря ми каза момче и позна.  Hug

# 11
  • Мнения: 805
Около 16г.с. ми казаха и двата пъти, че май ще е момиче.
И двата пъти бях абсолютно убедена, че е така.

# 12
  • София
  • Мнения: 461
Аз те съветвам да изчакаш до втората ФМ в 20-22 г.с. Преди това може да те излъжат. На мен моята лекарка ми каза в 18 г.с., че бебето почти 100% е момиче, ама после и на двете ФМ, на които ходих в 22 г.с. и в 25 г.с. ми казаха, че ще е на 100% момче.
Е, то още не мога със сигурност да твърдя, че са познали, но скоро ще се разбере. Heart Eyes
Иначе не съм имала никакви предчувствия.

# 13
  • Мнения: 4 784
В четвъртия месец бях, когато докторът ми каза пола на бебето и го позна. Но точно коя седмица е било, не помня вече.

# 14
  • Мнения: 793
При мен в 20 седмица се видя пола на 4Д - момиче,после към 25 седмица ходих на консултация на обикновен видеозон и тогава бебето се беше скрило. Но към 30 седмица беше много шавлива и по време на прегледа се видя поне 3-4 пъти че е девойка  Joy .Колкото до предчувствието аз имах за момиче,докато всички около мен казваха момче. В момента в който излезнах от прегледа на 4Д започнах да звъня и да има каже че не са познали  hahaha  Но още не съм 100% сигурна в пола докато не я видя с очите си Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт