Водичка през горещите дни

  • 2 154
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 324
Здравейте майчета. Моля ви за съвет!  Praynig Бебчо е на 3 1/2 м. По колко водичка е нормално да му давам? Педито казва, че щом кърмя не било необходимо да му давам водичка, но ми се струва, че в тези горищини ще му дойде добре няколко глъдки по време на разходка  Thinking

# 1
  • Мнения: 2 746
Ако бебето приема водичка, давай му.

# 2
  • Мнения: 1 053
В тези жеги моята бебка пие много вода.Колкото му се пие толкова му давай.

# 3
  • Мнения: 4 292
Ако кърмиш на поискване вода не е необходимо да даваш. Кърмата е 80% вода, не се притеснявай. Но е важно да предлагаш гърда, защото има огромна вероятност бебето да е жадно, а не гладно.

# 4
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Давала съм вода динаги, колкото поискат. Особено в жегите.

# 5
  • Мнения: 2 960
Винаги съм давала/давам вода ,когато усетя/разбера ,че дедето е жадно.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Винаги съм давала вода.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Колкото иска детето, толкова му давай.

# 8
  • Мнения: 11 003
Щом не ти отказва вода покрай кърменето, давай му колкото му се пие. Дори да суче на поискване, малко вода освен кърмата няма да му е излишна в тези жеги.

# 9
  • Мнения: 2 005
Предложи му,ако приеме - давай.Ако откаже,значи водата в кърмата го удовлетворява.Кърми по-често и не се притеснявай.Моето дете пропи по малко водичка към 1г6м.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 535
Ако пие - колкото иска  Peace
Сина ми миналото лято въпреки жегите не искаше вода и си изкарахме само с кърмене.

# 11
  • Мнения: 1 740
Винаги съм предлагала вода.

# 12
  • Мнения: 1 008
Давала съм вода винаги.
Чиста преварена вода без овкусяване Laughing

# 13
  • Мнения: 5 393
Ако кърмиш на поискване вода не е необходимо да даваш. Кърмата е 80% вода, не се притеснявай. Но е важно да предлагаш гърда, защото има огромна вероятност бебето да е жадно, а не гладно.

Това е и моето мнение.

# 14
  • София
  • Мнения: 39 746
Ако детето пие вода, харесва му, давай. Да пие колкото иска.
Дияна като бебе пиеше вода. Алекс пък изобщо не пиеше вода. И сега не пие. В началото даже малко се бях притеснила Simple Smile

# 15
  • Мнения: 645
Предлагай му често водичка в тия жеги,преварена,колкото  му се пие

# 16
  • Мнения: 2 614
Здравейте майчета. Моля ви за съвет!  Praynig Бебчо е на 3 1/2 м. По колко водичка е нормално да му давам? Педито казва, че щом кърмя не било необходимо да му давам водичка, но ми се струва, че в тези горищини ще му дойде добре няколко глъдки по време на разходка  Thinking
Ако кърмиш на поискване, няма нужда да даваш вода, особено със захар, защото 80% от състава на предното мляко е вода, и то е "предвидено" от организма именно, за да задоволява жаждата на детето!
За да не се притесняваш, следи мокрите памперси на бебето, като отчиташ факта, че то се поти през лятото и може да не пишка толкова често, колкото през по-хладните месеци!  Peace

# 17
  • Мнения: 2 013
Колкото иска,толкова давай.
Моята дъщеричка никога не е харесвала водата,затова давам само чайчета.Пийва си доста в жегите,а и нощем.

# 18
  • Мнения: 2 521
Винаги съм предлагала вода.
И аз така PeaceАко бебето има нужда ще пие,ако не-няма да пие Wink

# 19
  • Мнения: 1 796
Много ми е интересно защо много майки казват че като се кърми детето няма нужда от вода?Ако самото дете не иска вода-съгласна съм,ама че нямало нужда защото е на кърма-не го разбирам.По тази логика лятото в жегите да караме на краставици или диня пък да видим колко ще изкараме без вода!

# 20
  • Мнения: 240
Щом иска и пие значи има нужда. Аз давам водичка, особено сега, в жегите и не следя всеки път по колко изпива- да пие колкото му се пие на детето  Peace

# 21
  • Мнения: 1 001
Не мога да съм от полза защото мъника е на АМ и има разлика, но ако може да използвам темата (да не пускам нова) да попитам - всички казвате - "колкото иска", а аз го ограничавам горкото. Не му давам повече от 40мл. чайче наведнъж ("на сила" му измъквам шишето от устата). Общо за деня му се събира ок. 200мл чай. Греша ли като му взимам шишето преди сам да е решил? Лаком е и докато не види дъното на шишето (с АМ е така с вода не съм пробвала), не спира - страх ме е да не повърне -има ли такава вероятност? Забравих - става дума за бебе на месец и половина почти.

Извинявам, се на авторката, че ползвам нейната тема, нядявам се че няма да се разсърди.   bouquet

# 22
  • Мнения: 367
На тази възраст, когато вече храната не е само кърма, според мен е добре да предлагаме вода, а детето само преценява дали ще отпие. Аз предлагам, защото малката няма как да си поиска, ако е жадна. А и тя толкова се поти...Понякога пие, понякога не - според нуждата, но аз лично така съм по-спокойна.  Wink

# 23
  • Мнения: 46 492
Много ми е интересно защо много майки казват че като се кърми детето няма нужда от вода?Ако самото дете не иска вода-съгласна съм,ама че нямало нужда защото е на кърма-не го разбирам.По тази логика лятото в жегите да караме на краставици или диня пък да видим колко ще изкараме без вода!

И на АМ да е, щом е на поискване, няма нужда. Сравнението с краставици и диня не е на място. Става дума за НЕзахранено дете, на захранените, дори с плодове - вода се предлага.

А ако искаш да провериш дали има нужда, пробвай със себе си следното (мерките и количеството са реални, на дъщеря ми):

... например дете 6 кг., ако пие по 1 литър мляко, то приема течности за деня, които са 1/6 от теглото му. Пробвай ти, ако си 60 кг. да пиеш на ден 1/6 от тях (10 кг.), без твърда или каквато и да е друга храна ...

v_d, детето ти е гладно! Храни на поискване, колкото иска.

# 24
  • Мнения: 378
Винаги съм давала вода против съм това,че ако е само на кърма не му трябва чиста водичка поне да си преплакне устата детенцето.

# 25
  • Мнения: 270
До скоро хич не искаше и да я поглене,но аз предлагах,въпреки,че е само на кърма.Но от 2-3 седмици като започнаха жегите си пийва повечко,даже понякога като мрънка предлагам гърда-отказва,предлагам вода-пие.Детето си показва Peace

# 26
  • Мнения: 1 155
Аз давах водичка и дъщеря ми пиеше  Peace

# 27
  • Мнения: 240
И аз съм на мнение, че щом изпива по- толкова е гладно. И защо му даваш само чай? Давай му водичка и не го ограничавай- да пие колкото иска, а ако му е повече ще върне, това не е повръщане и не бива да те притеснява, стига да не е системно и придружено с болка или чувство за дискомфорт.

# 28
  • Мнения: 2 447
Синът ми е кърмен до годинката-вода предлагах от самото начало...Лятото в жегите започна да пие,явно е имал нужда,затова според мен,ако детето ти пие вода му давай толкова колкото му се пие...Никога не съм ограничавала количеството на водата...Само като беше по-мъничък гледах около час преди ядене да не давам по много..

# 29
  • Мнения: 1 001
Цитат
v_d, детето ти е гладно! Храни на поискване, колкото иска.

На поискаване е. Не вярвам обаче да е гладно, защото яде по 130-140мл. АМ на хранене (горе-долу през 3-4часа)  newsm78 Не плаче и не мрънка след като се наяде. Даже 2-ма педиатри вече ми се скараха, че много съм го хранела, но гладно няма да го държа. Страх ме е да не повръща - толкова АМ през 3-4 часа и чайче повече от 40мл между храненията.... незнам, нямам опит още и може и ти да си права, но 5 лъжички АМ на 150 мл. вода още на месец и половина ми се виждам много - как мислиш?  Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 324
Не мога да съм от полза защото мъника е на АМ и има разлика, но ако може да използвам темата (да не пускам нова) да попитам - всички казвате - "колкото иска", а аз го ограничавам горкото. Не му давам повече от 40мл. чайче наведнъж ("на сила" му измъквам шишето от устата). Общо за деня му се събира ок. 200мл чай. Греша ли като му взимам шишето преди сам да е решил? Лаком е и докато не види дъното на шишето (с АМ е така с вода не съм пробвала), не спира - страх ме е да не повърне -има ли такава вероятност? Забравих - става дума за бебе на месец и половина почти.

Извинявам, се на авторката, че ползвам нейната тема, нядявам се че няма да се разсърди.   bouquet
И аз това имах предвид - какво количество може да се дава. Но до този момент вече му давах два пъти водичка докато само се отказа да пие, успокои се и заспа. Преди 20 мин. се събуди и се нахрани подобаващо. Така че мисля да се съобразя със съветите ви майчета - благодаря ви   bouquet
v_d, когато съм давала кърма в шише не съм се съобразявала с това колко ml му се полагат и като си е изяждал всичко и е плачкал за още съм се изцеждала допълнително. Дори да си върне не ме е тревожело, тъй като това показва, че коремчето е пълно и бебо е сит.

# 31
  • Мнения: 46 492
v_d, на мен не ми се вижда много, моето ядеше по 120-150 мл. на хранене, но без чайове и вода, интервалите тя си ги определяше от 2 до 4 часа, понякога и 1.5 часа се е случвало през фазите на бърз растеж. Нощем яде ли? Какво е общото количество храна за целия ден?

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
40 мл наведнъж не са ли много?! Аз давах вода в горещините, въпреки че бебето беше кърмено. Но повече от няколко глътки наведнъж не съм давала.

# 33
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте майчета. Моля ви за съвет!  Praynig Бебчо е на 3 1/2 м. По колко водичка е нормално да му давам? Педито казва, че щом кърмя не било необходимо да му давам водичка, но ми се струва, че в тези горищини ще му дойде добре няколко глъдки по време на разходка  Thinking

Ако кърмиш на поискване принципно наистина няма нужда от допълнителна вода. Кърмата е съобразена да задоволи и жаждата на бебето. Ако се притесняваш пък чак толкова, можеш да му предлагашводичка. НО гледай да е добре нахранено, за да не остане гладно и да му напълниш стомахчето с вода.

Моя син все така не пие особено много вода! А когато го кърмех съвсем не кусваше, въпреки, че предлагах.

# 34
  • Мнения: 1 001
v_d, на мен не ми се вижда много, моето ядеше по 120-150 мл. на хранене, но без чайове и вода, интервалите тя си ги определяше от 2 до 4 часа, понякога и 1.5 часа се е случвало през фазите на бърз растеж. Нощем яде ли? Какво е общото количество храна за целия ден?

В момента яде по 6 пъти в денонощие. Събират му се ок. 700-800мл. От 2-3 дни сам си прави 6 часова пауза. Преди това ядеше плътно на 3-4 часа. Забравих да спомена, че вода давам не веднага след хранене, ами ако остане буден му давам след около 30мин. или 1 час. През това време мрънка и реве само ако не може да се изака или го хванат коликите. Поне така видимо не търси да яде, но дам ли чай се започва наливане. Ето сега яде в 3ч. - 140мл. (остана на дъното съвсем мъничко-сам се отказа) преди малко в 4ч. му предложих чайче и се напи едно хубаво с 50мл.  Embarassed Не плачеше преди чая - само мрънкаше и се напъваше да ака.

# 35
  • Мнения: 9 429
Поканвай го по на чсто да пие водичка.То само ще ти покаже иска или не. Peace

# 36
  • Мнения: 1 001
Не мога да съм от полза защото мъника е на АМ и има разлика, но ако може да използвам темата (да не пускам нова) да попитам - всички казвате - "колкото иска", а аз го ограничавам горкото. Не му давам повече от 40мл. чайче наведнъж ("на сила" му измъквам шишето от устата). Общо за деня му се събира ок. 200мл чай. Греша ли като му взимам шишето преди сам да е решил? Лаком е и докато не види дъното на шишето (с АМ е така с вода не съм пробвала), не спира - страх ме е да не повърне -има ли такава вероятност? Забравих - става дума за бебе на месец и половина почти.

Извинявам, се на авторката, че ползвам нейната тема, нядявам се че няма да се разсърди.   bouquet
И аз това имах предвид - какво количество може да се дава. Но до този момент вече му давах два пъти водичка докато само се отказа да пие, успокои се и заспа. Преди 20 мин. се събуди и се нахрани подобаващо. Така че мисля да се съобразя със съветите ви майчета - благодаря ви   bouquet
v_d, когато съм давала кърма в шише не съм се съобразявала с това колко ml му се полагат и като си е изяждал всичко и е плачкал за още съм се изцеждала допълнително. Дори да си върне не ме е тревожело, тъй като това показва, че коремчето е пълно и бебо е сит.

За съжаление кърмих само един месец (от около седмица не кърмя  Sad ) давах от шише и давах докато иска - изяждаше по 160мл. кърма (хем беше по-малък), просто явно е по-лека от АМ и не ме притесняваше, че яде много, но с АМ малко се притеснявам да не го претоварвам.  newsm78

# 37
  • Мнения: 46 492
v_d, не знам, децата са различни, за моето 6 хранения бяха безумно малко.
Ако даваш вода, давай след хранене, иначе пие, защото е гладно, не жадно и корема му се пълни напразно, така след това не може да приеме количеството храна, от което има нужда.

# 38
  • Мнения: 1 001
40 мл наведнъж не са ли много?! Аз давах вода в горещините, въпреки че бебето беше кърмено. Но повече от няколко глътки наведнъж не съм давала.

И на мен ми се струват много, но току що изпи 50мл и ако не му бях измъкнала шишето от устата може би щеше да продължи.  ooooh! Точно затова се чудя какво да го правя това дете с това пиене.  newsm78

# 39
  • Мнения: 1 001
v_d, не знам, децата са различни, за моето 6 хранения бяха безумно малко.
Ако даваш вода, давай след хранене, иначе пие, защото е гладно, не жадно и корема му се пълни напразно, така след това не може да приеме количеството храна, от което има нужда.

Сам така си ги нагласи на 6. Преди няколко дни ядеше по 7-8 пъти, може жегата да го мъчи и да не му се яде.
Давам вода винаги след хранене. И да давам и да не давам яде еднакво (допреди жегите не пиеше толкова, пиеше 60-100мл. за цял ден - стискаше устни) Незнам. Ще го наблюдавам.

# 40
  • Мнения: 1 001
И аз съм на мнение, че щом изпива по- толкова е гладно. И защо му даваш само чай? Давай му водичка и не го ограничавай- да пие колкото иска, а ако му е повече ще върне, това не е повръщане и не бива да те притеснява, стига да не е системно и придружено с болка или чувство за дискомфорт.

Незнам, това към мен ли е, но да кажа, че давам чай от копър защото го мъчат колики от време на време и си мисля, че поне като пие да пие нещо, което го поуспокоява (уж) Затова не давам вода, не за друго.

# 41
  • Мнения: 1 795
v_d моята дъщеря също пие много вода, често отказва мляко, но вода никога, преди гледах да я ограничавам, но сега в жегите й давам повечко.

# 42
  • Мнения: 6 713
Предложи му вода, ако иска ще пие, ако не- няма да пие

# 43
  • София
  • Мнения: 3 789
Педито казва, че щом кърмя не било необходимо да му давам водичка, но ми се струва, че в тези горищини ще му дойде добре няколко глъдки по време на разходка  Thinking
Да бе, да! Нека педито ти кара без вода в тези горещини да видим докъде ще я докара! Thinking #2gunfire
Разбира се, че ще му даваш. Ти му предлагай, пък ако му се пие- да пие, ако ли не- по-късно- пак опит.
Аз на Алекс й давам на всеки час, понякога и по-често Има моменти, в които изпива по 50-60 мл наведнъж, толкова е жадничка. Иначе изпива около 250 мл само водичка на ден.
Цвете без вода не може да живее, нали така Hug

# 44
  • Мнения: 240
И аз съм на мнение, че щом изпива по- толкова е гладно. И защо му даваш само чай? Давай му водичка и не го ограничавай- да пие колкото иска, а ако му е повече ще върне, това не е повръщане и не бива да те притеснява, стига да не е системно и придружено с болка или чувство за дискомфорт.

Незнам, това към мен ли е, но да кажа, че давам чай от копър защото го мъчат колики от време на време и си мисля, че поне като пие да пие нещо, което го поуспокоява (уж) Затова не давам вода, не за друго.
Ох, дано му минат скоро коликите на детенцето, че са нещо страшно. За тях можеш да пробваш и с някакви капки, ако чаят не помага- при нас от него нямаше ефект, а капките я успокояваха. Иначе хубаво е да даваш чайче и да не помогне няма да навреди  Peace

# 45
  • Мнения: 37
moqt mi6ok si pie dosta voda osobeno pak sega v jegite o6te pove4e
v na4aloto pie6e glukoza i posle minahme na voda nikoga ne e otkazval a i si tursi

# 46
  • Мнения: 1 001
v_d моята дъщеря също пие много вода, често отказва мляко, но вода никога, преди гледах да я ограничавам, но сега в жегите й давам повечко.

Малко ме успокои.   bouquet

# 47
  • Мнения: 1 001
И аз съм на мнение, че щом изпива по- толкова е гладно. И защо му даваш само чай? Давай му водичка и не го ограничавай- да пие колкото иска, а ако му е повече ще върне, това не е повръщане и не бива да те притеснява, стига да не е системно и придружено с болка или чувство за дискомфорт.

Незнам, това към мен ли е, но да кажа, че давам чай от копър защото го мъчат колики от време на време и си мисля, че поне като пие да пие нещо, което го поуспокоява (уж) Затова не давам вода, не за друго.
Ох, дано му минат скоро коликите на детенцето, че са нещо страшно. За тях можеш да пробваш и с някакви капки, ако чаят не помага- при нас от него нямаше ефект, а капките я успокояваха. Иначе хубаво е да даваш чайче и да не помогне няма да навреди  Peace

Дано.  Praynig
Слагам му в млякото Саб Симплекс и да ти кажа - помагат, не е този рев, който беше преди това. Педи се изказа, че не трябвало във всяко шише да слагам, обаче като не сложа и става страшно. Сега слагам по 10 капки. То и с това да слагам или да не слагам във всяко шише съм в чуденка, но май е за друга тема.

# 48
  • Мнения: 3 929
Аз кърмех на поискване сина си, при това беше захранен и на 7-8 месеца, когато бяха жегите, но вода така и не пожела да пие. Дори и сокове не пиеше кой знае колко. Явно кърмата му е била достатъчна.

# 49
  • Мнения: 8 999
Дъщеря ми се роди в супер горещо лято. Кърмех, но не на поискване. Предлагах и вода, но тя твърдо отказваше и плюеше. Явно това, което поглъщаше на три часа, й беше съвсем достатъчно - и като течност, и като храна.

# 50
  • Мнения: 324
За коликите ще ви кажа супер ефекасно средство - bio gaia - малко е скъпичко но си заслужава. След много средства и мъки ги изпробвахме и не мога да не остана доволна. 5 капки дневно вършат чудеса. На големия съм му давала хапченца bio gaia по имунностимулираща програма.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Миналото лято,когато все още кърмех сина си на поискваяне,изобщо не съм му давала вода.Е не че не съм опитвала,но не я признаваше за течност.Сега след като е отбит,пие като за световно.

# 52
  • София
  • Мнения: 673
Мойта бебка е на същата възраст, вода пие от съвсем мъничка, в момента в най-големите жеги навън изпива по окло 30 мл вода.

# 53
  • Мнения: 240
v_d , аз слагах на всяко хранене  ( не съм сигурна за произношението). Пробвах и Еспумизан, но нямаха особено голям ефект. Тези, които ползваш не ги знам, но сигурно са добри. Все пак ако не помагат особено пробвай с Колийв. Успех  Peace

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз бих предлагала вода ако бебето е жадно ще покаже.Моята щерка и до сега и в тия жеги не пие.

# 55
  • София
  • Мнения: 23 072
Давай толкова водичка, колкото детенцето иска! Ако не иска, съвсем ясно е, че няма да пие  Peace

# 56
  • Мнения: 998
Миналата година всички ме упрекваха ,че не давам на малкият вода-напротив ,предлагах му ,но
не искаше да пие нито вода ,нито сок.За сметка на това изпиваше максималното количество АМ.
Детето само си показва.
Иначе за Саб Симплекс-много бях доволна от тях Peace
Определено имаше ефект.

# 57
  • Мнения: 2 015
Давай толкова водичка, колкото детенцето иска! Ако не иска, съвсем ясно е, че няма да пие  Peace
Иначе за коликите ни облекчаваше само Еспумизан Peace

# 58
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Предлагай, ако има нужда ще пие, моята не пиеше вода и в най-големите
жеги, миналото лято, обаче сега е като жаба.

# 59
  • гр.Стара Загора
  • Мнения: 144
Аз на моята бебка й предлагам вода но не я пие,а в тези жеги си мисля че ще й е необходимо сега й купих чайчето на Хип с лайка ,анасон и копър и на денонощие изпива около 200мл. от него

# 60
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Колкото му се пие толкова.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Винаги съм давала вода - колкото иска. Сега в жегите пие по 1л. Ако иска давай, колкото пожелае

# 62
  • Мнения: 568
В жега и в зима винаги съм давала, и на каката, и сега на бебето.Нужното количество бебето определя.

# 63
  • Мнения: 657
Дъщеря ми се роди миналата година в същите големи жеги. Беше изцяло на кърма, чиста вода не искаше изобщо, само от време на време пийваше чай против колики. Wink Но беше на поискване, докато зяпне - бутах цицата. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт