За градинките и тоалетните

  • 5 990
  • 124
  •   1
Отговори
# 30
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Детето ми вече се обърква от това, че навън е с памперс и през 30-40 мин идва при мен да ми каже, че има пиш, а аз обяснявам да пишка в памперса. Тя ми хвърля объркан поглед и ми повтаря 3-4 пъти, че има пиш, но аз понеже нищо не предприемам, тя не може да стиска повече. Не искам да я обърквам повече и да си мисли, че може да продължава да си пишка в гащите, така че съвети да я държа с памперс, докато започне да стиска по 10 минути, също не ме устройват.
много, много, много грешно Naughty Naughty Naughty
остави детето да пишка и хич да не ти пука кой какво ще каже Peace

# 31
  • Мнения: 3 718
Детето ми вече се обърква от това, че навън е с памперс и през 30-40 мин идва при мен да ми каже, че има пиш, а аз обяснявам да пишка в памперса. Тя ми хвърля объркан поглед и ми повтаря 3-4 пъти, че има пиш, но аз понеже нищо не предприемам, тя не може да стиска повече. Не искам да я обърквам повече и да си мисли, че може да продължава да си пишка в гащите, така че съвети да я държа с памперс, докато започне да стиска по 10 минути, също не ме устройват.
много, много, много грешно Naughty Naughty Naughty
остави детето да пишка и хич да не ти пука кой какво ще каже Peace
За нищо на света не бих ограничила детето си заради криворазбрана цивилизация. Да не говорим, че това е вредно за самото дете. Не бива да се насилва да стиска, това само може да създаде проблеми.
Ескарина, предполагам как се чувстваш, но помисли първо кое е добро за твоето дете, пък когато заживеем в условия позволяващи подобни морални ограничения, няма да се налага да мислиш и премисляш варианти. Нали осъзнаваш, че детето ти не разбира от ограничения и морал, то просто иска да пишка. Защо да му се насажда усещането за срам от толкова рано.

# 32
  • Мнения: 46 477
Водя я само на места, на които има тоалетна. Отгледала съм я на кафе с детска площадка, в което има прилично WC  с течаща вода. Много рядко ми се е случвало да няма и е ползвала тревата, сама разбира, че се прави в много, много краен случай.
Това, че другите пикаят и хвърлят боклуци навсякъде, не означава, че е правилно, възпитавам я в обратното.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
ако детето е по-голямо би могло да стиска по-дълго,докато стигнете до подходящо място,тоалетна или до вкъщи.
с малко дете това е абсурдно.имаше период,в който синът ми казваше,че му се пишка и можеше да издържи съвсем малко да стиска.е,и какво правим тогава?
ние не седим на едно място,случва се да няма никакви тоалетни наблизо(отделен въпрос е,че по тези тоалетни има толкова зарази и мръсотии,че дори и аз избягвам да ги ползвам-стискам до вкъщи просто,ама детето не може да го прави.).
ако сме на 1 час път пеша от вкъщи какво да правим?
естесвено,че се присъединявам към отбора на пишкащите,където ги завари нуждата(говорим за малко дете все пак).
отделен въпрос е,че не ми се струва нормално постоянно да газим в кучешки фекалии,а децата ни да се тормозят,защото няма къде да се изпишкат.ако имаше нормални и чисти тоалетни,сигурно една голяма част от нас щяха да ги ползват,но уви,такива няма и няма изгледи скоро да има.
така че,махни пампреса на детето и не го тормози излишно.е,няма да пишкате точно в средата на улицата,но все някое подходящо храстче или дърво може да намерите.просто няма друг начин за съжаление...

# 34
  • Мнения: 2 032
Цигареният фас на тревата радва ли Ви?
И защо Ви притеснява голото детско дупе на обществено място?

Аз не хвърлям нищо на земята, така че не разбирам защо мен ме питаш за цигарени фасове.
Не смятам, че едно дете трябва да е голо на обществено място по очевадната причина, че това накърнява достойнството на детето: да заголи майка му дупето му на кюшето.

И както виждате, започват да се разтеглят нещата: една каза, до 3 години може, друга- 5, трета- 7, четвърта- ако е с болни бъбреци- без значение на възрастта.
 
Очаквам включвание с още обяснения защо, аджеба, е редно да си изхождаме децата на публични места, но не смятам да ги чета: сравненията с животни ("ама те кучетата, бла-бла") и възклицанията как "за нищо на света няма да си огранича детето" са ми достатъчни.

Не очаквам много на брой майки да поемат отговорност за това, на какво учат децата си, показвайки им, не може да се изходиш където падне и да си отчетат, че с малки деца има ограничения, затова не може да го емнеш на място без тоалетна.

# 35
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Не очаквам много на брой майки да поемат отговорност за това, на какво учат децата си, показвайки им, не може да се изходиш където падне и да си отчетат, че с малки деца има ограничения, затова не може да го емнеш на място без тоалетна.
  168uu  наистина ли си вярвате на писанията newsm78
а на какво да ги научим- да стискат докато се опишкат в гащите или да стискат и да си развалят бьбреците Thinking може пьк това да е по-добре, знам ли Crazy
да не би да му показвам как мама сваля гащи и пишка до някое дьрво Mr. Green това вече е лошо вьзпитание Naughty
парка, в който водя малкия да играе е на 10минути пеша и няма никакви барчета наоколо, какво се очаква да направя ако иска да пишка? Thinking Вьпроса е риторичен, така че не дьржа на отговор Whistling

# 36
  • Мнения: 2 448
Хич не ми пука дали е редно или не, където ми е било удобно там съм го изпишквала, че и няколко спешни случая е имал да ака в градинка, хвърлям после в кош със салфетка и това е.

Сега вече е голям и стиска, но като по малък действах на момента. Не съм му накърнила достойнството, защото той не говореше с думи, когато вече си показваше, че иска да чурка и това ставаше като директно сваля гащите, така че грабвах го и до най близкия храст.  Laughing  

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
Като бяха малки нямах никакви угризения за това, че пишкаха зад някое дърво. Предпочитах така, защото едно, че няма тоалетни, второ, че като каже "пишка ми се", значи е въпрос на минута да се намери място и трето, доколкото имаше наоколо тоалетни бяха в ужасно състояние и ме беше гнус да си водя децата там. Какво трябваше да правя, да ги оставя да се напикаят в гащите ли? Като пораснаха вече не беше проблем, защото времетраенето на разходките позволяваха да пишкат като се приберем вкъщи.

# 38
  • Мнения: 5 983
ами и моя син пишкаше където ни свари закона,когато беше по малък ,а и сега когато сме били навън дълго време,но вече все по рядко , и винаги търсим някое усамотено доколкото може място.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Чесно казано в парка и моята дъщеря ползва тревните площи за изпишкване, защото няма алтернатива. Ако сме в заведение разбира се, че ползва тоалетна. Не ме дразнят малките деца, които пишкат по тревата. Там се реагира много бързо и няма как. Щом улиците и парковете могат да се препикават от кучета какво ли толкова  пречат децата...

# 40
  • Мнения: 2 614
Виж Алиса, това, че някой казал нещо си в един форум въобще не може да ме сгрее. Ти казваш, че не хвърляш нищо по земята, но ние няма как да знаем това така ли е! Това е виртуално пространство! Всеки може да пише(говори) каквото си иска. Тези, които си изпишкваме децата по храстчета, поне сме достатъчно честни, за да кажем - да правим го, и ще продължаваме да го правим. Защото, като си кача детето в планината, или като го заведа в парка, за да се разходи и няма тоалетна във всяка хралупа, ами да - няма къде да отиде до тоалетна, освен в някои шубраци.

Не смятам, че едно дете трябва да е голо на обществено място по очевадната причина, че това накърнява достойнството на детето: да заголи майка му дупето му на кюшето.
А ето този цитат е хитов, просто... Детето не разбира псевдо-нормите на големите и не знае, че трябва да се срамува от голото си тяло? А трябва ли наистина да се наслагва този срам? Чела ли си до какво може да доведе? ......Можеш да не ми отговаряш, аз за себе си и за детето си решението съм го взела!  Peace

Ескарина, както се вижда до момента от темата - нямаш много алтернативи, поне не и тук в нашата реалност  Peace. Но това да слагаш на детето памперс, защото иначе ще си "простакеса" (като болшинството тук), според мен поне го обърква много, и когато го махнеш и за разходките, вероятно ще се напишква, защото ще забравя, че е с гащи вече! Аз не бих и не съм го правила. Махнахме памперса от раз, дори и при сън!  Peace

# 41
  • Мнения: 9 990
Водя я само на места, на които има тоалетна. Отгледала съм я на кафе с детска площадка, в което има прилично WC  с течаща вода. Много рядко ми се е случвало да няма и е ползвала тревата, сама разбира, че се прави в много, много краен случай.
Това, че другите пикаят и хвърлят боклуци навсякъде, не означава, че е правилно, възпитавам я в обратното.

е....това не е решение.То работи за теб, защото си имала кафене до вас.До нас такова няма.Пардон-има едно без тоалетна  Laughing, нищо, че продават бира.В парка също няма сложени тоалетни , освен една ако не се лъжа на средния вход...и ако сме на горната поляна, където няма кучета, до тоалетната  няма да устиска.
На мен самата ми е изключително неудобна, с чанта в ръка, торба играчки и дете в третата ръка да клекна да я държа, ако се наложи.Но не бих и помислила да тичам да търся, защото до тогава всичко, що е било в пикочния мехур на малката ще се е изляло върху двете ни. Stop
Та-аз искам да имам алтернатива, но я нямам.Това означава-или не махам памперса.А на детето му е време, не , защото аз искам или аз казвам, а защото то иска.Не търпи памперса.Казва си, когато и се ходи по нужда, но е още малка и не умее да задържа дълго.Друг вариант е да не и давам да пие течности, докато сме навън.Трети вариант е да не излиза, да си стои вкъщи, докато се научи да задържа поне 15-ина минути.Пример-от нас до близката градинка спокоен ход е толкова-15 минути ход.О, забравих-още един вариант имам май-да стоим пред входа на блока....там да опънем на 50 см място играчките...
Та-работеща, адекватна, нормална алтернатива аз лично-нямам... ThinkingАко ли просто не я виждам съм отворена за съвети и предложения.

# 42
  • Мнения: 4 555
Алиса, чудесно е, че си казаш мнението, но аз все още не откривам в него съвет по моя въпрос. Просташко било, накърнявало достойнството... добре. Това значи ли, че ме съветваш да си държа детето само вкъщи, докато стане на 4 години поне, за да може да стиска по половин - един час?
Имам чувството, че мнението за просташкото поведение на малките "пикльовци" се споделя от майки, които са си държали децата с памперс до 3-4 годишна възраст или са ги пратили на ясла или градина, където това е било не техен проблем.

# 43
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз съм простакеса - изпишквам най-безсрамно малкия там, където го завари нуждата - в градинката или на улицата.  Crossing Arms Много повече ме е гнус от градската тоалетна или тоалетната на някое заведение / Мол, отколкото от тревните площи. Освен това ние не стоим само в близката градинка, обикаляме насам-натам. Та не мога да знам къде се намира най-близкото място за изхождане и да преценявам разстоянието в метри и в минути.  Tired Също така младия господин върви в комплект с колело, храна, аксесоари, допълнителни дрешки. Къде да го туря това гърне???  newsm78

Тоже  Peace Само че в женски род!

Толкоз!

# 44
  • Мнения: 9 990
Ескарина, моето дете на 7 не може да стиска един час......Един път в градината-госпожата не е имала на кой да остави децата, за да изтичат с детето до тоалетната/вратата е заключена/ и тя стискала, стискала и не устискала....извинявай, но по-голям срам детето ми до момента не е брало!От зор да стиска.
ПП. относно пращането на ясла-еми как да не е мой проблем!Мой е!Та там ги слагат на гърне и именно от там започва обучението, грижата за тоалета и пр.Голямата от малка знаеше, че се ходи по нужда на определено място, малката-също го знае това място, обаче-е малка и не умее да стиска, докато открием такова, или докато се приберем вкъщи!И аз какво-в градината да е без памперс, на излизане от градината да нахлузвам памперса....не става така.

Последна редакция: ср, 10 юни 2009, 09:34 от пенелопа

Общи условия

Активация на акаунт