Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 17 972
Скъпа ми Ди, вече повече от два часа чакам да ни поясниш, кое е добре... Mr. Green Шегувам се.Малкият палавник ли докопа бутона "Публикувай" още преди да си се развихрила в писанията Laughing
Голяма тишина, голямо чудо е тук...Жегата ли ви уплаши?Черпя ви по една разхладителна напитка с тайната надежда да се появите.

# 256
  • Мнения: 550
Здрвейте и от мен!

Днес определено не е моят ден - каквото и да захвана, завършва неуспешно. По прицип днес уж трябваше да подпишим договор за квартирата. Да, ама не  Naughty Оказа се, 4е жилището е за един 4овек(макар и да са 2 стаи, и това да си моя работа колко на широко живея). И собственикът много строго ни попита дали смятаме да живеем там двамата ...това било против правилата им. Аз тъкмо щях да поизлъжа, 4е ще живея само аз там... Но моят Мохамад (може и неевропейски да зву4и името, но за мен 4овек прави името, а не името 4овека) ме изгледа строго, строго, и каза 4е търсим за двама. И така, търсенето по4ва отна4ало   Sad... Ама моят  така пожела. За него истината и 4естността са на първо място, дори ако това зна4и да си усложниш многократно живота.  Peace

След това ходих да изважам разрешително за работа, но и там бях не се полу4и както исках. Изискват ми допълнителни документи, които на поне 5-6 мои познати със същия статус не са били нужни. Така 4е трябва да обикалям до други инстанции и да се редя пак на опашки...  #Cussing out

И за капак, пристигнах със закъснение в офиса, където ме 4акаха куп мейли със зада4и. И за капак, току що, нужния хардуер се развали...и не се знае кога ще го оправят.  ooooh!

Има цели 8 4аса до края на този ден...какво ли още може да се слу4и?!  #Crazy

НСЕ, мисля 4е дискусията между двете теми няма бъдеще. Проблемът според мен е там, 4е една 4аст от мамите влизат тук за да нау4ат или споделят опита си относно арабския свят. А за друга, това е само място 4овек да си побъбри и сподели преживяното през деня.
 Но ако всеки има право да изказва мнението си, то тогава следва, 4е и всеки трябва да има право да опонира върпсния смел4ага. За това аз призовавам всеки да поства, каквото му е на сърцето, но и да приема правото на отговор от останалите...
И да не забравяме, 4е това е само един виртуален свят.    bouquet

# 257
  • Мнения: 24
Здравейте момичета!!!!
 Затишие (може би пред буря) в буквалния и преносния смисъл защото тук се кани да вали, а пък мамите от топлите и слънчеви страни сигурно се радват на слънцето.
 НСЕ благодаря за сокчето - натурален от портокал ми е любимия.
 БЕБА Мохамед и любимото ми име тъй като и мойто хабиби така се казва. Laughing
Да се похваля и аз веднъж че рядко се случва - решил да ме изненада днеска между две работни срещи решил да кривне към дома че да си поговорим  Grinning
 Лек ден и на всички усмивките да са като моята  Joy

# 258
  • Мнения: 550
БЕБА Мохамед и любимото ми име тъй като и мойто хабиби така се казва. Laughing
Да се похваля и аз веднъж че рядко се случва - решил да ме изненада днеска между две работни срещи решил да кривне към дома че да си поговорим  Grinning
 Лек ден и на всички усмивките да са като моята  Joy

Ами то май всеки втори арабски мъж носи това име. Аз познавам 6-7 арабски приятели на моя 4овек, и 3-има от тях са Мохамад.  Peace
Само дето още не мога да го изговарям правилно, това пусто Х, ама не Х, а Х. Опитват се да ме нау4ат, но все по един и същи на4ин изговарям, и Х-то с то4ка, и Х-то без то4ка.  #2gunfire
Вие как се с произношението, има ли надежда в близките години да се нау4а - на двете Х-та, и на двете С-та, и на вси4ко останали странни звуци?!!

Никито, дано тази усмивка хубаво настроение винаги са с теб!   bouquet

# 259
  • Мнения: 24
Като си говорим по телефона и се опитвам и аз да кажа някоя арабска думичка дето ме е научил все вика не така х -то ами инак. БРЕ голям зор и пак не мога като хората да го кажа  Joy hahaha Ама надявам се след време да имам повече практика и да успея. Виж за двете С-та не знаех. Не сме стигнала до С  Laughing
 П.П. А сетих се че и една дума със С ми е казвал и ми звучи малко между с и ш. Нещо такова. Ама иначе е мноооого мелодичен език( а може само това което ми казва да ми звучи така на мен).  Heart Eyes

# 260
  • Мнения: 1
Теди, съжалявам, че съм те оставила в очакване. Ама така ме разсмя с твоя кометнар...Но аз призори нали поясних, че днес ще съм като парцал, та би трябвало да не ви учудват неадекватните ми постъпки. Ми нищо не е добре, първо заспах, трябва да е било към 6 сутринта, към 8 Малечко му дръпна такъв рев, не можах да разбера защо, по принцип само като му подам шишето с кисело мляко и заспива веднага. После ме събудиха разни телефонни обаждания, а сега следобед тъкмо взехме двамата да заспиваме и дойдоха майсторите и започнаха да разбиват още плочки.

Беба_момо, това с квартирите наистина е неприятно. Вярно че много държат на броя на наемателите. Ние като сме трима как се на,мърдахме в студио, това е почти необяснимо. Би трябвало да сме поне в три стаи, нищо че се опитвахме да ги убедим, че малкият не се брои за човек...принципно това студио е само за 1 човек.

А за х-то (в Мухаммед и хабиби) трябва да издишате така все едно сте много изморени, да речем сте тичале нагоре по стълбите. На курсовете по арабски винаги ми е много смешно като всички почнем да го практикуваме и се чува само едно шумно дишане. А х-то с точка отгоре за мен е доста по-лесно, артикулира се дълбоко в гърлото, и е по-скоро звучи като кх.

# 261
  • Мнения: 550
Ама иначе е мноооого мелодичен език( а може само това което ми казва да ми звучи така на мен).  Heart Eyes

"Вие" май бяхте от Египет. Там може да зву4и мелоди4ен (нали и най хубавите песни са от там - на Амр Диаб  Peace ), но по "нашия край" ... има едно натъртване и викане...всеки път (зашото не разбирам какво се говори) си мисля, 4е се карат... а те ми се смеят, 4е това им е приятелския тон  Mr. Green

това с квартирите наистина е неприятно. Вярно че много държат на броя на наемателите. Ние като сме трима как се на,мърдахме в студио, това е почти необяснимо. Би трябвало да сме поне в три стаи, нищо че се опитвахме да ги убедим, че малкият не се брои за човек...принципно това студио е само за 1 човек.
Зна4и и при вас ги има тези изисквания  Sad Казаха ни, 4е жилище от 40 квадрата е било малко за двама 4овека  Shocked
Но то принадлежи на голяма фирма, и няма как да  "преговаряме". Ако беше на 4астен собственик, мисля 4е щеше да си затвори о4ите. Ама каквото, такова  Grinning

# 262
  • Мнения: 0
Ехооо,тук съм,ако сте забелязали липсата ми...Simple SmileСамо да се запиша,защото ще помислите,че съм ви забравила,няма такова нещо...Да си призная при мен се случват така нещата,че ме боли само като попадна на нещо арабско и за това не пиша много..опитвам се да ви чета,ама сте изписало тооолкова много,но ще наваксам....много целувки на всички и много щастие и поздрави на всички които са имали повод за празнуване....  bouquet

# 263
  • София
  • Мнения: 17 972
Беба Момо, странни усещания имаш по отношение звученето на палестино-йорданския диалект Mr. Green На мен ми звучи съвсем мелодично....Хич не ми се струва, че разговорът помежду им  звучи като караница.Но тук е мястото да вметна  една подробност.Аз не съм мерило- вечната суматоха у дома, надвикването с трите девойки у дома, може би  са  довели при мен до известна  доза глухота Mr. Green..та затова явно ми се струва, че говорят нормално и мелодично! Laughing По повод твърдението ти за невъзможност за комуникация между двете теми, май ще се окажеш права..Извиних се, ако неволно съм засегнала някого, обясних мирно спорните неща, печупени през моята призма,без да обвързвам никого с тях, изслушах кротко и вижданията на отсрещната страна, но нещо не се получи Rolling Eyes В ответ получих обвинения,жалко за което.....
Ди,вярно днес не е бил най-добрият ти ден! Wink
Мързел, къде се загуби...Днес се канех да звънна на девойката от автобусната фирма, ама съм заспа и пак забравих....Нищо, и утре е ден. Peace Май  ще ползваме услугите  на добрите стари Зейтуни Турс.Хем по-тънко ще ни излезе, хем и в Дамаск ще спрем и ще ви се обадим Mr. Green
Дядо, залипсваха ми снимките на кулинарните ти творения.Метни нещо постничко  насам, не се стискай Hug
Ягодке, добре дошла отново...Разбира се, че липсваше. Heart EyesЕто те обаче отново.... HugСега остава и другите напоследък липсващи момичета да се отчетат!Хайде, устата ще ни заболи от повтаряне - Амал, Латеа, Дина, Шехи, Арабски ясмин,Скай Блу, Свеар, Науал,Иман....Да ме извинят онези, които съм пропуснала, не е с умисъл HugЗвучиш песимистично, скъпа ми Ягодке Sad Явно за момента нещата не са се развили в очакваната от теб посока.Пожелавам ти от все сърце в най-скоро време да намерите разрешение на проблема с разстоянието помежду ви и невъзможността да се виждате! Praynig

# 264
  • Мнения: 112
някои чел ли е книгата на халед хосейни-хиляда сияйни слънца? има ли филм и да знаете откъде мога да го дръпна?

# 265
  • София
  • Мнения: 17 972
някои чел ли е книгата на халед хосейни-хиляда сияйни слънца? има ли филм и да знаете откъде мога да го дръпна?
Да, горещо  ти я препоръчвам...ще взема да я препрочета за n-ти път Crossing ArmsИмай предвид обаче, че е доста тежка PeaceЩо се отнася до филм, аз поне зная за екранизация само на първата му книга -"Ловецът на хвърчила"...Дано не бъркам... Peace

Корегирам се, май през тази година, 2009, е направен филм и по втория му роман.Търси по оригиналното заглавие, а именно "A thousand splendid suns".

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 22:53 от not stubborn enough

# 266
  • Мнения: 112
нсе-мерси погледнах в замунда ама го няма  Sad

# 267
  • Мнения: 3 804
Да се намеся като черна станция  Mr. Green

Транзитни визи за българи през Турция не се изискват , нсе ще чакам да минеш през нас или на отиване или на връщане. bowuu

# 268
  • Мнения: 110
Добър вечер, момичета и момче!
Как сте?

Минавам само накратко, за да отговоря с удоволствие на алвера /мисля, че тя попита/: за програмата за обучение на деца с увреждания в Пловдив: не ще да сме ние. Като график не ми се връзва. Иначе от години, независимо от бюджета на Програмите, в Пловдив работят наши хора. Така или иначе, Пловдив е по-привлекателен град, който може да разчита на ресурси, а и доста местни и квалифицирани хора да работят, независимо, че в социалната и образователната сфера, заплатите са ниски. Но от 3 години поне, ако има искане от населено място, в което трябва да се работи с хора с увреждания на различна възраст и искането е от примерно казвам, не разкривам местоположение: Пловдив - Бузовград - Горна Козница, то ще бъдат предпочетени Горна Козница и Бузовград, понеже са малки места и там няма желаещи квалифицирани кадри да работят.
От друга страна, като питаш мен, в един голям град, могат да се обособят повече потребителски групи, с по-специфични потребности. Така може и точно в този голям град, сега да има нуждаеща се група и да няма специалист с такава квалификация, но пък наистина се търсят по-малки населени места.

Днес е сряда и пак минахме "проверка на сигурността на мейлите, разговорите и документите". Ще питате - толкова ли сме съмнителни. Не, просто преди подписването на договор, всеки от нас е упълмонощил работодателя, чрез Посолството, да направи преглед на съдебно досие, здравен статус - физически и психически, както и да опише важни фактори - това могат да са заеми и кредити, настоящо семейство, спорни обстоятелства - примерно тежък развод с притесняване от другата страна, зависими непълнолетни лица, лица под частично запрещение, за които някой се грижи, увреждания или състояния, които могат да не дадат възможност да си върши работата. Идеята е, че тъй като работата при нас не е лека, повече стрес може да те накара да "избушиш". Другото е, ако не е станало ясно, че работейки работиш за себе си, но в рамките на организацията. Т.е., ако някой каже "тя лъже и не работи тук" - моят случай от миналата седмица, тази мома обижда не мен, а организацията. А и да е ясно, че никой от нас не злоупотребява с положението си. Сложна работа, но прекрасна.

Проверките стават все по-лесни, понеже днес се смеех, че и на градска тоалетна да ида, все някой ще ме види, понеже все ни учат "да внимаваме и да се оглеждаме", в случай, че видим накой наш неориентиран и позагубил се. Колкото повече работим, толкова по-малко има какво да ни се проверява. Факт е това и е улеснение. Ясно е и на нас като служители, и на работодателите. 

А и друго, имам си аулин, с помощта на една мама от форума - не е от нашата тема.
Днес го получих, питаха ме какво е и познавам ли човека, който го изпраща, дежурната ни лекарка присъства на отварянето на колета и каза разбира се да не го пия като лимонада и да не се хваля,че имам. .... И не ме боли зъб. Така ще стане то!                           

Магде и БлизначковаHug Hug  много много поздрави и целувки на децата. Магде!!  Hug  bouquet       
Дина!! много ми липсваш!       

# 269
  • Мнения: 3 804



Момичета днес имаме годишнина-почерпете се   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт