Отговори

Анкета

Как се возят децата ви в колата?

Опции:

# 150
  • Мнения: 1 437
Да и аз си мислех , че така е правилно да седи малкия. Докато не ни удариха странично точно там .Вече сяда посредата, но при нас стана след дъжд качулка............Ще  носим последствията за чуждото невнимание  цял живот.

# 151
  • Мнения: 5 228
Ако има възможност, наистина е най-добре по средата да е столчето. Иначе според проучванията най-безопасното място е дясното място отзад, но това е свързано не само с безопасността в движение, а и при слизане, защото това място обикновено е откъм тротоара.

# 152
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Наистина в днешно време катастрофите стават все по-често и са все по-страшни.
Нашето столче стои зад шофьора, а аз винаги съм до детето. Струва ми се, че така е по-добре, при евентуална катастрофа, шофьора винаги инстинктивно гледа да запази себе си и удъра да се понесе от другата страна.
И аз мисля така.
И така се возим.
Макар, че преди 15 години при една катастрофа сина ми беше изхвърчал през стъклото в канавката. Даже не знам тогава имало ли е в Бг столчета, така или иначе ние ни кола  имахме нито столче. Но ако е бил вързан тогава в столче не знам дали сега щеше да си е у дома, колата отзад е била смачкана тотално и не е имало място за коте, камо ли за човек. Свекърва ми почина там на място тогава отзад на седалката.

п.п..:Geri:. не помня името на потребителката но помня, че този случай който побърка форума тогава не беше истински.

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 15:48 от Flash*

# 153
  • София
  • Мнения: 43 903
по слредата е хубаво...но за целта колата трябва да има триточков колан на средното място...иначе не става.
Ако трябва да се избира зад шофьора и зад пасажера - зад пасажера е по-безопасното място(което не значи, че и там не стават катастрофи), не случайно и резервоара е там , а не зад шофьора...

това дето се пази шофьора и поднася другата страна на колата, не е точно така...защото за да го направи, значи да влезе в насрещното, обикновенно се опитва да излезе от пътя....и така реално именно той става уязвим........изобщо при челни удъри, шофьорската страна е по-застрашена...страничните също най-често са от страната на шофера(не съм такъв, но нещо във връзка с предимствата беше)....
Но истината е, че твърди правила няма и напълно сигурно място също няма.....

Дано по-малко хора разбират кое как е по време на инцидент...

# 154
  • София
  • Мнения: 537
За заключването - и аз не заключвам всички врати, страх ме е да не се прецака електрониката при удар и да не може да се отворят. Двете задни са с детско заключване и се отварят само отвън. Колата ми е малка, двете столчета са на двете крайни места отзад, между тях остава съвсем малко място, не може да седне човек. Децата ми даже не знаят, че е възможно да се возиш без колан, следователно и драми и тръшкане няма. На дълъг път сме с колата на мъжа ми, там аз съм или отпред, или между децата. На задната седалка аз самата винаги ползвам колан. За съжаление нищо не може да ни предпази на 100% от опасностите на пътя, но столчетата и коланите драматично намаляват риска, така че нека си помогнем ние с коланите, пък дано и Господ да ни пази.

Не смятам за важно непременно майката да седи отзад при децата, моите се забавляват по-добре сами отзад, аз ги стигам и от предната седалка. Ако са нервнички, съм отзад, разбира се.

Преди около година направо ме втрещи една такава ситуация - братовчед на мъжа ми ни показва колата си и кошницата, в която се вози 6м им дъщеря - кошницата не беше закрепена за колата, детето не беше вързано с коланите в самата кошница, а и кошницата беше поставена странично, с лице към майката, а не обратно на движението.  Не чели инструкциите... Таткото е лекар, виждал е много автомобилни травми, интелигентни хора са и двамата, не знам как е възможно това... Мъжът ми веднага постави кошницата, аз издърпах коланите й и закопчах детето, научихме ги какво се прави за точно 5 мин. След няколко месеца катастрофираха, те за щастие са съвсем добре, но колата е с тотална щета, силен удар е бил. Не ми се мисли какво щеше да стане, ако детето беше в колата в гореописаната конфигурация на кошницата.

# 155
  • Мнения: 306
... Той наби спирачки и я изчакахме ...

Ако не е била вързана още при набиването на спирачките да се е "наместила" някъде из колата ...
Права си, по принцип. Само, че когато детето се вози извън столчето (това е много рядко, но се случва), винаги е седнало в мен и аз съм го обгърнала с двете си ръце. При конкретната ситуация, нямаше да изхвръкне, защото скоростта беше ниска. Но истината е, че човек никога не знае кое е по-добро Sad  Определено е по-опасно детето да е право, отколкото вързано. Но се замислям дали не е по-добре да я возим гушната, само в рамките на София, разбира се.

# 156
  • София
  • Мнения: 43 903
да, но като е гушнато в теб, при едно набиване на спирачки може да го премажеш в предната седалка(или таблото ако сте на предната седалка), което също може да доведе до сериозни травми....
и не, със сигурност не е по-добре да е гушната.

# 157
  • Мнения: 5 228
Въпреки че си мислиш, че можеш да го задържиш, това е много малко вероятно. И при удър с ниска скорост от порядъка на 40-50 км. в час, центробежните сили, които действат върху пътниците, са много силни и няма как да очакваш, че ще задържиш детето. По-лошото е, че можеш и ти самата да го смачкаш.

Ясно е, че има ситуации, в които е по-безопасно детето да не е вързано. Само че не можем да предвидим какво ще ни се случи, така че обикновено се осигуряваме против най-често срещаното. И на къси разстояния, всички пътници трябва да са с колан, а децата в столчета.

# 158
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Сега си спомних за един филм в който детето на една майка беше загинало в катастрофа и тя се обвиняваше, че не е успяла да го задържи... За да я изкара от  депресията и да я убеди, че тя всъщност нищо не е могла да направи един нейн приятел я вкара в колата и и даде да гушка здраво една кутия с инструменти, след което засили колата в една стена... тя стискаше кутията с цялата сила, която имаше и въпреки всичко кутията излетя през предното стъкло... Бях малка, когато гледах този филм и това ми се е запечатало  в мозъка.

# 159
  • Мнения: 22 520
Определено е по-опасно детето да е право, отколкото вързано. Но се замислям дали не е по-добре да я возим гушната, само в рамките на София, разбира се.
Не,в никакъв случай.

# 160
  • Мнения: 5 255
... Но се замислям дали не е по-добре да я возим гушната...

Моля вижте този клип ! - той е един от многото, които мога да Ви дам като пример какво би могло да се случи.....но ЗАЩО  ooooh!

# 161
  • Мнения: 306
Да, ужасни са тези клипчета. И благодаря за линка.

# 162
  • Мнения: 3 034
детето категорично не бива да бъде в майка си! неслучайно в самолетите, когато си слагате колана и сте длъжни по принцип да вземете детето при излитане и кацане, то не се връзва с вашия колан - изчислено е (и за съжаление доказано статистически) че шансът на детето при внезапен удар, подскок, падане и т .н. е по-голям ако лети из самолета или се блъсне някъде (да не дава Господ!), отколкото във вас. случаите на премазани кости и задушени деца за съжаление са доста.  Confused колкото по-малко е бебето и по-крехка костната система, толкова по-лесно се премазва или задушава.
има вариант и за отделен бебешки (детски) колан - Ер Франс имат такива. той се закача за вашия, но е отделен и след излитане/кацане моментално се мести детето в столчето.

# 163
  • Мнения: 3 205
Доколкото ми е известно, има самолетни компании, които позволяват да се ползват столчета за кола (не само кошници до 13кг, а и столчета до 4 годишна възраст) в самолетите.

# 164
  • Мнения: 2 037
Сега си спомних за един филм в който детето на една майка беше загинало в катастрофа и тя се обвиняваше, че не е успяла да го задържи... За да я изкара от  депресията и да я убеди, че тя всъщност нищо не е могла да направи един нейн приятел я вкара в колата и и даде да гушка здраво една кутия с инструменти, след което засили колата в една стена... тя стискаше кутията с цялата сила, която имаше и въпреки всичко кутията излетя през предното стъкло... Бях малка, когато гледах този филм и това ми се е запечатало  в мозъка.

 И на мен този филм ми е пред очите.

Общи условия

Активация на акаунт