Отговори
# 210
  • Мнения: 6 713
Факт е, че новостите/ а задължението за столче е новост/ се приемат трудно и често са отрицавани.Не само тук.

Това и аз се опитах да кажа.  Peace

# 211
  • Мнения: 9 990
Така.Като добавим и ненаказаност за липса на столче какво правим???Няма сила на света, която да накара неискащите да ползват.Дори и  лично нещастие.Писах по-напред за познати, които въпреки травми на дете при лек удар-пак не ползват.И не е до пари, те пари имат и техния довод не е, че нямат.Авторката на темата също сподели подобно нещо.И, какво правим тук...дуднем само...Тук, смея да твърдя започнаха да се прокламират преди около 5 години по-масово.5 години на доброволни начала е нищо време.Виж, ако закон действа, спират Масово и глобяват масово, паралелно с масово промиване на мозъка с филмчета, включени и в курсовете-след около още 2 години може и да има резон обяснението как някой е убиец..Говоря само за столчетата.Не коментирам държане на дете в скута на шофьора.Това е друга бира и аз както казах-за такова нещо съм звъняла и са спирали колата веднага.

# 212
  • Мнения: 6 713
И, какво правим тук...дуднем само...

Мисля, че форумът е повече от дуднене. Темата е прочетена 3462 пъти към момента. Все някои от тези 3500 човека почти или се е замислил, или се е уплашил малко, ако не го е спазвал до момента. Все някой,надявам се. Rolling Eyes

За изпълнението на закона и масовите проверки - тук са отговорни полицаите, ако те не го правят, няма кой друг да дойде да прави проверки. Confused

# 213
  • Мнения: 9 990
Не само полицаите, не само..... Tired
И под дуднене имах предвид онези псевдо-назидателните прокламиращи...размахващи пистолети ...щото  от един подобен пост някой по-скоро би се отказал с думите-тая па на ква ми се прави...тя ще ми каже на мене Tired

# 214
  • Мнения: 804
И под дуднене имах предвид онези псевдо-назидателните прокламиращи...размахващи пистолети ...щото  от един подобен пост някой по-скоро би се отказал с думите-тая па на ква ми се прави...тя ще ми каже на мене Tired

Този същия някой вече отдавна е решил, че ще си вози поколението без столче и ако ще и 100 глоби да му напишат вероятно просто няма да ги плати и ще си кара по старому, но си струва да опитаме.
Въпреки, че ме отвращава твоята идея да сме толерантни с убийците на деца, все пак обещах пред себе си, че следващия път когато видя някой да се опитва да си убие детето като го вози без стол ще се обадя в полицията. Все пак нищо няма да ми коства, а ако наистина спрат подобен индивид и той си купи столче ще знам, че не само съм бучала из форум, който убийците не четат, а съм направила нещо реално и истиско.
Въпреки, че наистина не разбирам защо подкрепяш убийците ти благодаря за споделената история със спрения шофьор с дете в скута. И веднага наум преброих колко такива съм виждала в нашия квартал  Thinking Ами поне 10-тина от както съм родила. И през ум не ми е минало да сигнализирам. Сега ако видя такъв мил татко (все мъже съм виждала) веднага ще се обадя, дано са съвестни както в твоя случай  Peace

Дано  като позабавлявахме аудиторията с постовете си поне един е решил, че столчето е задължително и при изписването наред с всичко друго има и кошница за най-важното човече на света!

# 215
  • София
  • Мнения: 44 041
ами всъщност ако ги глобяваха и им взимаха точки и книжки...щяха да спазват закона и още как.....
в другите страни не само от възпитание спазват нормите...просто там следва веднага наказание....

# 216
  • Мнения: 9 990
madhen , Аз лично не съм толерантна, сигнализирам винаги.Една форумка тук миналата година ми се канеше, защото си возеше детето в скута отпред, сега пък друга ми обяснява, че съм толерантна, няма угодия, ей! CrazyА ти не си обещавай, а действай, аз се обаждам от две години насам.Така че-смело твърдя, че до днес ти си била толерантната само дуднейки, и не предприемайки нищо.
А след 3-та глоба и отнемане на книжка доста ще се позамисли някой.100 глоби ще му струват доживотно ходене пеш. LaughingСтига да има кой да прилага де...
Angel Dust,в другите страни, където няма наказание съм убедена, че не возят децата си всички така съвестно в столчета.Там, където закона действа, там е така само... Grinning
ПП, щом си решила да ти кажа:гледай да запомниш рег. номер и да укажеш посоката, цитирай улица, по която се движи колата и в каква посока.За да успеят бързо да реагират.Ако забележиш цвета и модела-чудесно.Успех.Обикновено отворковците си карат децата на градина така често и са за две-три преки, затова е трудно да се материализират ченгетата толкова бързо, докато тръгнат отворкото е доставил хлапето.

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 19:04 от пенелопа

# 217
  • София
  • Мнения: 44 041
да, аз също съм сигурна, че където закон такъв няма....не са така стриктни....но където има...има адекватни мерка...ако не...и се спазва.....

# 218
  • Мнения: 6 617
Вчера видях бебенце в майката на предната седалка идиотска работа!

# 219
  • Мнения: 804
ПП, щом си решила да ти кажа:гледай да запомниш рег. номер и да укажеш посоката, цитирай улица, по която се движи колата и в каква посока.За да успеят бързо да реагират.Ако забележиш цвета и модела-чудесно.Успех.

 Ще се постарая Peace Дано не ми се налага, но ...

Вчера видях бебенце в майката на предната седалка идиотска работа!

Може да опиташ метода на Пенелопа. Аз съм скептична, но като се замислиш нищо няма да ни коства да опитаме. Един от 20 пъти да има ефект - пак е достатъчно. А ако го направи всеки прочел темата ... А ако убедим и близките си да го направят  Wink Ще отнесем и по някоя "май....." от полицията, но какво толкова. Колкото и странно и нереално да звучи, като се замислим, че нищо не ни коства и нищо не ни струва - защо да не опитаме.

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 23:32 от madchen

# 220
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
По принцип нищо не струва, ама някак подозирам, че местните ченгета няма дълго да запазят анонимността ми ако почна да се обаждам всеки ден.... Обмислям дали да го правя....

# 221
  • Мнения: 7 640
ПП, щом си решила да ти кажа:гледай да запомниш рег. номер и да укажеш посоката, цитирай улица, по която се движи колата и в каква посока.За да успеят бързо да реагират.Ако забележиш цвета и модела-чудесно.Успех.

болна тема ми е тази безотговорност много отдавна.
Страхотно, че авторката е споделила случката, дано повече хора се замислят.

Преди време видях две кокошки в Смарт с около 5 год. дете отзад в багажника #2gunfire
Гледах за полицай, щях да спра да му кажа, но уви- нямаше.

Що за хора има Shocked

# 222
  • София
  • Мнения: 7 023
Много се извинявам, че не прочетох цялата тема  Peace. Време е да сменя столчето на сина ми със седалка за по-големи деца. Има ли значение цената на седалката и фирмата производител?За другите столчета разликата в качеството и съответно и в сигурността е огромна, но тези седалки ми се виждат еднакви, а и ми се струва, че при тях основната защита си идва от вграденият колан на автомобила.

# 223
  • Мнения: 22 785
Много се извинявам, че не прочетох цялата тема  Peace. Време е да сменя столчето на сина ми със седалка за по-големи деца. Има ли значение цената на седалката и фирмата производител?За другите столчета разликата в качеството и съответно и в сигурността е огромна, но тези седалки ми се виждат еднакви, а и ми се струва, че при тях основната защита си идва от вграденият колан на автомобила.
Да,но няма странична защита.Иначе ти  препоръчвам Чико:
http://family-bg.com/prX_4037.htm

# 224
  • София
  • Мнения: 7 023
Деси, благодаря ти, точно това столче разглеждах в друг on-line магазин.

Общи условия

Активация на акаунт