Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 44 090
зависи....има столчета с изофикс, другите обикновенно се държат само от колана на колата.
към нашето купихме допълнителни коланчета, които минават през него и облегалката на колата....тогава е трайна връзка...но може и без тях.....освен това са мн лекички...

# 271
  • София
  • Мнения: 15 458
Angel_Dust, благодаря за нагледните примери  Peace.Надявам се като си го избере сам, да има желание да седи в него!Наистина е много опасно да се подмята детето навсякъде из колата.

# 272
  • Мнения: 5 255
Подкрепям кампанията :
Шофирай безопасно! Говори с HANDS-FREE!  Peace - моля, прочетете инфото и се замислете   Wink

# 273
  • Мнения: 2 523
Благодаря за отговора, ще трябва да купим значи.Ама като го знам какъв е щурак, хич не вярвам да се застои в него.Той обича да стои прав между двете предни облегалки и да гледа напред.

Ами ако твоя внук беше приучен от ранна детска възраст да пътува в кошница/столче за кола, нямаше въобще да мислиш за това.
Лично моят син е приучен така, че няма  да влезе в колата ни, освен ако не е от страната на постаневото столче и не го оставим в него.
От първите седем години,  изначалните три са много важни...

# 274
  • Мнения: 2 757
Онзи ден в късните новини на БНТ, даваха репортаж за раждането на бебето на колежка от телевизията. После камерата снима щастливите родители как се настаняваха в колата за вкъщи, като майката седна на задната седалка държейки бебенцето в ръце. Confused И това е по национална телевизия, която хората ще гледат, ще взимат пример.  ooooh!

Друг пример - на моя позната мъжа, сложил столчето на задната седалка, като просто го е поставил. Без да е вързал колани или т.н... Confused

За България ли става дума или за Пакистан. Не мога и не искам да повярвам, че има толкова прости родители.  Тук е невъзможно да се види дете в кола без столче. Отвързано да не говорим. Българите са самонадеяни и не обичат да спазват закони и правила. Ами... кой им е виновен. Преди години в БГ се качих на такси и си сложих колана и шофьорът ми вика Личи си, че си била в чужбина.

# 275
  • Мнения: 2 829
Хм, това ми е болна тема... Тук ме гледаха с опулени очи като закопчах бебе на 2 дни в столче на изписването, акучерките казаха "няма да му е удобно" и "ами то може ли в столче"...
И двете ми деца никога не са се качвали в кола без да са закопчани в столче, без столчето да е монтирано правилно, без коланите да са стегнати добре. През зимата свалям дебелото яке преди да закопчея детето... Аз самата съм се возила 4-5 пъти в катастрофираща кола, знам, че коланите спасяват животи. Не бих шофирала и не бих се возила в кола, в която някой не си е сложил колана или в която има необезопасено дете. Карала съм се с роднини дори по този повод, случвало се е да откажа да се возя в кола.

# 276
  • Мнения: 9 990
Ники, а на мен са ми се карали в такси, че си слагам колан...сакън, да не им го разваля... ooooh!

# 277
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Столчетата само осигуряват повече комфорт за децата, освен и безопасност, разбира се. Ето пример с нашето дете. Миналата година си купихме кола. До тогава сме ползвали услугите на приятели и роднини, като разбира се Крис не е бил в стол. Умирала съм от страх, но съм нямала друг избор. Да не говорим, че и два пъти сме катастрофирали с него, но Слава Богу без травми и наранявания, което още повече засилваше страхът ми. Та след големият ден, в който най-накрая си купихме наша кола, купихме и стол. При първото пътуване в него по пътя за село (по-който сме минавали много пъти с колата на леля му), Кристиян с див възторг видя, че пътят минава покрай язовир. Тъй като децата са по-нисички и нямат добра видимост от прозорците. Столчетата ги повдигат и правят пътя по-интересен.  Peace

# 278
  • Варна
  • Мнения: 634
За България ли става дума или за Пакистан. 
За България, за България става дума  Tired
за съжаление

# 279
  • Мнения: 306
Ами ако твоя внук беше приучен от ранна детска възраст да пътува в кошница/столче за кола, нямаше въобще да мислиш за това.
Лично моят син е приучен така, че няма  да влезе в колата ни, освен ако не е от страната на постаневото столче и не го оставим в него.
От първите седем години,  изначалните три са много важни...

Защо се заяждаш с жената? Така с нищо не й помагаш.

# 280
  • София
  • Мнения: 15 458
Ами ако твоя внук беше приучен от ранна детска възраст да пътува в кошница/столче за кола, нямаше въобще да мислиш за това.
Лично моят син е приучен така, че няма  да влезе в колата ни, освен ако не е от страната на постаневото столче и не го оставим в него.
От първите седем години,  изначалните три са много важни...

Защо се заяждаш с жената? Така с нищо не й помагаш.
Няма нищо, нека си приказва.Столче не му е било нужно, защото нямаше къде да се сложи, нямахме кола.Кой таксиметров шофьор би се занимавал да слага столчето в колата? А да купуваме, само заради няколкото пъти в които баща му е благоволил да го вземе, нямаше смисъл, а и той отказваше да слага в служебната кола. storm76, трябваше да купим столче и да го приучваме да седи в него у дома ли?

# 281
  • Мнения: 14 654
Кой таксиметров шофьор би се занимавал да слага столчето в колата?

Никой, а и дразнещото в закона е, че таксиджиите имат право да возят деца без столчета, получава двоен стандарт - родителите, които не са купили столчета за личните автомобили са прости и малоумни, но тези, които ползват таксита - очевидно не са.
Принципно би трябвало такситата да разполагат със столчета за деца и като се обадиш и кажеш, че си с дете, да изпратят такси със столче, а не със затъмнени задни стъкла  Confused

# 282
  • София
  • Мнения: 44 090
никой такси шофер няма да откаже, поставянето на стол....той да го прави не е нужно и не му е задължение....родителя си го поставя...особено като е кошница за кола...т.е. лесно преносимо....защото наистина да се разкарваш със стол 9-18 или 9-36 кг.....е меко казано неудобно....


иначе нищо не им пречи...ако не стол, то поне седалка да имат.....ама...

# 283
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И мен са ме убеждавали, че столчетата за децата са абсолютна изгъзица. Същите хора купиха столче на детето си, когато разбраха, че може да ги глобят. Това беше основната причина.

# 284
  • Мнения: 22 844
иначе нищо не им пречи...ако не стол, то поне седалка да имат.....ама...
Ами не се сещам да съм виждала или чула някъде из Европа таксиметровите шофьори да имат столчета или седалки  за кола,но може да греша.

Последна редакция: нд, 28 юни 2009, 12:30 от ДесиХ2

Общи условия

Активация на акаунт