Отговори
# 345
  • Мнения: 4 399
Когато става въпрос zа сигурност, не бих се доверила на стока която се проиzвежда само zа Америка. Стандартите zа сигурност там са много по_zанижени отколкото в Европа. Има сравнения именно на столчетата zа Европа и Щатите и реzултатът е че повечето от столчетата продавани там иzобщо не могат да бъдат допуснати на европейския паzар. С което иzобщо не искам да споря с теб, мое лично виждане и предпочитание е да се доверя на европейските стандарти.

Столчетата на Бритакс действително са добри, но пак не всички, има модели с добри реzултати на тестовете и такива които не са дотам добри. Само името на марката съвсем не е достатъчно. Това го каzвам като горд притежател на 2 столчета Бритакс.  Laughing А и междувременно иzлиzат фирми които правят не по_лоши столчета и точно в категорията 18ъ36 кг Бритакс има в момента много силна конкуренция zащото друга фирма предлага повече сигурност в областта на главата.

# 346
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Ох, не знам, не знам, аз съм само на етап обмисляне още. #Crazy За предния стол  9-18 се сбърках да чета и разглеждам. За бебето, след кошницата, използвана и от брат му, директно взех като на брат му, да не ги мисля, да не би на единия да съм взела по-сигурен стол  Rolling Eyes Макси Кози Приори ХР - гледах също имат добри оценки на тестовете, само дамаската им е различна, сменят им цветовете всяка година, но съм сложила еднакви летни калъфки.

# 347
  • Мнения: 5 228
Когато става въпрос zа сигурност, не бих се доверила на стока която се проиzвежда само zа Америка. Стандартите zа сигурност там са много по_zанижени отколкото в Европа.

По отношение на автомобилостроенето в САЩ стандартите за безопасност са по-сериозни, отколкото в Европа. Не мога да си представя, че столчетата отговарят на по-занижени стандарти.

# 348
  • Мнения: 4 399
Щом си на етап обмисляне, ето това са двете столчета с най_добри реzултати от тестовете
http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba.ca02.01.03.02/1824314
http://cybex-online.com/site/de/produkte/kindersitze/solution-xfix.html

Но и двете zа да сигурни трябва да се свърzват с колата чреz иzофикс (не zнам как се каzва на български това нещо Embarassed). И двете обаче се полzват с коланите на колата.

Аz след като не можах да реша между двете, реших да купим по един и от двата модела и ще видм кой в коя кола ще пасне по_добре.

Когато става въпрос zа сигурност, не бих се доверила на стока която се проиzвежда само zа Америка. Стандартите zа сигурност там са много по_zанижени отколкото в Европа.

По отношение на автомобилостроенето в САЩ стандартите за безопасност са по-сериозни, отколкото в Европа. Не мога да си представя, че столчетата отговарят на по-занижени стандарти.

Ами твоите представи са си твои, аz съм чела експертно мнение и му вярвам повече отколкото на твоите представи. А и с горното твърдение съвсем не мога да се съглася, пак поради това че съществуват експертни оценки които твърдят обратното. Но всеки е свободен да си купува каквито коли иска и каквито столчета пожелае.

Последна редакция: ср, 01 юли 2009, 16:36 от Vjara

# 349
  • София
  • Мнения: 44 088
Аз лично хич не съм съгласна че са им занижени стандартите...ама карай....друг е въпроса, че техните столчета се закрепят по друг начин в колата....и в бГ няма как точно да си сложиш стол с LATCH система.....което мисля ги прави доста по-сигурни, отколкото само с колана на колата както са у нас столчетата Wink
защото не всички са с изофикс...не на всички коли може да се монтира стол с изофикс....и разбира се не всеки може да си позволи 2 пъти повеч пари да даде....което е европейският вариант...

Иначе...освен тези двете има и други модели със да кажем същите оценки от краш тестовете...така че със сигурност не са 2-та най-добри стола, а има още 5 поне като тях Wink

# 350
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Освен немските тестове на АДАК има и други, също важат за пред мен поне.

# 351
  • Мнения: 4 399
Angel_Dust, пусни моля линкове с останалите добри модели и сертификатите им от тестовете. На мен ми отне няколко седмици и доста консултации докато раzбера кое е най_доброто на паzара, така че ще ми е интересно, пък и полеzно да видя какво съм пропуснала (ама по въzможност да не са американски).

# 352
  • Мнения: 5 228
Ами твоите представи са си твои, аz съм чела експертно мнение и му вярвам повече отколкото на твоите представи. А и с горното твърдение съвсем не мога да се съглася, пак поради това че съществуват експертни оценки които твърдят обратното. Но всеки е свободен да си купува каквито коли иска и каквито столчета пожелае.

Явно, че нямам предвид "моите представи", нито какво ми говорят звездите. Дай да ги видим експертните оценки, или са секретни?

# 353
  • София
  • Мнения: 44 088
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/tab.asp?Com … urcePageID=254587


като слезеш надоло има и таблица с резултатите  от 2007-2008 година


това са таз годишните...имам и по-стари но няма смисъл.
като цъкнеш на стола - има по-подробно инфо.

Последна редакция: ср, 01 юли 2009, 16:49 от Angel_Dust

# 354
  • Мнения: 1 749
Има ли нещо на английски,защото немския ми е тъмна Индия?

# 355
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
И колата ми няма изофикс, в този момент не мога да си позволя кола с изофикс. Та така, старая се колкото мога, според наличните ми възможности, да осигуря безопасност.

# 356
  • София
  • Мнения: 44 088
http://translate.google.com/translate_t?hl=en&langpair=fr&am … ;sl=en&tl=bg#

това криво-ляво върши работа...
ще схванеш идеята. аз също хич не съм по немският.
първата оценка в таблицата е за сигурност, за да не гледаш само крайната....

# 357
  • Мнения: 1 749
Какво  е това изофикс?Предварително се извинявам за невежеството Simple Smile .

# 358
# 359
  • Мнения: 1 749
Това последното беше страшно нагледно.Мерси за линковете!
Жалко,че ние нямаме такова в нашата кола...

Общи условия

Активация на акаунт