Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 44 092
да...това е много често срещано управдание май.....
също винаги са ми били странни хората готови да дадат 1000 и нагоре за количка, но за стол едвам им се откъсва  от сърцето 100 лв за чиполино...за по-скъпо абсурд....

# 406
  • Мнения: 872
Е как странно, нали като излезе пред блока и тръгне по главната, всички ще и гледат количката... пък столчето кой го вижда вътре в колата...
Както и телефоните, това е смисъл на живота, да излезеш на кафе и да си тупнеш ГСМа на масата. Има хора за това живеят, за скъп телефон, а в къщи няма какво да ядат...  ooooh! Мъжа ми като дойде за първи път в България ме пита, защо всички българи си слагат телефоните върху масата, веднага като влезат в заведение ...  Crazy

# 407
  • Мнения: 157
Детето в столче и аз до нея на задната седалка. Винаги е било така. Имаше един период, коагото не искаше да седи, особено при дълъг път. Спрахме, почивахме и пак на столчето. Оставяла съмя да си пореве колкото си иска. Сега е на 2 г и сама иска да седне и да я закопчая като мама и тати, след което казва "сега 'сички сме зако'чани", а ако аз не съм си сложила колана - "мамо, сложи си колана".
Както си го научиш, така ще е. Въпросът е да имаш нужното в своята глава, та да се сетиш

# 408
  • Мнения: 13 512
Е как странно, нали като излезе пред блока и тръгне по главната, всички ще и гледат количката... пък столчето кой го вижда вътре в колата...
Както и телефоните, това е смисъл на живота, да излезеш на кафе и да си тупнеш ГСМа на масата. Има хора за това живеят, за скъп телефон, а в къщи няма какво да ядат...  ooooh! Мъжа ми като дойде за първи път в България ме пита, защо всички българи си слагат телефоните върху масата, веднага като влезат в заведение ...  Crazy
за да ги чуват като звънят, защото постоянно говорят по телефона...
Защо пък трябва да е от показност? Не отмина ли тива време много отдавна?

# 409
  • София
  • Мнения: 9 857
Встрани от темата е,но това за телефоните и аз го правя.Когато съм оставила децата на мъжа ми основно.Просто ако тел ми е в чантата няма и да го чуя.Не е от показност... Laughingто моята стара тухла по скоро ме е срам да я покажа.
Темата ми доста се разрастна.Така като чета всички тук си возят децата в столчета.А аз виждам навън друго-много,много повече деца стоящи прави отзад или дори отпред.Дано на българинът му просветне,че столчето пази живота на детето му.
Лошото е,че същите тези деца някой ден ще бъдат като родителите си.Защото личния пример е най-важен.Преди дни един млад мъж с малко дете отзад,необесобасено,изпревари цяла колона автомобили,карайки около сто метра в насрещното платно,преминавайки две непрекъснати линии,само и само да бъде пръв отпред.и детето му участва във всичко това и го приема за напълно нормално.След 10години и то ще кара кола,вероятно и то ще прави така.

# 410
  • София
  • Мнения: 44 092
е, то ясно, че тук ще пишат само тези, които си возят децата със столчета...всъщност в темата надали са писали много хора така или иначе....

А за телефоните...никога не си оставям моя....държа си го в джоба на вибрация....често ходя с МП3 плеър....нямам проблем с пропуснати обаждания.

# 411
  • Мнения: 337
Аз пък вече няколко пъти виждам деца, които се возят прави отзад на отворен прозорец с главите отвън!!! ShockedДеца на не повече от 4-5 години!!! И то най-често шофират майките, което ме изумява най-много. Все си мисля, че жените сме малко по-отговорни към здравето на децата, но май не е така. На мен ми е странно като видя куче да се вози с главата навън на прозореца, а за собственото ми дете...не искам и да си помисля какво може да се случи в това движение и тесните улици. Може би защото живеем на морето и хората идват тук заредени отпускарски и в жегата се прибират от плаж. Но подобна самоувереност за мен е нехайство и направо престъпление.

# 412
  • Мнения: 1 170
... И то най-често шофират майките, което ме изумява най-много. Все си мисля, че жените сме малко по-отговорни към здравето на децата, но май не е така. ...

Може да сме по- отговорни, но в случая мъжете могат да преценят по- точно опасности, последствия и т.н.- това от собствен опит Peace . Въпреки, че и аз съм нелош шофьор, мъжът ми е преживял 100 пъти повече специфични ситуации на пътя и много точно преценява дали нещо би могло по някакъв начин да навреди на децата.
Лошото е, обаче, че именно мъжете са безсмъртните на пътя, боговете, и очевидно считат и децата си за такива. За мен този тип са най- опасните шофьори на пътя- за собствените си и моите деца Close

Пък телефона и на мен ми се случва да стои в/у масата, когато нямам джобове (то тогава е панаир, защото и парите отгоре, и ключовете Crazy ...)

# 413
  • Мнения: 7 821
е, то ясно, че тук ще пишат само тези, които си возят децата със столчета...всъщност в темата надали са писали много хора така или иначе....
Хайде тогава да се преброим  Wink. Анкетата, която добавих така или иначе е анонимна.

# 414
  • София
  • Мнения: 44 092
с анонимна анкета...може и някой да си признае Simple Smile

# 415
  • София
  • Мнения: 9 857
с анонимна анкета...може и някой да си признае Simple Smile
Дотук никой. Wink

ПС
Ели,отгоре в темата ми излезе някакво поленце с -редактирай анкетата и прочие.Това е защото темата е пусната от мен или?Извинявам се за въпроса,ако е тъп. Blush

# 416
  • Мнения: 1 266
Анкетата е малко неточна. Няма отговор "в столче, но в извънредни ситуации се случва да се вози без столче/в скута на родител".

На мен ми се е случвало на два пъти дъщеря ми да се вози за сравнително кратки разстояния гушната в мен или баща си - единия път нямаше място за кошницата, докато не разтоварихме един допълнителен пътник по пътя, а втория път не бях предвидила возене в кола (ние кола нямаме, но имаме кошница, макар и не от скъпите) и не носех кошницата. Случва се. Не е правилно, нито е добре, но се случва.

# 417
  • Мнения: 7 821
Анкетата е малко неточна. Няма отговор "в столче, но в извънредни ситуации се случва да се вози без столче/в скута на родител".

На мен ми се е случвало на два пъти дъщеря ми да се вози за сравнително кратки разстояния гушната в мен или баща си - единия път нямаше място за кошницата, докато не разтоварихме един допълнителен пътник по пътя, а втория път не бях предвидила возене в кола (ние кола нямаме, но имаме кошница, макар и не от скъпите) и не носех кошницата. Случва се. Не е правилно, нито е добре, но се случва.
Излишно ми се струва такова издребняване  Wink. Разбира се, че на хората може им се е случвало да возят децата си и без столчета, достатъчно е да са ползвали такси. Мисля, че въпроса е принципен, но за теб  Simple Smile, добавих и такава опция.

# 418
  • Мнения: 1 266
Супер, и благодаря.
Да, издребняване е, но като чета как "никога, при нокакви обстоятелства няма извинение да не ползваш столче" и реших, че не се вписвам в графата "винаги в столче".

# 419
  • Мнения: 801
Няма опция "в ремаркето" . Шегувам се, защото моето е в ремаркето докато въртя педалите. На колите сме заклети противници, затова и не ни трябва столче (но въпреки това имаме 2, ако ни се наложи, но не ни се е налагало)

Общи условия

Активация на акаунт