Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 4 397
Не знам, но на мен не ми изглежда разумно да се вози дете в "голф 3-ка от деветдесета". За мен си, ако съм си решила съм си поела риска, но за детето ми  Stop Не мисля че имам право да поемам подобни рискове от негово име Naughty
Ако не мога да си взема кола с която рискът за детото да е в едни разумни граници, по-скоро не бих го возила в кола докато стане на няколко годинки. Още повече че ако не можеш да си позволиш нова кола, винаги можеш да си вземеш втора ръка, но не на 10-20г. а на възраст в разумните 3-4г. За мен това да караш кола стара над 10г. си е чисто нехайство към себе си и другите  #2gunfire
Мнение, нищо лично.

Господи прибери си версиите ли беше поговорката  Mr. Green
Искам само да те питам 82 набор ли си ?
Излизам да изпия едно кафе и малко да се усмиря, че доста кофти неща ми напират на езика да ги напиша  Mr. Green, затова после ще пиша, ама ще изчакам да разбера Вени на колко години е.

п.п ей излезнала съм без да го публикувам  ooooh!

# 496
  • Мнения: 51
kimbolina,
да, 82 набор съм. Ако те интересува все още съм на 26г., имам още малко време докато стана на 27г.  Wink

# 497
  • Мнения: 7 821
Нямам време да ви трия, а не ми се иска да заключвам ... та пръснете се  Wink и стига спам!
Ако ви се говори за коли нови и/или стари, пари, среден доход на година в България, "как да спестим от закуски за кола с изофикс" и "имат ли право бедните да се размножават?" пуснете друга тема, най-добре в Клюкарника.

# 498
  • Мнения: 78
Нямам време да ви трия, а не ми се иска да заключвам ... та пръснете се  Wink и стига спам!
Ако ви се говори за коли нови и/или стари, пари, среден доход на година в България, "как да спестим от закуски за кола с изофикс" и "имат ли право бедните да се размножават?" пуснете друга тема, най-добре в Клюкарника.

 Joy   Joy това ми хареса

# 499
  • Мнения: 1 266
Интересно ми е следното:
Пътувате на средно дълго разстояние, коло 300 км. На детето му никне зъб (или не си е доспало, или нещо друго му е дискомфортно) и плаче, пищи, извива се в столчето. Отвличането на вниманието има временен ефект около 1,5 минути, а подаването на боклуци за ядене, каквито иначе по принцип не яде (вафли, пастички - мир да има), действа около 3 минути.
Какво правите?

# 500
  • София
  • Мнения: 1 555
Ние лично решихме проблема като купихме телевизорче за колата. Телевизорчето има и usb вход, качвам любимите филми на дъщеря ми и пътуваме в мир и спокойствие.  Mr. Green Друго при мрънкане при нас не е помагало.  Rolling Eyes

# 501
  • София
  • Мнения: 6 011
Котката Марта, ние доскоро съобразявахме часа на тръгване да съвпадне с часа на заспиване, независимо дали обеден сън или вечерен. На обяд спи по 2-3 часа и така успявахме да стигнем от точка А до точка Б в приятна тишина, въпреки неудобството да пристигаме в странни часове. Сега вече е по-голям и му е интересно да пътува, но му е интересно и да спираме за пишкане през 20 км.  Mr. Green

# 502
  • Мнения: 1 266
Ние лично решихме проблема като купихме телевизорче за колата. Телевизорчето има и usb вход, качвам любимите филми на дъщеря ми и пътуваме в мир и спокойствие.  Mr. Green Друго при мрънкане при нас не е помагало.  Rolling Eyes

Малка е още, не гледа телевизия. Дори и да пусна, й задържа вниманието за 3 минути. Но е добра идея, иначе. Сигурно и лаптоп върши работа. Играчки, естествено, нося в индустриални количества, но и с тях не играе, какво остава като е изнервена. Само ме блъска, рита ги, и пак се дере.
Пътувахме 600 км за три дни и ужасно ми е съвестно от кръстниците й, защото бяха подложени на това озвучаване и моето фалшиво пеене.
Признавам си, че от време на време, може би 1/3 от пътя, я вадих и я държах в мен, седнала в скута ми, с лице към мен.

Ника
, и ние направихме така, но тя отказва да заспива на място, различно от собственото й легло, поради което пътуването с нея по принцип е доста екстремно преживяване. Особено в комбинация със зъбите.

# 503
  • София
  • Мнения: 6 011
Напълно те разбирам! Сина ми поне няма проблем със заспиването в колата - щом седне в столчето в часа за заспиване и си заспива. Но пък примерно ако се събуди по-рано от предвиденото - ставаше с-т-р-а-ш-н-о. Известно време помагаха солетите и после вече положението ставаше неспасяемо. Общо взето докато не направи 2,5г. пътуванията винаги ни бяха под стрес.

# 504
  • София
  • Мнения: 1 555


Малка е още, не гледа телевизия. Дори и да пусна, й задържа вниманието за 3 минути.


E, да...тогава това няма да проработи при вас. Иначе и лаптоп става, удобното на това телевизорче е, че го закрепяме отзад на предната седалката т.е. точно пред дъщеря ми стои. С лаптоп по-трудно ще бъде, защото някой ще трябва да го държи и то даже си е опасно особено, ако е пред детето, защото при удар може да удари детето.

Бих те посъветвала да не се притесняваш от другите пътуващи в колата - все пак става въпрос за малко дете, което трудно може да успокоиш и не плаче по твое желание.  Peace

# 505
  • Мнения: 5 228
Също помагат и дискове с детски песнички, нови играчки, които детето вижда за първи път.

# 506
  • Мнения: 22 414
Котката Марта, аз имах същият проблем до скоро. Нищо друго не действаше освен изваждането от столчето.
На кратки разстояние до 30мин е ок, няма проблеми. Но пътя по-дълъг ли е от това половината, че и повече го прекарва в мен.
Много добре знам, че не е правилно, но и отговорността за решението ми да не е в столчето е също моя.
Сега вече нещата са ок, правя се повече на маймуна и стои в стола, дори последният път спа 1час в него.

# 507
  • Мнения: 51
При подобен път, около 2-3 часа правим почивка някъде около средата на пътя, или когато на детето ми му омръзне да седи и започне да хленчи. Стигне ли до подобно състояние, нито играчки, нито песнички помагат. Обикновено, преди пътуването сме решили къде да спрем по пътя за хапване и почивка, но ако не можем да стигнем до там спираме и преди това. За нас това си е начина да се справим с пътуването, още повече че ако спрем на добро крайпътно заведение и ние си почиваме, не само детето   chef
П.С. Още нещо забравих да споделя. Забелязала съм че детето ни обикновено добре понася пътуванията, но ако в колата мирише на нещо, например е пушено вътре, тогава настава ад. Не помага нито освежител за автомобил, нито проветряване на момента  ooooh! Затова с мъжа ми предпочитаме да пътуваме с моя автомобил за почивка с детето, защото той ходи на работа с неговия и обикновено вози и други хора, винаги се усеща и друга миризма  Sad

# 508
  • Пловдив
  • Мнения: 23 632
Зависи колко бързам и колко изнервена съм. Шофирам сама с двамата отзад в столовете, по-големият вече схвана, че като кажа тук ще стоиш вързан и мърдане няма, малкия... е друга бира, НО не вадя никой, никога, по никакъв начин, ако колата се движи, даже и да кара баща им. Няма начин просто, пищи се, реве се, дере се, аз карам. Давам солети, бисквити, вода, сок, но се стои в стола вързан. Точка по въпроса за моите деца. Иначе ако са будни и двамата се спира на всеки час, вади се народа, прави се почивка, разходка, цирк пълен.

# 509
  • Мнения: 22 414
Янтра, хубавото е ако твоите деца не могат да се измъкват от стола.
Но дъщеря ми колкото и затегнати да са коланите и т.н. се изхитрява, обръща се и така изключително лесно излиза.
Тогава какво се прави? За да не излезе трябва да я натискам насила вътре ли? Няма как да стане просто.

С това не искам да влизам в спорове с никого.

Общи условия

Активация на акаунт