Отговори

Анкета

Как се возят децата ви в колата?

Опции:

# 540
  • София
  • Мнения: 1 555

Просто ми беше интересно дали наистина има хора, които никога, по никакъв повод, за нищо на света не си вадят детето от столчето? Всички знаем, че детето трябва да се вози в стол, това изобщо не го подлагам на съмнение.

И аз съм от тях. И не го казвам, за да се хваля и правя на перфектна, нито осъждам другите - просто за своето дете така съм решила. Разбира се има моменти, когато дъщеря ми плаче и се дере - спираме да почиваме или си остава в столчето да си плаче, докато се умори. Също така, ако не сме на дълъг път, обикновено аз шофирам сама с детето - а по едно време номера и беше, когато сме само двете в колата да си бута ръката в устата и да се дави.  Rolling Eyes Но каквото и да прави - особено, когато сме само двете даже и да искам не мога да я държа извън столчето. Така че може би вече съм станала и дебелокожа един вид към детския рев отзад (защото често даже и да искам няма къде да спра), но това е положението - само в столчето.  Naughty А на дълъг път, ако изключим опасността за живота и не бих я извадила и по още една причина, защото ми се струва и крайно неудобно да крепя отзад едно буйстващо бебе/дете. Возили сме се с такси няколко пъти, също се е случвало случайно приятелки да ни карат на кратки разстояние и е нямало столче - а мерси, то по-голям кошмар от това няма.  ooooh! То е рев, мрънкане, място не можеше да си намери.... така че не бих си го причинила отново.

# 541
  • Мнения: 872
Прави ми впечатление, че коментирате темата, все едно столчетата за кола са по желание или въпрос на някакъв избор. Коланите и столчетата са задължителни едно, а липсата им е противозаконна...

Разказвам как пътуваме ние, 3 дни от сутрин до вечер сме в колата, 2500 км в едната посока. Денят протича така както и в къщи, в 7 с мляко и закуска, а след това сядаме в колата,  игра , книжки, музика, рисуване,  бисквити, ябълки. Почивки на паркинги с детски площадки, изваждаме топката да поритаме или сме на пързалката. С обяд на паркинга, следобеден сън в колата, продължаваме, следобедна закуска, продължаваме напред... Към 7 вечерта сме стигнали мястото за нощуване, където има малко занимания на въздух, разходка, тичане, скачане ...
На следващия ден отново...
Измислихме си нови игри, на 'Виждам, виждам', всеки трябва да каже какво вижда по пътя и какъв цвят. Например: Виждам жълт камион, виждам бяла къща и тн..
Играхме на 'познай какво вози камиона' : банани, чанти, кокошки ... Цаката е постоянно детето да е заето с нещо интересно, а не майката да си лЮпи семки и да не се обръща внимание... или да го гледа как посинява от рев

Големият ми син на 3 не е правил никакви проблеми, малкият на 1г 4 м плака по едно време, но се оказа че памперса му пропуснал и е целия мокър. Това за 3 дни в колата

Ваденето от столче не сме го и замисляли даже... това не съществува като вариант

# 542
  • София
  • Мнения: 43 903
MariaF - така го коментираме, защото тук при все, че закон има на никой не му пука до колко е спазен. дори да те спрат и детето да ти е извън стола, не вързано в него или изобщо няма такъв в колата, никой копче няма да ти каже....за съжаление това е реалността и поставени така нещата, в крайна сметка е все е дно е пожелание и единствено остава на съвестта на родителя.....

Аз пък не мога да разбера защо на някои хора им е така непонятно и невероятно, че има родители, които наистина си возим децата само в столовете...

# 543
  • Мнения: 872
И понеже и другите не спазват закона, дай и ние да не останем по-назад, за да не ни се присмиват  Laughing Все едно те карат нещо лошо да си направиш с колата, а не става въпрос за сигурността на децата или удобството им

А като слагаш детето в количката за разходка или в столчето за хранене, не е ли също толкова нормално ежедневно ползването на столче за кола... или и от там драпат да излизат тез ревящи посинели деца?

# 544
  • Мнения: 872
А да, забелязах и друго нещо. Лафът: 'Държавата ни е скапана ' оправдава всяко поведение или постъпка

 Дори то то да няма връзка с това, дали ти си возиш детето в столче или не! Пак Държавата ти е виновна

# 545
  • Мнения: 1 266
А като слагаш детето в количката за разходка или в столчето за хранене, не е ли също толкова нормално ежедневно ползването на столче за кола... или и от там драпат да излизат тез ревящи посинели деца?

Изобщо не смятам, че е опционално и хич не съм се чувствала добре, като я извадих, но не виждах друг изход. Може би прагът ми на поносимост на страдащо дете е такъв. Моето дете не е оставяно да плаче, когато нещо го боли, както в случая. И по принцип рядко е оставяно да плаче изобщо, за малко време. Имам доверие на шофьора, за нашата кола мога да гарантирам, за останалите участници в движението съм се молила на Господ. Твоето дете ако не прави така, не можеш да разбереш пред какъв избор съм била поставена.

Да, детето ми не иска да седи в количка и обикновено седи само, ако е крайно наложително траспортът от точка А до точка Б да стане бързо, като също протестира и се извива. Иначе я нося - до парка, който е на 5 минути от нас, или ако отиваме до центъра - със слинг. Когато сме в градинката или парка, кара камион или се учи да ходи. Столче за хранене също не ползваме - седи на малко детско столче, на малка детска масичка.

Не ми е непонятно, че някои родители не си изваждат децата, впечатлена съм.

Polly-Wolly, педиатър съм, ползвала съм знайни и незнайни илачи за зъби, вкл. внесени от Щатите. Помага само болкоуспокояващо лекарство, но не смея да давам непрекъснато, защото имат странични ефекти, а на нея й избиха 5 зъба един след друг и много й се събра. В случая я черпих, де.

# 546
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
И Иво може да си маха коланите, малкия още не е схванал номера. Спирам, натъпквам извиващия се червей в стола, давам си джиесема за утеха и продължавам. Така много пъти. Накрая Иво схвана, че като си е махнал коланите колата спира, аз го втъквам в стола и всичко отначало. Аз съм повече инат.

А на магистралата? През 3 минути?
Не се заяждам, питам, защото децата са различни.
Дам, много пъти, през минута. На около 20-30-тия път става ясно, че АЗ съм ПОВЕЧЕ инат. Защото в случая си мерим инатите, не че има нещо друго - столчетата са им удобни, комфортни, еднакви са на двамата 9-18 Приори ХР. Големия вече стои, може да помрънква, но си стои вързан. Давам вода, храна, ако искат да спят - каквото си изберат.

# 547
  • Мнения: 1 266
А на магистралата? През 3 минути?
Не се заяждам, питам, защото децата са различни.
Дам, много пъти, през минута. На около 20-30-тия път става ясно, че АЗ съм ПОВЕЧЕ инат. Защото в случая си мерим инатите, не че има нещо друго - столчетата са им удобни, комфортни, еднакви са на двамата 9-18 Приори ХР. Големия вече стои, може да помрънква, но си стои вързан. Давам вода, храна, ако искат да спят - каквото си изберат.

Къде спираш през 1 мин. на магистралата?

# 548
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
В аварийната лента, нали говорим за магистрала Тракия - Пловдив-София?

# 549
  • София
  • Мнения: 43 903
И понеже и другите не спазват закона, дай и ние да не останем по-назад, за да не ни се присмиват  Laughing Все едно те карат нещо лошо да си направиш с колата, а не става въпрос за сигурността на децата или удобството им

А като слагаш детето в количката за разходка или в столчето за хранене, не е ли също толкова нормално ежедневно ползването на столче за кола... или и от там драпат да излизат тез ревящи посинели деца?

хъм...надявам се, че така написано не е  отговор към мен това....всъщност далече не ме интересуват причините поради, които хората не си возят децата в столчета, дали са - реве или защото всички правят така или защото никой нищо не им казва и не им се друскат яки глоби....наистина ми е безразлично...ще ми е жал за децата единствено, ако недай боже нещо се случи.
Просто ти обясних, защо у нас хората все още имат отношение към столчетата като към нещо по избор....след като при нарушаване на закона няма ответна реакция от страна на КАТ-аджиите...какво очакваш? Който има самосъзнание си е возил децата така и преди закона, който няма не го прави и сега.

# 550
  • Мнения: 1 266
В аварийната лента, нали говорим за магистрала Тракия - Пловдив-София?

Да. Аз не шофирам и нямам представа. Мислех, че там може да се спира само в екстремни ситуации.

Между другото, мислех, че глобяват, ако те спрат и детето не е в столче. Вие откъде знаете, че не глобяват?

# 551
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Глобяват, трънки, досега един не ми е погледнал децата в столчетата. Абе в некви столчета са, ама там дали са каквито трябва, килограми, ръста - никой не гледа.
Пък да не говорим за сопотските местни ченгета. Те НЕ си возят децата в столчета, аз съм 1000 пъти по-старателна във слагането и връзването, отколкото местните полицаи - познавам ги по лице, то не са кой знае колко много, че да не ги знам.

# 552
  • Мнения: 8 242
Когато Тони беше бебе си стоеше в кошницата без проблем..
Между годинка и две обаче беше някакъв УЖАСЕН КОШМАР да стои в столче по какъвто и да е начин, ако ще и за 10 секунди  ooooh! .. то и в количката беше същата ситуацията, но това е друга тема.. Общо взето в колата се возеше единствено и само, ако го кърмех.. По никакъв друг начин. Предтсавете си 3-4 часа смукане до Бургас.. е няма такова чудо  Shocked

Като стана по-голям и започна да разбира - много лесно започна постепенно да иска сам да си стои в столчето..
Вече нямаме никакви проблеми..

Последните 5 месеца имам с него в колата 15 000 км .. Сами двамата. Аз карам - той се вози.

Но .. свърши вече хубавото лято .. ех..  Blush

За полицаите е верно - и са ме спирали, и с познати съм говорила.. Отразяват ги столчетата друг път..

# 553
  • Мнения: 872
Забранено е спирането в аварийната лента без основателни причини. /Тя обаче се ползва по-скоро за тоалетна, отколкото от аварирали коли/

Забранено е карането по аварийната лента, освен когато аварирала кола трябва да се изтегли, в случай на ремонт, или от полицията в случай на катастрофа или задръстване.

Забранено е превозването на деца без столчета.


# 554
  • Мнения: 1 266
Когато Тони беше бебе си стоеше в кошницата без проблем..
Между годинка и две обаче беше някакъв УЖАСЕН КОШМАР да стои в столче по какъвто и да е начин, ако ще и за 10 секунди  ooooh! .. то и в количката беше същата ситуацията, но това е друга тема.. Общо взето в колата се возеше единствено и само, ако го кърмех.. По никакъв друг начин. Предтсавете си 3-4 часа смукане до Бургас.. е няма такова чудо  Shocked

Някой ме разбира...  Embarassed
Сигурна съм, че това положение ще отмине и ще бъде ок в столчето. Просто хем ме е страх да пътуваме, хем се чувствам ужасно прецакана, че явно поне още известно време ще сме вързани така.

И да кърмя пробвах, ухапа ме обаче и приключихме с опитите. Хапе ме, когато много я боли.

Общи условия

Активация на акаунт