Отговори
# 600
  • Мнения: 1 266
в такъв случай просто спирате докато детето се успокои...това не е никаква причина да  пътува бебето извън стола си.
ако е толкова непреодолим проблем....не пътувате с детето...или го правите с влака например да кажем, където подобни закони  няма....

Понякога децата обаче не се успокояват. Понякога се налага да се пътува, а понякога е необходимо да се отиде на почивка в името на оцеляването на родителите.
Интересно ми е кой ще си качи 3-месечното бебе (или едногодишното) на влак, собственост на БДЖ. Аз - категорично не.

Наистина съм дотук по темата.

Не одобрявам пътуването без столче
, но много по-малко одобрявам високомерието и схващането, че сме гепили Господ за шлифера, защото не ни се е налагало да се оправяме с даден проблем.

# 601
  • Мнения: 1 749
Аз се извинявам за тона си.Ядосах се.
Но това не променя факта,че всеки си намира оправдания за това да не вози детето си в столче.Да,по-удобно е,по-тихо е. Crazy Но не и най-важното-безопасно!
МИслите детето ми не е плакало?Не е изпадало в истерия?Ми,не сте прави.И е плакала,и си е измъквала ръцете от коланите(доста по-напред в темата писах за това и ми предложиха жените решение на проблема) и така....Но просто в това отношение аз съм непреклонна!!!Не дай си Боже да стане нещо лошо ,аз ще знам,че съм направила всичко възможно,за да предпазя детето си и не съм се поддала .Едно от най-важните качества в един родител трябва да е твърдостта.
Когато беше на годинка пътувахме от Сф до Ямбол.Да не каже някой,че не сме изпитали на гърба си тежестта на дългото пътуване с дете.По-рано аз просто отказвах да пътувам на дълги растояния с нея!

# 602
  • София
  • Мнения: 44 090
там е въпроса....оправяли сме се с подобен проблем....
никой за нищо не съм гепила, заради това, че безопасността на детето ми е над  всичко останало....
много ми е странно според тб хората, които нямат коли как си превозват децата между различните градове....с телепорт...или ползват влакове и рейсове??? или си пътуват без децата.....или отлагат почивката ня кой друг месец/година....
от това, че някой не се е топнал една година в морето, не вярвам да е загинал....за оцеляване на родителите няма какво да говорим....те по-лесно ще оцелеят без почивка, отколкото необезопасено дете при инцидент в кола...

# 603
  • Мнения: 1 749
там е въпроса....оправяли сме се с подобен проблем....
никой за нищо не съм гепила, заради това, че безопасността на детето ми е над  всичко останало....
много ми е странно според тб хората, които нямат коли как си превозват децата между различните градове....с телепорт...или ползват влакове и рейсове???
Мен ли питаш?

# 604
  • Мнения: 1 170
.....
Ако имаше глоби, яки, закона щеше да се спазва и изобщо нямаше да бъде обсъждано тук, кой как си вози детето....защото вс деца щаха да са си по местата.

E, те това е абсурда на тая тема Laughing . Съществуването й е все едно да съществува тема "Трябва ли да си мием зъбите" и по нея да се изпишат... не мога да вида колко (-стотин) страници. Мъка.

Mirama, тук дори не се коментират глоби (то просто няма такива). Коментира се сигурността на децата, на ВАШИТЕ деца, наистина ли не го разбирате Rolling Eyes ?
Хайде стига ние сме мислили за тях Praynig .

И малко ОФФ: всеки път се чудя на себе си: за чий ми е да се ядосвам, когато някоя майка пуши бременна, родители пият и возят децата си, не ги връзват с колани и т.н.? Так ли сме устроени или аз нещо не съм в час? Защо  някакси не мога да кажа: "Еми Мирама е права, тя да си му бере гайлето"? Вместо това всеки път червата ми се обръщат от яд като видя на улицата такова безхаберие да проявява родител към собственото си дете Sad .

Друг е въпросът, който повдигна Ивон: не дай Боже човек да участва  в инцидент и по някакъв начин да е причина за нещо-много-лошо, честно ли ще е да живее с това Rolling Eyes ?

Котката..., докато бяхме деца (3бр.), родителите ми все по БДЖ-то са ни мъкнали, тъй като нямахме автомобил. Мисля, че едни от най- хубавите ми спомени са от тези пътешествия, пълни с какви ли не приключения. Спомням си с голяма носталгия и усмивка за емоцията от всяко вълнуващо пътуване. Е, какво търчане е коствало на родителите ми с багаж за 5-ма, е отделен въпрос, но и сега да ги попитам, ще кажат, че биха повторили всяко пътуване по още 10 пъти Grinning . Не знам защо точно ти го казах, но... някак така ми дойде Embarassed . Надали ще ти променя мнението за БДЖ, но ти предлагам една различна гледна точка Grinning

# 605
# 606
  • Мнения: 1 404

в такъв случай просто спирате докато детето се успокои...това не е никаква причина да  пътува бебето извън стола си.
ако е толкова непреодолим проблем....не пътувате с детето...или го правите с влака например да кажем, където подобни закони  няма....

Естествено,че спряхме!Кърмих,гушках,разходихме се...при поставянето започна отново,така няколко пъти.Трябваше все пак да стигнем,не да спим на магистралата-завързах я в слинга,сложих си колана и така пътувахме...и да,след това спряхме да пътуваме една година.Споделих случката просто,за да кажа,че извънредни ситуации има.Непонятни са ми подобни нападки,че и неправилно изпреварване чак се обрисува...

# 607
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Естествено,че спряхме!Кърмих,гушках,разходихме се...при поставянето започна отново,така няколко пъти.Трябваше все пак да стигнем,не да спим на магистралата-завързах я в слинга,сложих си колана и така пътувахме...и да,след това спряхме да пътуваме една година.Споделих случката просто,за да кажа,че извънредни ситуации има.Непонятни са ми подобни нападки,че и неправилно изпреварване чак се обрисува...
Чудно ми е само ако ти шофираше, какво щеше да направиш? Не се заяждам. Явно не си била сама с детето и е имало кой друг да кара. А ако нямаше? С нея на гърди ли ще шофираш, или да слушаш писъци 30-40 мин?

# 608
  • Мнения: 8 242
Естествено,че спряхме!Кърмих,гушках,разходихме се...при поставянето започна отново,така няколко пъти.Трябваше все пак да стигнем,не да спим на магистралата-завързах я в слинга,сложих си колана и така пътувахме...и да,след това спряхме да пътуваме една година.Споделих случката просто,за да кажа,че извънредни ситуации има.Непонятни са ми подобни нападки,че и неправилно изпреварване чак се обрисува...
Чудно ми е само ако ти шофираше, какво щеше да направиш? Не се заяждам. Явно не си била сама с детето и е имало кой друг да кара. А ако нямаше? С нея на гърди ли ще шофираш, или да слушаш писъци 30-40 мин?

При нас ситуацията е писклива и ревяща само ако кара някой друг..
Карам ли аз - няма никакви проблеми - стои си и си кротува (доколкото е възможно Simple Smile )..
Обаче ако кара някой друг.. а аз съм на предната или на задната седалка - в общия случай (поне докато не стана поне на 2г.) беше писъци и рев до засиняване и повръщане от задавяне..
Та.. в повечето случаи или аз карах, или се смучехме  Crazy

И казвате - не пътувайте - много е лесно, ако е за удоволствие.. обаче не винаги става така.. и понякога наистина се налага..
А нали се сещате колко е "безопасно" да се шофира с ревящо 1/2-1 час бебе, постоянно отвличащо ти вниманието по този начин - защото все пак не е като да не ти пука че реве.. Или не? ..

# 609
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Пука ти разбира се! Всички тук говорят за дълги пътувания като часове и км, които позволяват спирки за почивка. Ето какво ми се случи онзи ден. Прибирам се след пазар в метро, което означава да пресека целия град в най-пиковия час. Отне ми около 40 мин. А моят хубавец в столчето от сфетофара на метро до вкъщи крещя и се тръшка, ама аз освен да му приказвам, пея и давам сок на дългите сфетофари какво да направя. Не мога спра и да сляза. Не мога да карам с него. Та си слушах половинчасово "пеене", кофти ми беше, но като нямаш избор гледаш да е по-малката злина. 

# 610
  • Мнения: 1 404
Естествено,че спряхме!Кърмих,гушках,разходихме се...при поставянето започна отново,така няколко пъти.Трябваше все пак да стигнем,не да спим на магистралата-завързах я в слинга,сложих си колана и така пътувахме...и да,след това спряхме да пътуваме една година.Споделих случката просто,за да кажа,че извънредни ситуации има.Непонятни са ми подобни нападки,че и неправилно изпреварване чак се обрисува...
Чудно ми е само ако ти шофираше, какво щеше да направиш? Не се заяждам. Явно не си била сама с детето и е имало кой друг да кара. А ако нямаше? С нея на гърди ли ще шофираш, или да слушаш писъци 30-40 мин?

Щях да сляза и да извикам такси до най-близкия град,абсурд е да шофирам концентрирано докато се чудя дали детето ми няма да направи гърч Confused


Сега я возя на кратки разстояния-10-15 минпътува нормално, ако се разреве сериозно,спирам и оставям колата,прибираме се пеш..никак не е приятно,добре че живеем в малък град и не е проблем Simple Smile

# 611
  • Варна
  • Мнения: 2 073
При вас има специфичен проблем. Наистина е не само неприатно ами и страшно.

# 612
  • Мнения: 1 266
Щях да сляза и да извикам такси до най-близкия град,абсурд е да шофирам концентрирано докато се чудя дали детето ми няма да направи гърч Confused

Сега я возя на кратки разстояния-10-15 минпътува нормално, ако се разреве сериозно,спирам и оставям колата,прибираме се пеш..никак не е приятно,добре че живеем в малък град и не е проблем Simple Smile

Абсолютно същото бих написала и аз. В такава ситуация - слизам и викам такси. Не се страхувам, че ще направи гърч, просто не мога да я слушам как плаче.

# 613
  • Мнения: 804
Още ли я има тази дилема: "Да пъхна детето в столче или да рискувам и ще си направим ново"  Mr. Green

Онзи ден на връщане от магазина щяхме да блъснем джип. Направи неадекватна, непредвидима маневра. Спаси ни това, че карахме бавно - привечер, сумрачно и валеше. После джипа отби и спря, явно нещо се притесни шофьора. Намалихме и бях готова да му обясня какво мисля за шофирането му. Когато се изравнихме с него - онемях. Шофжора беше добре облечен, прошарен мъж, а в скута му стоеше дете на не повече от година и половина.... Мъжа беше без колан - онемях. Разтреперах се какво щеше да се случи ако го бяхме ударили отзад ... Нищо, че е джип... Представих си как за секунди щяхме да си съсипем живота. Дори да не ни осъдят как щяхме да заспим, ако знаем, че сме причинили макар и без вина нещо лошо на бебе  ooooh! Дали майката на детето знае как дядото вози внучето си... Ей така, за секунди и край - счупени бебешки ребра пробили жизнено важни органи...
Наистина не искам да убивам деца, не искам да ми съсипвате живота. Не искам да сънувам умрели бебета - махнете се от улиците ако не използвате столче. Вие сте опасни за мен и семейството ми. Вие можете да сложите край на сравнително нормалния ни живот за секунди. Не искам да ви срещам на улицата - никога. Махнете се от там.
Лек удар (стават стотици в дъждовен ден). По принцип всичко свърша с намачкани брони и ядове с КАТ и застрахователите. Този път щеше да е различен. Този път щеше да почерни много хора. Ние бяхме с колани, а детето отзад в столче - само щети по колата. А онова бебе... Дядото явно се стресна и притесни - дано му е за урок и никога повече не се опитва да убие детето.
За мен остана ужаса от случката и поуката, че бавното шофиране в града освен, че може да ми докара много псувни, може да спаси живот.  Peace

# 614
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Преди около 12 години аз се возя в колата на моя позната. Тя шофира, аз отпред, а отзад седят майка и и племенникът и на 4-5 години, без столче.в ония времена и нямаше. Наложи се рязко да спре, защото друго дете изтича след топка на улицата. Малкият в колата от задната седалка изхвърча отпред и си удари главата в таблото. За щастие инцидента мина без сериозни наранявания и с голяма уплаха. Никога няма да забравя тази случка. Ами ако караше малко по-бързо, щеше ли да излети през предното стъкло?

Общи условия

Активация на акаунт