Отговори
# 645
  • Мнения: 872
Да, бе! И на мен от добрите са се паднали, цели две...На мама кротките  Hug  Hug

Малкия си стъпи на краката и ходи от 3 месеца, но вече знае да се покатери върху голямата маса, и се метна от там...
А като падне долу , големия се опитва да му стъпва върху гърдите, за да не реве...

Кротушките на мама   Heart Eyes Кротки, кротки  Crazy

# 646
  • Мнения: 46 508
Цитат
Детето изхвърча през прозореца така или иначе, ако не е вързано.
На едни познати детенцето се е спасило защото е изхвърчало от колата, от която не е останало почти нищо. Колата се е търкаляла встрани от пътя и не е паднало върху асфалта.
Нищо не искам да кажа, само факт Peace


А хората, останали в колата живи ли са?
Никой не може да предвиди какво ще стане, има ситуации, в които човек няма никакъв шанс, без значение дали е с колан, но рискът без е по-голям. Има и инциденти при рязко спиране, без колата да катастрофира реално Tired

# 647
  • Мнения: 5 228
Е, хайде сега, няма значение кротки ли са или не са кротки. Моето дете не е кротко, но седи в стола, но ако не искаше и ревеше в колата, и аз сигурно нямаше да издържа. Наистина най-доброто решение в такива случаи е да се ограничат пътувания. Много е лесно да се каже, че ще, не ще, трябва да седи в стола, но мисля, че за всички е ясно, че дете на една година, което не иска да седи в стола, няма как да бъде накарано да го направи.

# 648
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат
Детето изхвърча през прозореца така или иначе, ако не е вързано.
На едни познати детенцето се е спасило защото е изхвърчало от колата, от която не е останало почти нищо. Колата се е търкаляла встрани от пътя и не е паднало върху асфалта.
Нищо не искам да кажа, само факт Peace


А хората, останали в колата живи ли са?
Никой не може да предвиди какво ще стане, има ситуации, в които човек няма никакъв шанс, без значение дали е с колан, но рискът без е по-голям. Има и инциденти при рязко спиране, без колата да катастрофира реално Tired
Живи са, но много "потрошени". Казали са им, че детето вътре не би оцеляло. Колата се е спряла на таван и детето в нея щяло да бъде смазано от тежестта й.
Естествено, че без колан рискът е по-голям, но за съжаление наистина не са малко ситуациите, в които няма значение дали го има или не. За да намалеят жертвите на пътя, решението е да бъдем по-отговорни като шофьори. Ежедневно такива безумия на пътя виждам, че ми настръхва косата. Някои от тях се случват пред очите на катаджии, които не реагират #Crazy

# 649
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
седалките са задължителни и  поне по този въпрос няма спорове, изпълнението няма да коментирам, не ми се спори точно за това  Tired имам обаче едно питане  Hug

има ли изискване за мястото на детската седалка 
веднага ще обясня въпроса си. моя начин на мислене ме накара да сложа седалката в дясно, защото така докато свалям детето и двамата сме от безопасната страна на колата. четох по-напред в темата, че най-безопасно било в средата, или зад шофьора или .... някъде. не съм специалист, бих се съобразила с мнението на такъв  Hug

Thinking не говоря за случаите, когато се возят две или три деца, ясно е, че няма как всичките едновременно да са в дясно или в ляво на колата, но за едно дете в кола има ли точно определено място за седалката?

# 650
  • Мнения: 5 255
...има ли изискване за мястото на детската седалка....
Няма.

# 651
  • Мнения: 1 170
Гуде, казват, че по средата било най- безопасното място. Не знам защо, предполагам, че поради максималната си отдалеченост от вратите и => по- малки последствия при страничен удар. Това го измъдри моето пипе Crazy . Кофтито е, че не всяка кола има триточков колан по средата Tired
Втори вариант: по диагонал на шофьора, защото има по- добра видимост (ако е зад теб, няма как, без специално огледало).
Трети вариант: зад шофьора, защото нали това е най- безопасното място по принцип Rolling Eyes
Четвърти вариант: до шофьора, за да се улесни максимално бърз достъп при инцидент (да не дава Господ Praynig )

... не, че съм мислила по въпроса Crazy ...

Кажете ми, какво е това "смазване от тежестта"? То не се ли получава тогава, когато не са ползвани колани Rolling Eyes ?

# 652
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Четвърти вариант: до шофьора, за да се улесни максимално бърз достъп при инцидент (да не дава Господ Praynig )
Забранено е да се слагат отпред детски столчета. Отпред е по-опасно отколкото отзад. А за в ляво или дясно - избягвам да мисля и да чета, защото са ми двама и ще се вкарам в едни мисли...

# 653
  • София
  • Мнения: 44 089
Polly-Wolly
донякъде е така...
но - средното място освен, че трябва да е с три точков колан, той не трябвало и да идва от тавана, защото те били нестабилни...с изофикс ако е най-добре.

иначе най-безопасно се води по диагонал на шофьора, не зад него. за това и там слагали резервоарите. при старанични удъри повече имало от страната на шофьора...логично.

после идва мястото зад шофьора...
и накрая мястото на смъртника...демек предната седалка.

Където и да е монтирано столчето въздушната възглавница ако има такава трябва да е спряна...иначе ако се активира ще премаже детето.

# 654
  • Мнения: 5 255
Кажете ми, какво е това "смазване от тежестта"? То не се ли получава тогава, когато не са ползвани колани Rolling Eyes ?
Може би ТОВА

# 655
  • Мнения: 8 935
Четвърти вариант: до шофьора, за да се улесни максимално бърз достъп при инцидент (да не дава Господ Praynig )
Забранено е да се слагат отпред детски столчета. Отпред е по-опасно отколкото отзад. А за в ляво или дясно - избягвам да мисля и да чета, защото са ми двама и ще се вкарам в едни мисли...

На всички столчета пише, че е забранено поставянето на предната седалка столче, само тогава когато има активна въздушна възглавница, ако няма такава, то тогава може. Друг е въпроса колко е безопасно това място. Аз лично не бих сложила там столчето на детето си, въпрос на личен избор.


Кажете ми, какво е това "смазване от тежестта"? То не се ли получава тогава, когато не са ползвани колани Rolling Eyes ?
Може би ТОВА

Потресаващо е клипчето. Нямам какво да кажа след него. Ужас!

Hug

# 656
  • София
  • Мнения: 44 089
мисля имат предвид , че по закон (у нас) е забранено.

# 657
  • Мнения: 8 935
мисля имат предвид , че по закон (у нас) е забранено.

Може, всъщност не съм наясно със законите, само с това което съм чела в упътванията на столчетата.

Hug

# 658
  • Мнения: 1 404
Жената е без колан на клипчето,нали?

# 659
  • Мнения: 8 935
Жената е без колан на клипчето,нали?

Определено!


Hug

Общи условия

Активация на акаунт