Виена лято 2009 (Тема 3)

  • 64 095
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 8 111
Bomboto какво е времето във Виена? Че като гледам прогнозата там все е 18 градуса и облаци с капки в прогнозата Laughing.
Почвам да се замислям, ние заминаваме на 04.07, и все си мислех, че ще е жега. Дано само не вали много newsm78

# 706
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Улучихме чудно време - първите два дни беше адска жега, която в интерес на истината бая ни измори. След това захладня леко, но достатъчно, в събота валя, но малко, неделята беше хладна , но слънчева и в понеделник, вече отново беше топло. Общо взето няма съществена разлика  Laughing

# 707
  • Мнения: 175
Предстои ми пътуване до Виена през август месец. Ще бъда там няколко дни. Бих искала да направя еднодневно пътуване до Залцбург. Ще се радвам пътувалите вече да ми помогнат с информация - Възможно ли да се осъществи в рамките на един ден? Как е най-удобно да се пътува - с влак или с автобус? Откъде мога да получа информация за разписание на влакове и тарифи на билети? Какво е задължително да се посети в Залцбург? Благодаря предварително!

# 708
  • Мнения: 1 893
Това е сайта на австрийските железници.
Влаковете има почти на всеки половин час. Пътуването е около 3 часа в едната посока.
Във Виена тръгват от Westbahnhof, която е почти в центъра и спират на централната гара в Залцбург, която също е близо до центъра. Двупосочен билет ще ви струва около 100 евро.
Според мен такова пътуване си заслужава, ако спите поне една вечер там.

# 709
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Bomboto какво е времето във Виена? Че като гледам прогнозата там все е 18 градуса и облаци с капки в прогнозата Laughing.
Почвам да се замислям, ние заминаваме на 04.07, и все си мислех, че ще е жега. Дано само не вали много newsm78
Времето във Виена е много променливо. Вземете си задължително и по-топли дрехи. Миналата година в началото на август месец температурите паднаха много до около 13 градуса следобяд и дори в хотела пускахме климатик на топло през нощта Joy.

# 710
  • Мнения: 89
Момичета, някой пътувал ли е до Виена скоро с кола? Трябват ми пътните такси, но намирам само стара информация.  Praynig

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
http://www.vinetka.com/store/index.php?route=information/informa … ;information_id=7 - пътни такси. Аз пък чакам отзиви по моя въпрос (дали някъде се правят на интересни да искат паспорт).

# 712
  • София
  • Мнения: 8 111
Някой ходил ли е Seegrotte, подземното езеро?

# 713
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Сефте го чувам, ама ми стана много интересно и се разрових да видя .Ето сайтът,в случай,че на някой друг му стане интересно:
http://www.seegrotte.com/
Мисля, живот и здраве следващия път,задължително да му обърна внимание!

# 714
  • София
  • Мнения: 11 703
Знаете ли дали през този сезон има сериозни намаления?

# 715
  • Мнения: 89
В момента сме във Виена, намаления има навсякъде до 70%.

# 716
  • София
  • Мнения: 8 111
Сефте го чувам, ама ми стана много интересно и се разрових да видя .Ето сайтът,в случай,че на някой друг му стане интересно:
http://www.seegrotte.com/
Мисля, живот и здраве следващия път,задължително да му обърна внимание!

Аз също не го бях чувала, но се оказа, че е най-голямото подземно езеро в Европа. И не е далече, мислим да го посетим, после ще кажа Wink

# 717
  • София
  • Мнения: 11 703
Хайде да повдигна темата,че нещо много назад е отишла.
Някой завърнал се наскоро?
Имам следното питане.Нали не е проблем да се носят лекарства от тук?Мисля,че нещо бях чела по въпроса в темата,но при повторното и прочитане не го намирам.Става въпрос както за хапчета,така и за сиропи.
За кулата на Дунав задължително ли трябва да се направи резервация?Високи ли са цените?

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
Няма проблем да се носят, разбира се, освен ако не са в промишлени количества. Ако е за самолет - важат правилата за багаж при полет (в ръчния багаж персоналната доза, може да ти поискат рецепта, сиропите - важи ограничението за течности+да са в прозрачния плик).

# 719
  • София
  • Мнения: 11 703
А какво е ограничението за течности в ръчния багаж?Иначе лекарствата няма да бъдат в промишлени количества,но все пак по една опаковка от различни видове /противотемпературни,сиропи за кашлица,вит.С и разни подобни.Мисля да не са в ръчния багаж,а в багажа,който се чекира.Надявам се да не създават проблеми.Те повечето лекарства се продават без рецепта.

Общи условия

Активация на акаунт