Рев, тръшкане, истерия

  • 10 347
  • 191
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 458
Трябва  му по-малко спане през деня. Денем се наспива, нощем не му се спи, играе му се и се чуди как да ви привлече вниманието.От опит знам, че ако го оставите да ви командва, ще става все по зле.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
lafs, аз като дете на годинка съм имала подобен проблем- в 1 часа през нощта изведнъж почвам да рева, рева по часовник известно време и изведнъж млъквам Sunglasses  Чак са ме завели на лекар, чудейки се какво може да е. Направили са ми ЕЕГ и резултатът бил, че всичко е ок, но имам много чувствителни мозъчни клетки. Периодът е реването е отминал от само себе си.

# 17
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Стана ми мъчно за детето. То си е бебе и има нужда от мама. Синът ми е на същата възраст и си е абсолютно бебе. Това, че синът ти не плаче докато ти си сам с него не означава, че той " разбира, че номерът му не минава", а че връзката с майка му е по-дълбока. Извинявай, ама в тази възраст ти и всички останали са все още фон - мама е централната и всепоглъщаща фигура в живота на малчо и той иска да я чувства до себе си, за да е спокоен. Ти не искаш ли да отгледаш спокоен, уравновесен и стабилен МЪЖ?! Гушкайте и обичайте детето докато можете. Безумно е да тревожите бебето, себе си и околните само и само да му покажете, че вие сте по-силните. По-силни сте. Сега остави жена си да слуша майчинският си инстинкт и се опитай да се научиш да бъдеш най-добрия баща за твоето дете  Peace!

# 18
  • София
  • Мнения: 38 476
Един от най-големите страхове, от които после израстват най-големите комплекси, е страхът от изоставяне.
Той, естествено е особено силен, у едно дете на година и половина.
И съвсем не му правите добро, като го изоставяте да плаче само в стаята.
Детето просто и ясно ви показва, че има нужда от майка си!
Преместете леглото му във вашата стая, ако имате възможност.

# 19
  • Мнения: 9 814
Ами да приемем нещата така- има деца, които могат да бъдат гледани под строг режим- техният характер и темперамент позволяват това. Има и такива обаче, които не могат да бъдат вкарани в релси кога да ядат, спят и пр.
А и децата преминават през различни периоди, всеки от които имат своето обяснение.
Търсете причината защо детето се буди през нощта, това ще ви помогне и да решите проблема.

# 20
  • Мнения: 1 761
Моят син,когато стана на годинка също започна да плаче така всяка вечер.Тъкмо се бяхме върнали от почивка, на която спяхме всички в една стая и той винаги ни чуваше.Обаче щом се прибрахме и не искаше повече в неговото легло.И двамата с мъжа ми се редувахме кой да стои при него,но резултата беше,че един от нас не се наспиваше или цялата вечер беше едно безкрайно залъгване кой ще заспи първи.
Една приятелка с по-големи деца ме посъветва да избера няколко дни и последователно да му казвам,че е време за сън,да му поговоря,че мама и татко също са изморени и отиват да спят и да изляза от стаята без да се връщам.Още си спомням как затварях всички врати и пусках тв-то по-силно,за да не слушам изтеричните писъци от детската.Първата вечер рева половин час, а аз му пригласях от хола,но не влязох.Втората вечер рева 5 минути, а на третата заспа веднага щом го сложих и до сега е така.
Изобщо не съжалявам,колкото и безсърдечно да изглежда да оставиш дете да плаче.Родителите също имат нужда от почивка и сън, а и от време, в което да са съпрузи, не само мама и татко.
С детето прекарваме много време в игри и разходки,нощите са за почивка.А бях забелязала в един момент,че синът ми ме ревнуваше от баща си и таткото ревнуваше от детето.Реших проблема,като ги оставих да спят двамата заедно няколко вечери, а аз се наспивах в детската стая,имам нужда от сили през деня,за да балансирам между двама мъже,които не знаят как да намерят път един към друг и ме използват за спасителна сламка.

# 21
  • Мнения: 160
И ние минахме през този период. Гушкахме го и като заспи го оставяхме в леглото му.
Сега е на 5 г., вечер ляга при нас, гушка се и после сам става и си отива в леглото. И сутрин е така, дори и ние да сме станали за да се приготвяме, той отива ляга в спалнията ни и започва да вика: мамо ела да ме погушкаш малко.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 735
На наше приятелско семейство дъщеря им до 12год. спеше при майка си на спалнята,а таткото беше отпратен в хола.Като знаех опита им,а и теми,които бях чела във форума,дъщеря ми от 5мес.спи отделно.Даже сутрин в събота и неделя като я взимаме при нас и искам да се излежаваме,тя не иска да е при нас.На ваше място бих го отделила да спи в друга стая.Като плече таткото да се оправя.Децата на тази възраст са доста своенравни и разбират всичко и за съжаление смятам,че ще ви е доста трудно да се справите със ситуацията.

# 23
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Трябва  му по-малко спане през деня. Денем се наспива, нощем не му се спи, играе му се и се чуди как да ви привлече вниманието.От опит знам, че ако го оставите да ви командва, ще става все по зле.

Подкрепям Тайна. Бях направила
железен режим за вечерното лягане
на моите момичета. Имаше и нежелание
за спазването му, но постепенно нещата
улегнаха. До такава степен, че вече големи
си лягаха в 20.00 часа.

# 24
  • Мнения: 806
Странно е, че се буди нощем.  
Моят син спи в отделна стая от самото раждане.  Сега при нас е зима и спи в нашата стая, но това ще отпадне след точно 2 месеца.
Не съм на мнението, че детето трябва да свикне да спи при мама и тати.  Трябва да си знае леглото и стаята.  Много правилно си решил.  Нека да реве, все някога ще млъкне.  Като разбере, че номера на му минава ще спре съвсем.  Ако това е моят син, го бих наказала ако това ми се повтаря всяка нощ.  Но това е мой метод, не всички мислят така.
kartinka Го е казала най точно.  Peace

# 25
  • Мнения: 24
Много ме кефи думата "манипулация", когато се отнася за малко дете или бебе...Веднага си представям някакъв хитър, пресметлив изрод, който след някоя и друга година ще ме изхвърли в старчески дом и ще ми изпива пенсийката  Mr. Green

# 26
Първо когато един човек търси съвет, трябва да има изпитва уважение към благоволилите да отговорят.

Люлякови нощи, уважавам мненията на всички, които са се включили в настоящата дискусия и много 10х на всички ви. Едно мнение обаче може да бъде изказано по 1000да начина. Отговорих така на "Танцуващата с вълци" не защото не споделям мнението й, а защото ме подразни начина по който ми отговори. И ти си на нейното мнение, но отговора ти е различен нали. В крайна сметка не съм и казал нищо лошо. Ако си беше спестила   #Crazy иконата нищо нямаше да кажа. Аз затова съм пуснал тази тема за да чуя различни мнения по въпроса.

Усещам, че въпреки темата и желание за съвети сте доста убеден в своята правота.

Естествено че имам позиция и мисля че е правилната, но винаги допускам, че може и не аз да съм правия в конкретна ситуация и имам способността да се самоанализирам  или да търся друго мнение . Не пускам темата за да докажа нещо на жена ми, нито очаквам подкрепа на позицията ми. Имам проблем, споделям го и му търся решение. Това е.


# 27
  • Мнения: 4 292
Много ме кефи думата "манипулация", когато се отнася за малко дете или бебе...Веднага си представям някакъв хитър, пресметлив изрод, който след някоя и друга година ще ме изхвърли в старчески дом и ще ми изпива пенсийката  Mr. Green
Нали? Аз си помислих същото.  Confused

lafs, режимите не винаги са най-доброто за детето. Всъщност, в повечето случай са просто удобство за родителите. Не знам с какъв акъл сте решили да оставите бебето да се дере, само и само да е на вашето, а не да откликнете на нуждата му за близост? Аз лично не одобрявам този метод и не мога да го приема за нормален. Леко варварско ми изглежда.
Синът ми имаше режим, но той си го направи сам, аз само се водех по него. Дъщеря ми пък я гледам по метода на привързаното родителство и това изобщо не ми пречи. Почти всяка вечер се буди към 4-5 сутринта и винаги я взимам в нашата спалня.
Какво трябва или не трябва да прави едно бебе е смешно изобщо да се дискутира. Всичко опира до разбиранията на родителите. Просто е.

# 28
  • Мнения: 419
lafs, съжалявам че иконката толкова те е подразнила, но като прочетох темата ти, тя беше единствената, която изразявяше отношението ми. В два часа посред нощ, вместо да успокоите детето си, вие спорите кой прав и кой крив /тук емотикон няма да слагам/. За какви манипулации говориш? Не зная какъв темперамент има детето ви, но на годинка и половина едва ли идеята му е да ви налага волята си.
 Когато моите деца бяха малки, и се будеха нощем, не сме ги оставяли да плачат, да се дерат. Много е важно децата да имат спокоен сън.
Според мен проблемът е при вас двамата - не можете да се разберете кой да надделее. И от това страда детето.
А, Клото го е написала по-добре от мен.

# 29
  • Мнения: 31
Моя съвет е да оставиш майката да се довери на инстинктите си. Аз само два пъти не си послушах детето, а последвах съветите на други хора и двата пъти се оказа грешка. Децата са страшно различни, всеки ще ти сподели опит с неговото си дете, но то няма да е с темперамента и усещанията на твоето дете. За протокола - детето ми е на 2г. и 4м. и когато то иска да спи при нас, не го спираме. 

Общи условия

Активация на акаунт