Нормално ли е бебе на 3 месеца и 1 седмица да има 5 хранения?

  • 619
  • 13
  •   1
Отговори
Моят син от няколко дни пропуска последното си хранене в 21 часа и така храненията му стават само 5,нормално ли е това?Все още не сме се захранили и сме само на адаптирано мляко.

# 1
  • Мнения: 877
а при мен е обратното
Възможно ли е бебе на 5 и половина да има 8 хранения Whistling

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
Щом детето не иска не го насилвай,то диктува правилата,т.е. в момента това за него е нормално.
Еniena възможно е това да е криза на растежа

# 3
  • Мнения: 877
не тя си е така от както се роди, яде по малко и по-начесто. И пак сег а е добре, ами като бяха 12 хранения??? newsm78

# 4
  • Мнения: 5 245
Ами колкото и странно да звучи ние на вашата възраст бяхме на 4 хранения, като той сам си го направи режима.Спря да се буди, не съм му го наложила аз  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 877
по колко на хранене изяждаше, спомняш ли си?

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Дъщеричката ми е на 3 и половина месеца и все още не може да реши по колко пъти ще яде на ден-5 или 6.Когато както дойде.Оставила съм я тя да диктува правилата и се справяме добре.Мисля,че и двете сме доволни Grinning

# 7
  • Мнения: 5 245
по колко на хранене изяждаше, спомняш ли си?

Мале все едно беше преди 100 години  ooooh! Не си спомням с точност, но май между 120 и 180 мл. newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 2 437
Нормално е. И наш бебо от втори месец някъде премина на 5 хранения. Wink

# 9
  • Мнения: 139
Какво мляко пиете?Когато нашия бебо хапваше Милумил сащо му стигаха 5 хранения,щом сменихме млякото хапваше 6 пъти.

# 10
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами колкото и странно да звучи ние на вашата възраст бяхме на 4 хранения, като той сам си го направи режима.Спря да се буди, не съм му го наложила аз  Simple Smile
При нас с баткото беше същата работа - от края на втория месец си правеше по 4 хранения дневно - ама плюскаше по 210мл адаптирано на хранене #Crazy И също така много бързо заряза и тази схема като по-голям вече (годинка и нещо),низвегваше тотално следобедната закуска и си остана на 3 хранения - та винаги сме били извън препоръките за бройки хранения и в идеалната среда по показатели за развитие.
Не се притеснявай - нали не седи гладно и наддава нормално,то само си показва как му е удобно Grinning

# 11
  • Мнения: 445
Нормално е, и ние изведнъж от 7 хранения преминахме на 5 в средата на третия месец.

# 12
  • Мнения: 1 037
И аз забелязвам от няколко дни,че последното хранене(6-тото) на Дани трябва да е около 23-24.00ч.Може би и той си променя режима?

# 13
  • София
  • Мнения: 2 181
и ние на вашата възраст бяхме вече на 4 хранения,но бебка сама си ги направи и не съм я насилвала.ядяхме колкото пише на кутията от млякото за възрастта.ние сме на фризолак.не мога да се сетя колко бяха милилитрите.
ако си наддава добре детето няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт