Отговори
# 45
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160


 Имам въпрос как се пържат картофи във фритюрник Flutter BlushКупихме на Делонги и не можем да изпържим едни картофи.Опитахме на няколко температури, но все стават меки, черни и някак много мазни.Как да ги направим с коричка и хрупкави  както ги правят всички останали хора?
Не зависи ли от сорта на картофите?На мен някои ми става хрупкави и с коричка,други стават кашнати и мазни ooooh!
Не черни до сега не са ми ставали.

# 46
  • Мнения: 793


 Имам въпрос как се пържат картофи във фритюрник Flutter BlushКупихме на Делонги и не можем да изпържим едни картофи.Опитахме на няколко температури, но все стават меки, черни и някак много мазни.Как да ги направим с коричка и хрупкави  както ги правят всички останали хора?

Изчакай да загрее олиото и тогава  сложи картофите, не им слагай капак на  съда, в който ги вадиш  Peace

# 47
  • Мнения: 4 435
Оф, имаше една рецепта с тиквички, макарони и пилешко, ама не мога да я открия, а искам да я пробвам тия дни. Някой може ли да помогне?

# 48
  • Мнения: 793
Оф, имаше една рецепта с тиквички, макарони и пилешко, ама не мога да я открия, а искам да я пробвам тия дни. Някой може ли да помогне?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231840.msg7389613- на Пина е рецептата  Peace ако за тази говориш  newsm78

# 49
  • Мнения: 1 798
Оф, имаше една рецепта с тиквички, макарони и пилешко, ама не мога да я открия, а искам да я пробвам тия дни. Някой може ли да помогне?
На pina рецептата - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231840.msg7389613

# 50
  • Мнения: 4 435
Много сте бързи. Grinning
Благодаря и на двете ви.  bouquet

# 51
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


        Сливница , купуваме бели картофи, ползват ги за пържене Thinking

        Леля Зеля , изчаквам да загрее олиото.И те стават черни и меки още във фритюрника, капак не слагам никога като ги извадя.

       

# 52
  • Мнения: 1 777
Биляна ,когато аз пържа картофи(не помня преди колко години пържих за последно) като ги нарежа ги поръсвам с малко оцет и винаги ми ставаха хрупкави.Някой ми беше казал за оцета и аз така ги правех.

# 53
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Сливница , купуваме бели картофи, ползват ги за пържене Thinking
Мисля че трябва да смениш картофките.Пробвай и това. Peace

Pety и аз съм чувала за оцет,но не съм го правила Thinking

# 54
  • Мнения: 9 776
За картофите - мазнината трябва да е силно сгорещена. И както са казали - да не се задушават после щом искате коричка. А самият фритюрник дали няма упътване? Аз отдавна съм без фритюрник, че изгоря в един пожар Laughing, но преди това постоянно го ползвах и много бях доволна.

Имам и аз въпрос. Искам да направя парфе. Основата ще я направя от бисквити. За крема не съм съвсем наясно как точно се прави, макар че изчетох доста. Ще разбия течна сметана, ще я смеся с извара вместо заквасена сметана, пидра захар може би трябва също. Желатина се накисва, но колко вода за колко грама пакетче и колко време кисне? И после на водна баня ли?Четох, че се смесва с другата част от крема, като е поохладен вече. После директно ли се излива върху бисквитите? И после? В хладилник май. Абе много са ми лаишки въпросите, но знам, че сте добри душици и ще ми отговорите.

Лелеее, 6 нови отговора #Crazy. Извинявам се за повторенията за картофите, но не ми се коригира сега.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 133
Момичета,мисля да правя пърленки.Оребрения тиган ми е сахабен,много е стар,трябва ли да го мажа с мазнина и ако опитам в тифлоновия там трябва ли да се маже??малко объркан въпрос,но много бързам.Предварително благодаря  bouquet

# 56
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, искам да направя пълнени чушки с яйца и сирене, запечени във фурната. С каква заливка да ги залея?

# 57
  • Мнения: 5 001
Момичета, искам да направя пълнени чушки с яйца и сирене, запечени във фурната. С каква заливка да ги залея?
За какво ти е заливка?....
Пълниш чушките,намазваш тавата с олио и малко водичка наливаш,нареждаш напълнените чушки и буташ във фурната... Rolling Eyes.

# 58
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
За картофите - мазнината трябва да е силно сгорещена. И както са казали - да не се задушават после щом искате коричка. А самият фритюрник дали няма упътване? Аз отдавна съм без фритюрник, че изгоря в един пожар Laughing, но преди това постоянно го ползвах и много бях доволна.

Имам и аз въпрос. Искам да направя парфе. Основата ще я направя от бисквити. За крема не съм съвсем наясно как точно се прави, макар че изчетох доста. Ще разбия течна сметана, ще я смеся с извара вместо заквасена сметана, пидра захар може би трябва също. Желатина се накисва, но колко вода за колко грама пакетче и колко време кисне? И после на водна баня ли?Четох, че се смесва с другата част от крема, като е поохладен вече. После директно ли се излива върху бисквитите? И после? В хладилник май. Абе много са ми лаишки въпросите, но знам, че сте добри душици и ще ми отговорите.

Лелеее, 6 нови отговора #Crazy. Извинявам се за повторенията за картофите, но не ми се коригира сега.

polin_a , аз се научих да работя с желатин от този линк :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108793

Четеш поста на Еми, петият подред, там стъпка по стъпка е обяснено как се работи с желатин, не е трудно, дано и на теб ти е от полза  bouquet.Колкото до това колко желатин да използваш - аз на 400 гр. крем слагам 1 желатин, желираната торта на Рая е с много желатини/ мисля , че бяха 7/, но и количеството крем там е голямо Wink.И още един съвет - когато за първи път правиш нещо с желатин нека да е по рецепта, че рискуваш нищо да не се получи, обикновено в рецептата пише и колко бр.желатин ти трябват Wink.

Дано съм ти била полезна Simple Smile.

# 59
  • Мнения: 9 776
Аелис, разбира се, че много полезно инфо ми откри,  bouquet!
Само да те питам тези 400г крем /приблизително, разбира се/ за една стандартна тортена форма ли е примерно? Питам, защото течната сметана ми е в кутия 400г и се чудя половината ли да употребя Thinking.

Общи условия

Активация на акаунт