Как е по-добре - да се пусне детето за цял ден първия път или...?

  • 2 423
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 269
Всичко зависи от детето. От това колко бързо свиква с новото, от това колко е контактно и т.н.
Първите три  дни всеки път ходех на обед да го взема, но винаги се прибирах с "празни ръце".
Първият ден - беше се заиграл много сладко. Вторият и третият - вече спеше. Неочаквах, че толкова бързо ще свикне. /Но пък и ........... зависи от госпожите, зависи как те ще подходят към детето/

# 31
  • Мнения: 413
мисля си, че най-вече зависи от детето и възрастта му и нагласата на майката; моят син тръгна първо полудневно на ясла - но беше само на една годинка, аз останах за по 1-2 часа първите 1-2 дни. Той свикна много много бързо. След 2 месеца го пуснах целодневно. В нашата ясла адаптацията е в зависимост от детето - тези седмици почти всеки ден виждам по една майка с детенцето си, които "свикват"  Simple Smile и наесен да няма сълзи.

# 32
  • София
  • Мнения: 11 701
Когато синът ми тръгна на градина още на първия ден спа там,но в интерес на истината беше по-голям /3.9 години/.Проблеми не съм имала.
Дъщеря ми тръгна на ясла на 1.10 години и първите 2 седмици си я взимах на обяд.
Но никога не съм оставала в детското заведение с децата си.

# 33
  • Мнения: 542
в нашата ясла нямаш право на избар,казаха ни първите дни от 8 до 10  и постепенно според детето се увеличава престоя!но не знам дали майката присъства,мисля че не!

# 34
  • Мнения: 5 228
В различните детски заведения е различно. Аз я водих първите 2-3 дни само до обяд. Мислех поне 1-2 седмици да е така, защото първия ден плачеше, по принцип не спи следобед, но на третия ден, когато отидох да я взема на обяд, учителката ми каза, че си е легнала по свое желание. Така започна да ходи по цял ден.
В яслата на детето на моя приятелка пък не позволяват да се взима по-рано детето. Още от началото - по цял ден.

# 35
  • Мнения: 2 100
Лелеее, къде са тези ясли, където ви позволяват да стоите заедно с детето си?  Shocked На нас не ни дават да видим обстановката дори. Тактично ми беше отговорено, че на есен ще ни разведат (що ли не вярвам).  Tired

По темата Simple Smile Ще се водя по детето. Той не обича да му се налагат, а нещата да стават лека по лека. Първият ден ще го пусна до обяд и след това ще преценя как да действам.  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 169
Моят син от есента тръгва на детска градина.Когато отидох да го запиша, разгледах градината и се запознах с госпожите.Те ми казаха, че е хубаво от първият ден да го оставя за цял ден и ще преценят на място, според детето.Ако се чувства добре ще го оставят целия ден, ако ли пък не ще ми се обадят по телефона да отида да си го взема.На мен ми стори много удачен този вариант.Мисля, че си зависи от самото дете, от възрастта, от отношението на госпожите.

# 37
  • София
  • Мнения: 480
В нашата градина предложиха ако имаме възможност 1-2 седмици да го взимаме на обяд. Така и направихме, плавен преход, 2 седмици беше до обяд, като психически го подготвяхме, че ще остане да спи там от еди-кога-си. Не сме имали никакви проблеми, и сутрин отива с желание. При нас проработи тази схема, но ако още първите дни детето е спокойно и си заспи следобяд в градината не виждам причина да го будят за да си ходи в къщи.

# 38
  • Мнения: 4 292
Според мен, прехода от вкъщи към детското заведение трябва да е плавен и възможно най-щадящ за детето. Първите дни е хубаво да е до обяд, някак не си представям веднага да остане за цял ден.

# 39
  • Мнения: 189
и сподед мен е по-добре първо до обяд, но ще видим как ще е... Малкият толкова е свикнал с мен, че не знам кой от двамата ще реве повече Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 715
И двете ми деца от първият ден са оставали за цял ден в градината и не сме имали проблем.

# 41
  • Мнения: 1 672
моята дъщеря първата седмица ходеше до обяд след това по цял ден

# 42
  • Мнения: 2
в нашата ясла казаха да водим първо детето от 8 до 10 часа и постепенно да се увеличава времето. Вече водя детето една седмица за по два часа, спокоина е , е поплаква 5 мин (поне така казват), вече се храни там на закуска и въпреки това все още не ми дават да я оставям за повече от 2 часа. Детето не било готово. ???? Какво още трябва да прави? На въпроса ми защо не мога да я оставя за още 2 часа ми отговориха - ами вижте колко много деца са, всички са нови и реват (бяха цели 5 деца в 10.30ч), децата си играеха с играчките на-споконо, нямаше нито едно ревящо, сестрата гледаше Дързост и красота по телевизията, лелята пушеше цигара навън с другите лели. newsm78 ами то на никои не му се работи, ама се налага... Ама никои не го интересува че аз ходя  на работа и няма кои да гледа детето, ако не е на ясла

Общи условия

Активация на акаунт