Цялото телце на бебето ли мажете след баня?

  • 2 650
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4 068
Та това ми е въпроса.
Ние почнахме да мажем цялото тлце с бебешко олио на Джонсън, но забелязвам, че кожичката на ходилцата и започна да се бели. Та се чудя какво да правим сега.
Давайте идеи и съвети.

# 1
  • Мнения: 2 498
Ренци, първо да ти е жива и здрава рожбата....
За лющенето на кожата -всички бебета минават през този етап....и при нас започна от ходилцата и се стигна до коремчето.....с бебешко олио мажех и мажа само гънките, а телцето с боди лосион....така я мажеха в Торакс-Пловдив и така си и продължих....

# 2
  • Мнения: 2 807
renci,
честито ти детенце!  Hug

За въпроса ти, да,мажа абсолютно цялото телце, без личицето.

Добре е обаче поне до 40-я ден бебе да се маже само с преварен на водна баня зехтин.

А за Джонсън-а, направо го смени, много алергизира, става въпрос за цялата серия.
Най-чето препоръчваната бебешка козметика е тази на Бюбхен и на Клоран.

Извинявай, че давам акъли, без да питаш за това, ама ... Blush

# 3
  • Мнения: 590
Ренци,

честита рожбичка. Да ти жива и здрава Grinning

Аз преди да родя бях накупила сума ти бебешки мазила. Обаче говорих с дерматоложка и тя ми каза първите месеци да използвам само стерилизиран на водна баня зехтин. Единствено ако се изрине от пампите или се подсече да използвам ексципиал с бадемово масло. Зехтинът е мазничък, но хубаво попива и всички петна от него се изпират без проблеми. Козметика (Клоран и Мустела) започнах да използвам към 4-5 месец.

# 4
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Опитваме се, но тя не застава мирна и дори понякога памперса го слагаме докато е права.

# 5
  • Мнения: 180
мажа абсолютно цялото телце, без личицето.
и аз
Добре е обаче поне до 40-я ден бебе да се маже само с преварен на водна баня зехтин.
Абсолютно всички неонатолози и педиатри ми препоръчаха преварен заехтин. От раждането и до сега я мажа само със зехтин.
А за Джонсън-а, направо го смени.
newsm10 yes yes yes
Най-чето препоръчваната бебешка козметика е тази на Бюбхен и на Клоран.
и Мустела

# 6
  • Мнения: 1 107
Потвърждавам за преварения зехтин. Мажи цялото телце, въпреки че е горещо, защото сте още много мънички  Simple Smile
Иначе ние от третия месец почнахме с лосион, само гънките продължавам да мажа със зехтин.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 511

Добре е обаче поне до 40-я ден бебе да се маже само с преварен на водна баня зехтин.

А за Джонсън-а, направо го смени, много алергизира, става въпрос за цялата серия.

 newsm10 newsm10 newsm10

Като бях бременна се мажех със зехтин против стрий!

Тано съм го мазала до 6-ия месец след всекидневната баня изключително и само със зехтин (но не съм го преварявала  smile3506)

Пробвах веднъж Джонсън,да се направя и аз на купешка майка....излязоха му пъпчици smile3515

Сега банята е веднъж на 2-3 дни и пак мажа със зехтин,но дупето,крачетата и под мишниците!

А като мия вечер или през деня дупето,мажа с крем (домашно правен) от мас и невен!

# 8
  • Мнения: 5 299
Лятото(макар, че то почти свърши)  не е препоръчително да се използва зехтин и бебешко олио- само тоалетно мляко.

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ренци, мани го тоя Джонсън, синът ми направи алергия къв него, чувала съм и за други деца. Бебка я мажех първите три месеца само с преварен зехтин, проблеми с кожата не сме имали.  Wink
Честита рожба!  Grinning  bouquet

# 10
  • Мнения: 532
До 5- 6 месец само със зехтин , а след това с бебешко мляко на Нивея , цялото телце , дупето с кремче против подсичане ( правено в една аптека ) , а личицето с Бочко с тетра.Успех , а бебо ще ви покаже с какво му е най - добре.

# 11
  • Мнения: 4 629
Ренци, честито бебче! Да ви е живо и здраво!   bouquet

Мажи по-често. По 2 - 3 пъти на ден. ААко кожата пак се бели мажи повече. Тук при нас климатът е много сух и мажа по 2 пъти на ден, само че аз използвам лосион, а не олио.Ние също използваме Джонсън и сме много доволни  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 467
От както сме в къщи цялото телце мажем с Hydra-bebe за тяло, лицето с колд крем за лице, а под пеленките с витаминен защитен крем - всичко на Mustela. Засега нямаме никакъв проблем. По личицето имаше пъпчици, но откакто мажем с кремчето за лице, изчезнаха почти.

# 13
  • UK
  • Мнения: 1 334
Честито бебче!
мен ме посъветваха в болницата да не я мажа с нищо поне първия месец,защото кожата е много чувствителна. даже и кърпички да не ползвам-само памуче и преварена вода. също да я къпя с шампоанче не повече от 2 пъти седмично. така и направих-не се е белила,подсичала и т.н. нито веднъж. след първия месец почнах да я мажа със зехтин,вкл. и главичката.сега не я мажа с нищо друго освен с Бочко-за профилактика.

# 14
  • Мнения: 7 640
а защо се преварява зехтина, някой знае ли?

# 15
  • Мнения: 4 068
Мерси ви много за съветите момичета!
И аз помислих, че сигурно не се бели от Донсъна, но все пак да питам. Иначе съм се насочила към козметика на Бюбхен, но това го е купила свеки и сега го пробваме. За лющенето реших, че е от изсушаване на кожата, понеже в болницата не ги мажеха с абсолютно нищо душичките. Даже и дупетата им не мажеха против подсичане, та падна голяма борба от моя страна докато ги накарам да я мажат. На всичкото отгоре там ги повиваха и беше голяма мъка за детето.

# 16
  • Мнения: 215
А зехтинът колко време се вари на водна баня ?

# 17
  • Мнения: 763

Точно от това се лющи - в болницата не са я мазали с нищо. Синът ми  престоя малко по-дълго в болницата и неговите краченца се белеха.

Според мен обаче мазането със зехтин не е добра идея, както и мазането с олиото. По-добре с мляко, кожата има нужда от хидратиране, а не от омазняване.


От самото начало мажех с млякото на Бюбхен, много съм доволна.

# 18
  • Мнения: 46 508
а защо се преварява зехтина, някой знае ли?

С цел стерилизация Wink
За новородени- зехтин или олио, млякото не е достатъчно за бебешката кожа за съжаление, не овлажнява достатъчно.

# 19
  • Мнения: 7 640
о.к., а има ли смисъл, нали не се къпе с преварена вода, затова се чудех newsm78

# 20
  • Мнения: 3 777

Точно от това се лющи - в болницата не са я мазали с нищо. Синът ми  престоя малко по-дълго в болницата и неговите краченца се белеха.

Според мен обаче мазането със зехтин не е добра идея, както и мазането с олиото. По-добре с мляко, кожата има нужда от хидратиране, а не от омазняване.

Абсолютно е права слънчева мама. Затова и има специални продукти за бебе. Ние също пробвахме с преварен зехтин, но кожата му стоеше суха, в момента в който го махнахме и използвахме само бебешки млека нещата се оправиха много бързо.




От самото начало мажех с млякото на Бюбхен, много съм доволна.

# 21
  • Мнения: 763
а защо се преварява зехтина, някой знае ли?

С цел стерилизация Wink
За новородени- зехтин или олио, млякото не е достатъчно за бебешката кожа за съжаление, не овлажнява достатъчно.

Ако млякото не овлажнява, то олиото пък съвсем!

Думата овлажнява идва от влага, демек вода, каква вода в едно олио!

Хидратация нали знаеш, пак откъде идва? Wink

# 22
  • Мнения: 46 508
Ако млякото не овлажнява, то олиото пък съвсем!

Думата овлажнява идва от влага, демек вода, каква вода в едно олио!

Хидратация нали знаеш, пак откъде идва? Wink



Казвам от опит, опитах на 6 месеца да минем на мляко, но кожата й стана ужасно суха, налагаше се да я мажа няколко пъти на ден и пак се лющеше, върнахме се към олиото /вече бебешко олио, не зехтин, него ползвахме до 4 месец/ и проблема изчезна. На мляко минахме от 8-9 месец и сега й понася идеално  Hug

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
От както сме в къщи цялото телце мажем с Hydra-bebe за тяло, лицето с колд крем за лице, а под пеленките с витаминен защитен крем - всичко на Mustela. Засега нямаме никакъв проблем. По личицето имаше пъпчици, но откакто мажем с кремчето за лице, изчезнаха почти.
И ние така,но от втория месец. Първо бяхме с олиото на Бюбхен, но като купихме лосиона на Мустела и го зарязахме. Според мен си струва да се дадат малко повече пари Wink/а те не са чак толкова повече/. Иначе със зехтин не сме мазали-таткото каза, че не е салата Joy. Мажем цялото телце-едновременно правим и масажа...Кожата и е като копринена!И изчезнаха всички пъпки, които имаше първите месеци.

# 24
  • София
  • Мнения: 9 468
Лющенето на кожата е нормално при новородените бебета.
Няма страшно -пада епидермисът, който е покривал телцето ан бебето, вътре в утробата на майката. Отдолу ще се появи гладка и нежна кожичка. Simple Smile

Лора ми се белеше по същият начин- започва се от сгъвките на китките и в сгъвките на глезена на краченцата и така постепенно цялото телце. Изглеждаше като белене след силно излагане на слънце. Тънки нежни люспички кожа.
Ако, нещата изглеждат по този и начин и при вас, няма да се плашиш, Ренци! Simple Smile

Аз тогава се бях много нашашкала, защото никога не съм виждала такова лющене с Христи. Shocked
Имаме една много 'полезна мама' Laughing в дир-а, която живее в Холандия и тя каза, че там казват, че в такъв случай-на лющене на кожата на новороденото (трае около 2-3 седмици) абсолютно с нищо не трябва да се маже кожата. Това бил естествен процес на самообновяване на клетките, и с мазането нещата само се забавят. Кожата пада от само себе си и триенето в дрешките, хавлия-след къпане, естествено подпомагат този процес на 'изчистване'.
За мен това обяснение звучеше напълно логично и тогава спрях да я мажа с каквото и да е било. И наистина кожата се изчисти от само себе си. Даже имаше някаква аналогия със сменянето на кожата при змиите. Нищо не може да спре този процес, а мазането само го забави и проточва във времето.

Иначе по темата да кажа, че олиото има загряващ ефект и се ползва в студените месеци. Наблегни на млеката - но изчакай лющенето да отшуми.
Няма нищо фатално в това да не се маже бебето известно време. Даже, напротив. Не се знае кое е по-малката злина-мазането или немазането. Wink

Зехтинът е за салати. На кожата на различни хора може да причини колкото добрини, толкова и злини. Wink

# 25
  • Мнения: 8 769
Сина ми се олющи целия, и главата дори...като змей. Помогна зехтин, преварен. Ренци, сама знаеш, че зехтина е козметично средство от векове. Използвай го и ще бъдеш рахат! Grinning

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 903
renci,
честито ти детенце!  Hug

За въпроса ти, да,мажа абсолютно цялото телце, без личицето.

Добре е обаче поне до 40-я ден бебе да се маже само с преварен на водна баня зехтин.

А за Джонсън-а, направо го смени, много алергизира, става въпрос за цялата серия.


Най-чето препоръчваната бебешка козметика е тази на Бюбхен и на Клоран.

Извинявай, че давам акъли, без да питаш за това, ама ... Blush

Честито Ренци. Напълно съм съгласна за зехтина. Мажи смело цялото телце. Ние и досега след баня се мажем със зехтин, а когато е много горещо с бебешко мляко - Бейби Бос. Много ни е суха кожата.

# 27
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Ние бебка я мпажем с Джонсън още от самото начало (само първите 2-3 дни мазах със зехтин, но се отказах). Не е имала алергии или проблеми с кожата. Това че се обели и олющи цялата не го счетох за голям проблем. Мисля, че си е съвсем нормално. А тя се роди с много суха кожа и като я взехме от родилното се беше изринала в големи, червени петна по цялото тяло, да те е страх да я гледаш (може и от антибиотика да е било). Сега кожата й е съвсем бяла и чиста и обриви никога никъде не е имала (с изключение на лицето, първия месец,ама ние там и без това не мажем с олио).

# 28
  • Мнения: 2 950
Ренци, първо да ти е жива и здрава рожбата....
За лющенето на кожата -всички бебета минават през този етап....и при нас започна от ходилцата и се стигна до коремчето.....с бебешко олио мажех и мажа само гънките....
Нашата педиатърка ни каза само гънките, защото иначе кожата на бебо не може да диша!

# 29
  • Мнения: 6 315
Когато беше мъничък след баня не мажех цялото тяло, а редувах коремче с гръб и ръчички с крачета през вечер. Аз използвам изключително Пенатен по принцип. Зехтин не ми се е налагало, но няма нищо лошо в това да опиташ.

# 30
  • Мнения: 136
Честита ти рожба, renci!
Нашата педиатърка пък каза, че не е хубаво да се маже цялото тяло на бебо, защото те дишат с кожата си.
За това ние мажем само дупето и гънките, там, където се мокри и за сега добре ни изглежда кожата Simple Smile

# 31
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Овлажнява се,когато зехтинът се нанесе върху влажна кожа Peace

Общи условия

Активация на акаунт