Гости веднага след изписването?

  • 2 816
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 276
След изписването вкъщи дойдоха моите родители и брат ми само. Както и да родиш дали секцио или нормално все някъде ще те наболява леко, кърмата ти ще тече, хранене на бебето на 2,3 часа и всичкото притеснение  и 20 души гости ми се виждат твърде множко в къщи след изписването. Имай впедвид, че и за бебето си е стрес, смяна на мястото и толкова много хора Rolling Eyes
А отделно и всичките съвети, които неизбежно ще получиш Crazy Аз лично не бих го направила, предпочитам след седмица две да идват да ме посещават, но точно на изписването ми искам да съм само с най-близките ми Peace Но вие си решавате в крайна сметка няма правилно и неправилно тук. Леко раждане и да гушкаш здраво бебче, пък гостите ще ги оправите някакси  Hug

# 16
  • Мнения: 1 354
Аз също поканих най близките хора в къщи след изписването.

# 17
  • София
  • Мнения: 673
При мене също напираха да се събираме за малко, но аз настоях да се изчака. Така че се бяха събрали роднини и приятели на изписването. От болницата бяха организирали празненство, така за около половин час цялата рода видя малката. Иначе около месец идваха само двете баби. Но това решение беше взето поради много фактори, не само защото бебечето е малко.

# 18
  • Мнения: 26
Нормално е най-близките ви хора да искат да видят бебето. И при двете ми раждания първите месеци сме живяли при свекърва ми, така че когато се прибрах от болницата тя се беше погрижила за всичко. Аз си гледах бебето, да го нахраня, да го преобуя, да го приспя, на гостите им обръщах внимание когато мога и колкото мога. Все пак най-важно е бебчето и всички са наясно с това. Така че нека мъжът ти да напазарува мезетата, гостите ще се почерпят и без да е необходимо да си им постоянно на разположение. Като заспи бебчето ще можеш и ти да "поседнеш" при тях за 1 час.

# 19
  • Мнения: 93
Здравейте, мами Simple SmileСъвсем скоро очаквам  дъщеричката ми да се роди и съм поставена  пред един проблем. Най- близките  ми   от моя страна/ майка ми, сестра ми и зет ми, две двойки баби и дядовци, един племенник  и  любяща леля/    отдавна са заявили, че нямат  търпение  бебка да се роди и да дойдат  още  на  изписването  да я видят. Преди 10 години, когато  сестра ми роди,  точно така направихме- най- близките  от страна на сестра ми и зет ми от АГО- то  отидохме  у родителите ми, които живеят съвсем наблизо,, порадвахме се дискретно  на  бебока, почерпихме се скромно и кой- откъде е.  Понеже сестра ми и зет ми живеят в град на 60 км.  от нашия, след   краткото празненство  те си заминаха . Сега , въпреки моето първоначално крайно нежелание, майка ми предложи  да направим същото, ръководейки се от  две причини- че, първо, сърце не  й дава  да каже  на  бабите и дядовците ми / които вече са доста възрастни/, че   няма да видят веднага бебето, а поне след месец, месец и нещо и  второ, че ако  близките   му се порадват в същия ден, след като си се приберем с  мъжа ми в нашия дом / живеем в същия град/, ще ни бъде спестено мъкненето  на  разни  роднини  на гости   почти всекидневно. От тази гледна точка, намирам логика в предложението , защото надали след раждането на детето  ще съм в състояние  да  посрещам нон- стоп някой у дома  и  да се правя на  гостоприемна, когато  вероятно ще съм скапана от преумора. Да, обаче, когато споделихме идеята със свеки, тя категорично  каза: "Глупости, какви са тези неща... хора се събират след 40-тия ден  на детето", синът й я контрира, че  това не е погребение, че да се чака  40 ден и я попита   тя ли  ще се занимава после с  този и онзи, дошли да видят малката примерно  след втория или третия ден от изписването. Отношенията се натегнаха / неразбираемо за мен/, макар че таткото има много малко останали  близки  роднини. И това са родителите му, сестра му и зет му, племенницата му, синът му от първия брак и  един дядо. В  крайна сметка става дума за около 20 човека, които да поканим  на обяд/ нямам предвид цялата тази група да идва до АГО, а просто    да дойдат  за два- три  часа  на обяд/. Пак казвам, ако пропуснем този момент, после всичките тези хора  ще идват в различни дни и аз ще трябва да се справям с бебе, домакинство, посрещане  на гости и т.н. С мъжа ми живеем самостоятелно и  няма кой да ни помага. Та въпросът ми е- как се постъпва   при изписване на бебе? Кое е редно и кое- не? Щото в крайна сметка  ние  решихме да поканим хората, които сме планирали. Който дойде- добре дошъл, който се цупи и не иска- проблемът си е негов. Какво ще ме посъветвате все пак?
Вие си преценети..дали искате или не...би трябвало всички да се събразят с вас Hug

# 20
  • Мнения: 3 929
Направете това, което е най - удобно за вас. За такива неща правила няма. Ако се чувстваш добре, можеш да посрещнеш гости, но не се престаравай все пак. Гостите би трябвало добре да знаят, че в този момент никак не ти е до приготвяне на ястия и слагане на маси.
При мен нямаше проблем с гостите. Дойдоха най-близките - етърва ми и девер ми, а майка ми постоя, за да ми помага. Даже като идваха хора вкъщи, ми беше по-добре, защото ме беше "налегнала" следродилна депресия и предпочитах да съм сред хора. Не ми се е налагало да им принасям и отнасям, но дори да бях сама, нямаше да се налага, защото щяха да проявят разбиране. А и по принцип след раждането гостите се съобразяваха с мен, а не аз с тях, защото бебето беше по-важно.

# 21
  • Мнения: 329
Аз не бих посрещала гости веднага след изписването. Не се хващам за идеята за 40-те дни, просто след изписването не ми беше до гости.

# 22
  • Мнения: 945
Това гостите да се съберат при майка ти ми се вижда най доброто решение. Дори според мен е още по добре това да се направи един или два дена след иzписването, че да можеш ти малко да привикнеш към "нормалния" живот след болницата.

Мария беше от бебетата, които не спяха. Още от раждането бодъстваше поне по 6 часа на ден и беше много иzморително. Така че първите 2 седмици иzобщо не ми беше до гости, само гледах да поспя когато тя спи. Кърменията продължаваха по около 30 минути, всеки 2 часа, аz все още не раzбирах zащо тя плаче, дали е гладна или уморена и т.н. Раzбира се, гости минаваха от време на време (след предварителна уговорка), но оставаха по 5 минути и си тръгваха.
В деня, в който се прибрахме от болницата, бяхме много ошашавени. Ако имаше тогава и гости в къщи, бих ги иzбила  Wink. Първата нощ тя рева от 11 до 3 и ние бяхме скапани на следващия ден. Между другото, много бебета прекарват първата нощ в къщи в постоянен рев. Предполагам zаради смяната на обстановката. Така че моят съвет... иzчакай да родиш, виж си бебето, виж ти как се чустваш и тогава си направи планове.

# 23
  • Мнения: 1 558
Дойдоха в болницата да ни вземат близки , след това бяха вкъщи .Не са ме натоварвали , бяха подготвили всичко , почерпихме се и си тръгнаха .

И при нас беше така!Мисля,че няма проблем с гостите,стига да не се занимават много с детето Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 682
В болницата дойдаха съпругът ми и родителите, които постояха вкъщи не повече от час. Нямах сили, нерви, а и желание да опъвам трапези точно в тоя момент Peace

# 25
  • Мнения: 222
Здравейте, мами Simple SmileСъвсем скоро очаквам  дъщеричката ми да се роди и съм поставена  пред един проблем. Най- близките  ми   от моя страна/ майка ми, сестра ми и зет ми, две двойки баби и дядовци, един племенник  и  любяща леля/    отдавна са заявили, че нямат  търпение  бебка да се роди и да дойдат  още  на  изписването  да я видят. Преди 10 години, когато  сестра ми роди,  точно така направихме- най- близките  от страна на сестра ми и зет ми от АГО- то  отидохме  у родителите ми, които живеят съвсем наблизо,, порадвахме се дискретно  на  бебока, почерпихме се скромно и кой- откъде е.  Понеже сестра ми и зет ми живеят в град на 60 км.  от нашия, след   краткото празненство  те си заминаха . Сега , въпреки моето първоначално крайно нежелание, майка ми предложи  да направим същото, ръководейки се от  две причини- че, първо, сърце не  й дава  да каже  на  бабите и дядовците ми / които вече са доста възрастни/, че   няма да видят веднага бебето, а поне след месец, месец и нещо и  второ, че ако  близките   му се порадват в същия ден, след като си се приберем с  мъжа ми в нашия дом / живеем в същия град/, ще ни бъде спестено мъкненето  на  разни  роднини  на гости   почти всекидневно. От тази гледна точка, намирам логика в предложението , защото надали след раждането на детето  ще съм в състояние  да  посрещам нон- стоп някой у дома  и  да се правя на  гостоприемна, когато  вероятно ще съм скапана от преумора. Да, обаче, когато споделихме идеята със свеки, тя категорично  каза: "Глупости, какви са тези неща... хора се събират след 40-тия ден  на детето", синът й я контрира, че  това не е погребение, че да се чака  40 ден и я попита   тя ли  ще се занимава после с  този и онзи, дошли да видят малката примерно  след втория или третия ден от изписването. Отношенията се натегнаха / неразбираемо за мен/, макар че таткото има много малко останали  близки  роднини. И това са родителите му, сестра му и зет му, племенницата му, синът му от първия брак и  един дядо. В  крайна сметка става дума за около 20 човека, които да поканим  на обяд/ нямам предвид цялата тази група да идва до АГО, а просто    да дойдат  за два- три  часа  на обяд/. Пак казвам, ако пропуснем този момент, после всичките тези хора  ще идват в различни дни и аз ще трябва да се справям с бебе, домакинство, посрещане  на гости и т.н. С мъжа ми живеем самостоятелно и  няма кой да ни помага. Та въпросът ми е- как се постъпва   при изписване на бебе? Кое е редно и кое- не? Щото в крайна сметка  ние  решихме да поканим хората, които сме планирали. Който дойде- добре дошъл, който се цупи и не иска- проблемът си е негов. Какво ще ме посъветвате все пак?
според мен добре сте си решили.и аз така направих.все пак дори да дойдат гостите те ще са в друга стая ,а не при бебето.а ако съм те разбрала правилно ще се съберете при майка ти и тя ще свърши цялата черна работа.а на свекървата и кажи да си гледа работата.аз бях пред дилемата дали да заведа 20 дневно бебе на бала на брат ми.според нея не беше редно да водя детето на бала,но и не пожела тя да го гледа за няколко часа.бала е един път в живота и нямаше да се повтори никога и си взех детето и отидох.кажи и че онези времена са минали отдавна.питай я защо не трябва да се изкарва бебето до 40 ден.пък и бебето нищо няма да разбере от гостите.през цялото време ще спи или ще яде те няма да му пречат.

# 26
  • София
  • Мнения: 119
На самото изписване бяхме само аз и баща му, баба му чакаше в колата. Така бяхме решили много преди да родя, не искахме да има излишна суетня и разни роднини които само да се мотат.
Вечерта като се прибрахме в къщи пристигна моята братовчедка, която е акушерка. Без нея незнам как щяхме да се оправим, тъй като бебе беше недоносен и беше съвсем мъничък. Тя остана в къщи 4 дни, за което съм и безкрайно благодарна, защото ние нямаше да се справим сами.
На следващия ден след изписването дойдоха кумовете и после всеки ден почти имаше някой от родата. Не сме събирали цялата рода заедно, не сме правили семейни обяди.
Беше ми приятно да имаме гости, разбира се всички бяха съобразителни и не оставаха дълго време, така че спокойно си почивах.
Но всичко зависи от това как се чувства майката - ако все още не се е възстановила от самото раждане може да се изчака седмица, но 40 дни ми се виждат много.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 585
И аз съм на мнение, че само една камара гости ще са ми нужни. След като порастне бебето тогава.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 430
Ако си в състояние да приемеш толкова гости и да им обърнеш внимание ги покани.Но не се съобразявай,че този или онзи ще ти се обиди,ако не го поканиш.Мен като ме изписваха  само до гости ми беше.Бяха свекървата ми и свекъра ми и майка ми.Баща ми даже не успя да дойде,защото трябва да пътува от другият край на България,а и по-нататък пак ще има време да се видим.
Така,че ти бъди малко или много егоистка в такива моменти.Първо ще искаш да видиш възможно най-близките си,да разкажеш как е минало всичко,раждане и т.н.А както чета доста народ се е заканил да те посети и едва ли ще може някой да ти обърне внимание

# 29
  • Мнения: 2 447
Направете го така,както сметнете за най-правилно..На нашето изписване бяха свекърите,родителите ми, сестра ми и баба ми...И да имало още някой не съм запомнила..бях ошашавена...Те си бяха в едната стая,аз доакто да се оправя,да се изкъпя,да нахраня бебо и те си тръгнаха...Така че не са ми пречили по никакъв начин..

Общи условия

Активация на акаунт