само забравих да добавя, че малко странно ми се видя това, че заместването на хранене става след 9-я месец.  Thinking ... аз си мислех, (пък и педито така каза), че най- много до две-три седмици след захранването трябва да заместим обедното кърмене.
Наистина децата са различни  както на някои не им пречи да се хранят едновременно с биберон и да сучат за други обаче това се оказва много трудно, така и със захраването при някои деца може би не е проблем още от 6-7 месечна възраст да сучат три пъти за денонощието и така да продължават дълго време, но при други деца това води до отбиване след известно време, а и бързото заместване на хранене си е предпоставка и за осезаемо намаляване на кърмата(аз специално като чуя някоя майка да каже, че детето и се е отбило само на 10м. съм почти сигурна, че причината за това е прибързаното захранване).
Относно препоръките на педиатрите, според моите наблюдения в повечето случаи за съжаление те не са насочени към това да поощряват майката да кърми дълго, по-скоро за тях захранването е първата стъпка към отбиването и затова всяка майка сама трябва да си прецени какви са и приоритети.