Десерт с кисело мляко ?

  • 30 831
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 699
Какъв десерт да направя с кисело мляко , нещо вкусно и студено ?!?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 789
Цедено кисело мляко, полято с мед и поръсено с орехи Можеш да го полееш и със сиропа на сладко от зелени смокини- божествено е.
Както и да сложиш отгоре каквито искаш плодове

# 2
  • Мнения: 231
Майка ми правеше кисело мляко с ягоди или друг плод и слагаше малко кафе и ставаше страхотен летен и студен десерт.... и забравих да добавя - захар, разбира се Peace

# 3
  • Мнения: 1 195
оооо напомни ми че миналото лято редовно правех десерти с кисело мляко Simple Smile
някъде май във форума го бях чела Simple Smile
 Разбивам хубаво киселото мляко (обикновенно ползвам верея 4.5%) да стане с гладка консистенция и добавям 2 желатина (разтворени на водна баня) и за да е сладко прибавям разбита 1/2 ч.ч захар в 50 мл. вода.  Захарта и желатина може да са повече зависи колко кис. мляко ще ползваш.
Предварително си нареждам на дъното на кръгла форма за кекс или торта в ягоди, череши, праскови, диня, пъпеш...... или каквито плодове имам, но трябва да са по-мекички с ябълка не става, и заливам с така приготвената смес от кис. мляко.
слагам за около 30 мин във фризера да стегне, а след това в хладилника.

# 4
  • Мнения: 1 798
Горещо ти препоръчвам това - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=295640.0

# 5
# 6
  • Мнения: 126
  О , подсетихте ме , аз  правя с кисело мляко , ягоди и захар , моя син казва , че това е данон  Joy, но ще пробвам вашите рецепти , харесват ми и наой вече , че стават бързо и с малко продукти Laughing

# 7
  • Мнения: 22 867

Можеш да си спретнеш и тая чудесна за лятото торта с каквито искаш плодове в нея.

# 8
# 9
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 423
Вчера направих ето това леко десертче с кисело мляко, захар, 2 бр.ванилия, желатин и ягоди. След като стегна млякото залях с втори желатин и малко танг ягода за цвят. Предварително се извинявам, че снимките не са много добри, особено на парченцето в чинийката. И да обясня отдолу е бялата смес кисело мляко и ягоди, а отгоре желираните ягоди. Вкуса беше много хубав, а за горещините е много подходящо. А става и много бързо.
 

 
  
   Момичета днес направих по-добра снимка,мисля че тук се вижда по-добре...

 

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 13:00 от tutulina

# 10
  • Мнения: 1 798
tutulina,колко кисело мляко сложи?

# 11
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 423
tutulina,колко кисело мляко сложи?

 Сложих една кофичка кисело мляко 5 % масленост, захар на вкус, 2 ванилии, 1 желатин и ягоди, а за червената смес 1 желатин с около 300 гр.вода, 1 чаена лъжичка танг ягода за цвят и наредих отгоре върху бялата смес / след като се  стегна /  ягоди. Като стегна желатина лекичко залях и в хладилника. Ето и една по-добра снимка от днес
 
 

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 12:57 от tutulina

# 12
  • Мнения: 1 798
Много благодаря  bouquet утре ще го направя.

# 13
  • Мнения: 1 195
tutulina много мерси за рецептата   bouquet

# 14
  • Мнения: 655
Вкъщи любимият ни летен десерт е охладено кисело мляко със сладко от боровинки  Grinning  Grinning  Grinning

# 15
  • Мнения: 1 197
М,да Лабрекс отново блесна   bouquet ,няма по вкусно нещо от тази торта.

# 16
  • Мнения: 22 867
М,да Лабрекс отново блесна   bouquet ,няма по вкусно нещо от тази торта.

Ееее, nell@, друго си е като срещне човек съмишленик и съвкусник, става му драго!   bouquet  Grinning  И вкъщи, и мои познати, които са я опитвали, твърдят, че няма по-добро нещо от нея за жегите. И слагам всякакви плодове и ядки в млякото, понякога го смесвам със заквасена сметана, и от течната съм слагала,  каквото и да и сложи човек - все е вкусна и много лека.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 839
Смесваш 200 гр извара с пудра захар на вкус и една кофичка гъсто кисело мляко + 1 ванилия.Топваш бишкотки в нес кафе с малко ром и ги подреждаш на дъното на правоъгълна тавичка. Върху тях слагаш нарязани ягоди или малини, отгоре крема от изварата с мляко, още един ред напоени бишкоти, пак кремче и украсяваш отгоре с малини и какао. Като се изстуди е чудесно. Става и в чаши за мелба. Simple Smile

# 18
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Правя пандишпанов блат като разбивам 4 яйца с 1 чч захар в топла водна баня,докато се получи гъста пяна,после прибавям 1 чч брашно+1 чл бакпулвер,но по малко и бъркам вече с дървена лъжица отдолу-нагоре(става много бързо).Пека на 180 градуса в загрята предварително фурна(тавата с диаметър 30 см),докато добре покафенее.
През това време приготвям млечна смес от 1 кисело мляко+1 малка заквасена сметана+2 шепи изчистени плодове според сезона+1 желатин,презварително разтворен във вода+захар на вкус.
Готовият блат,още горещ,сиропирам с 150 мл неподсладено студено прясно мляко,изчаквам да поизстине и заливам с млечно-сметановата смес и мятам в хладилника.
Невероятно вкусен и разхлаждащ десерт.

# 19
  • Мнения: 5 173
Преди няколко дена открих домашното мляко от нашия звяр - козата Мартина и редовно си правя кисело, плодово мляко.
Ще следя и за др рецепти, виждам, че сте дали чудесни предложения.

# 20
  • Varna
  • Мнения: 191
Ето и един вкусен десерт с плодове, много подходящ за сезона- Черешов десерт с банани, за който е необходимо 1 ч.ч. почистени череши, 3 банана, 1 кофичка кисело мляко, малко изцедено кисело мляко (може да се замести и със заквасена сметана), 2 с.л. захар, която може да бъде и повече или по-малко, в зависимост от вкуса, но все пак бананите са сладки (въпрос на вкус).
Почистените череши се поставят на дъното на чаши, в които ще се сервира десерта. Бананите, захарта и киселото мляко се разбиват в блендер или се пасират и готовата смес се изсипва върху черешите. Украсата е въпрос на фантазия. Охлажда се в хладилника. Много е вкусен, лек и бърз десерт!

източник: http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=products&id=1661

# 21
  • Мнения: 1 715
Вкъщи много обичат бисквитена торта с кисело мляко.Правя я с обикновени бисквити и кисело мляко на баба,защото е по гъсто.Слагам по 1с.л. захар на млякото и редя бисквити мляко,бисквити и т.н.Бисквитите поемат водата от млякото и омекват  става много вкусно

# 22
  • Мнения: 952
Невероятни предложения за десерти с кисело мляко има в тази тема.
Благодаря и на момичетата, които ме подсетиха за нашите фаворити - Торта Мюсли на Сладка хапка - фантастична е  Peace,
 
Желираната торта на Рая -  Peace

Аз ще добавя Ягодова Yogurt Panna Cotta на di_ani

 

Парфе с ягоди , парченца шоколад и свежа мента на Венс

Последна редакция: нд, 14 юни 2009, 17:32 от Ralfieta

# 23
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Страхотни предложения, правила съм желираната торта на Рая и тортата с мюсли на Сладка хапка, страхотни са и двете, тези дни ще се пробват и другите препоръчани от вас изкушения.
Много хубава тема  bouquet!

# 24
  • Мнения: 7 474
Мляко, ягоди, захар и желатин, ако искаш блат слагаш бисквити. Лесно и вкусно.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 894
Ех, labrex,

Отдавна не съм правила Желираната торта. А като виждам колко народ я помни и още я прави, ми става едно мило...

Благодаря ти.

# 26
  • Мнения: 22 867
Ех, labrex,

Отдавна не съм правила Желираната торта. А като виждам колко народ я помни и още я прави, ми става едно мило...

Благодаря ти.

Raya, не знам дали ще ти стане още по-мило, но тя е любима на цялата ми рода и не само - майки, сестри, братя, роднини и приятелки. И се прави понякога на два дена, защото много бързо върви в горещините. Даже днешната ми торта с крем брюле я харесаха, ама пак беше вметнато, абе, онази другата..........разбирай с млякото и плодовете, е по-добра!  bouquet

# 27
  • Мнения: 177
Направих домашна торта с кисело мляко,сега е в хладилника и нямам търпение да минат поне 5 часа и да я опитам.Бисквитите потопих в нес кафе,и ги залях със смес от кисело мляко,ванилия,мед и малко желе от дюли,два пласта,а отгоре много натрошени на ситно орехи.

# 28
  • Мнения: 490
моят десерт с кисело мляко е следният :

2 к. кисело мляко  ( изцедено или много гъсто също става )
3 белтъка
1 ч.ч. захар
2 желатина
ягоди ( може и др плодове )

киселото мляко се разбърква с малко захар ( аз неслагам ,за ад не е толкова сладко )
белтъците се разбиват съсъ захарта на сняг и се прибаят към киселото мляко, разбърква се хубаво до хомогенна смес. Разтапям желатина на водна баня и прибавям към сместта на бавна струя. Бъркам  и добавям нарязаните плодове ( с ягоди е най-вкусно,но вариантите с др плодове са  неограничени )
слагам в хладилника да стегне.
мммм много е вкусен леко кисел и с плодове и студен

# 29
  • София
  • Мнения: 3 894
labrex, да ти е жива и здрава родата, да се разраства и все да ти харесва тортите  bouquet

oni,
За какво са двата белтъка? Като изключим, че са сурови.

# 30
  • Мнения: 490
labrex, да ти е жива и здрава родата, да се разраства и все да ти харесва тортите  bouquet

oni,
За какво са двата белтъка? Като изключим, че са сурови.

3 белтъка

ами тази рецепта я имам от години като рецепта за перфе- омекотява вкуса на  кис. мляко , незнам, аз така го правя и  определено се харесва

# 31
  • София
  • Мнения: 3 894
Извинявай, oni, не съм прочела правилно. За суровите белтъци - шубето е голям страх - не бих консумирала.

# 32
# 33
  • Мнения: 155
Цедено кисело мляко, полято с мед и поръсено с орехи Можеш да го полееш и със сиропа на сладко от зелени смокини- божествено е.
Както и да сложиш отгоре каквито искаш плодове

Цедено кисело мляко с орехи и мед, това е божествено, елексир на любовта просто  Crazy

# 34
  • Мнения: 490
Извинявай, oni, не съм прочела правилно. За суровите белтъци - шубето е голям страх - не бих консумирала.
случва се , няма проблем Simple Smile

# 35
  • Мнения: 2 803
Аз правя много често този десерт.
Цедено кисело мляко, разбърквам с пудра захар и ванилия и в чаши слагам ред мляко, ред течен шоколад, да стане като зебра. и после в хладилника.Много бързо и лесно, вместо сладолед.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 839
Аз правя много често този десерт.
Цедено кисело мляко, разбърквам с пудра захар и ванилия и в чаши слагам ред мляко, ред течен шоколад, да стане като зебра. и после в хладилника.Много бързо и лесно, вместо сладолед.
Още тази вечер ще го направя - мерси за идеята.

# 37
  • Мнения: 9 973
правя с бисквити и мед,или конфитюр,с плод.агоди,малини,банани...

# 38
  • Мнения: 1 726
Цедено кисело мляко със сладко от зелени смокини е моят фаворит.

# 39
  • Мнения: 2 803
Още тази вечер ще го направя - мерси за идеята.

За нищо!  Hug Сподели мнение!   chef

Нещо подобно бях яла в Хепи, та от там импровизирах.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 839
Направих десертите на ♥ Doro ♥ и millasan - чудесни са  Hug

# 41
  • Мнения: 262
запис....

# 42
  • Мнения: 503
ТРИЦВЕТЕН КРЕМ С КИСЕЛО МЛЯКО

Продукти:4 кофички кисело мляко, 240 гр. пудра захар,1 лимон, 1 с.л какао,1 жълтък.
Киселото мляко се изцежда и се разбива със захарта.Разделя се на 3 части.Към първата се прибавя 1 жълтък,разбит със захар и ванилия.Към втората се прибавят настъргана лимонова кора и сокът от лимона.Към третата какаото.Изсипва се в чаши на три пласта.Най-отгоре се гарнира по желание.

# 43
  • Мнения: 3 411
смесвам кисело мляко със заквасена сметана и захар. много калорично, но божествено  Crazy

# 44
  • София
  • Мнения: 369
а аз преди време често си правех
смачкан банан,
две три лъжици захар,
сока на един лимон
и кофичка кисело мляко - мммм любимо!
после почнах да слагам и счукани орехи или пшеничен зародиш.

а иначе обожавам и кисело мляко с чаени бисквити... Grinning

живи и здрави!!!

# 45
  • Мнения: 21
Момичета може да овкусите киселото мляко със степ.Количеството степ е съобразено с количеството кисело мляко -да ароматизира и оцвети.В къщи се предпочита малина.Ако разбиете млякото -се получава плодово мляко,ако го желирате и прибавите плодове и бисквити сава разкошен крем.Не откривам топлата вода но децата са много щастливи,че им правя плодов домашен данон  chef

# 46
  • Мнения: 1 197
  pavzgu страхотен плодов данон правиш.И аз доло горе същият правя ама със пресни плодове на пюре.Е няма по-вкусно нещо.

# 47
  • София
  • Мнения: 369
само дето степа е с бая Е-та....  Naughty Thinking за децата ни?!

# 48
  • Мнения: 155
Такааааааааа, един десерт, с който милото оня ден ме разхлади и той самия беше направил за мен  Crazy
Кисело мляко, по-висок %, крема сирене и подра захар, разбива се с миксер, а вътре имаше ягодки, по-дребнички, а отгоре беше поръсено с разтворимо какао, а десерта беше изстуден в хладилника, какво да ви кажа, насладаааааааааааа

ПС: Много важно е млякото да е цедено, а ягодите да са замръзени, защото става воднисто  Hug

Да ви е сладко   bouquet

# 49
  • Мнения: 310
Ние правихме вкъщи нещто между тортата мюсли на Хапчица и сладкиша на Валя 78.
Натроших обикновени бисквити /житен дар/ от горе поляти със подсладено кисело мляко по-викок% и праскови и пак натрошени бисквити мляко и праскови и стана ммммммммммм много вкусно и приятно за жегата сладкишче.
А като бяхме малки мама ни правеше домашен сладолед от цедено кисело мляко подсладено и се разделя на две части едната част се оцветява със жълтък на яйце, другата част със какао. Сипва се  в чаша от долу кафявата смес върху нея сладко, орехчета , от горе жълтата смес и пак сладко, орехи и пак става много вкусно.
Руло от чаени бисквити /само че бисквити без дупки/ и изцедено подсладено кисело мляко. Бисквитите се редят изправени и заливат със изцеденото кисело мляко във формата на руло и между бисквитите трябва да има мляко и от горе.

# 50
  • sofia
  • Мнения: 183
Ето и днешната измислена от мен адски простичка вкуснотиика с к.мляко  chefЗа 4 чаши малки: 1к.изцедено кисело мляко,разбъркано с 2с.л пудра захар.На дъното на чашата сложих по 2бисквити напоени с кафе,отгоре млякото,малко сладко от смокини,отново по една бисквита и накрая пак мляко.Това е  newsm44,накрая в хладилника,приятно хапване  bouquet

# 51
  • Мнения: 310
Мерси звучи ммм вкусно обичам сладко от смокини  Peace

Общи условия

Активация на акаунт