избор на педиатър

  • 1 516
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 43 904
 Simple Smile здравейте на всички мами - знам, че най-вероятно още е много рано да мисля за това (сега съм още съвсем в началото на 7-мия месец) но все пак - как и кога трябва да избера педиатър за бебчо. Преди или след като се роди???? Има ли някакаво предварително записване??? Знам, че консултациите и наблюденията започват още съвсем от начало... и ваксини и такива неща..., но дали се чака раждането, или е записване по район ....моля ви кажете вие как сте постъпили 10x newsm77  newsm78 #Crazy

# 1
  • Мнения: 5 577
Аз не съм от София, но ще каза как постъпих.

Чак като родих казах педиатъра, не съм говорила преди това с него.
В родилното имаха списък с имена, от който трябваше да избера.
Аз да си призная не бях подготвена (родих по-рано), и записах моя личен лекар като педиатър на детето (фигурираше в списъка). После той ме препрати към сегашната ни докторка.

Но попринцип от мненията на другите мами в други теми съм останала с впечатление, че в София е необходимо предварително да си избереш...мамите ще кажат.

# 2
  • Мнения: 3 932
Ние си бяхме избрали педито предварително и 1-2 дена преди термина и се обадихме да я питаме дали ще ни вземе. След това и се обадихме като се роди малчо, а тя дойде веднага на следващия ден да го види.

Най-добре (по мое мнение) пиши от кой квартал си и тук мамите ще ти препоръчат педиатър, от когото са наистина доволни. Мненията на съседи и приятели също могат да ти бъдат от полза.
 Аз лично не бих избрала човек по някакъв списък, висящ на стената.

# 3
  • Мнения: 353
аз искам да питам мамите, на които им се е налагало да си сменят местоживеенето дали са сменяли и педиатъра. за сега живеем в бели брези, но може би догодина ще трябва да се местим, а още не се знае къде...
местенето проблем ли е по принцип?

# 4
  • София
  • Мнения: 43 904
ами в борово сме отскоро, поликлиниката е много близо до нас, за съжаление сме тук доста от скоро така, че всащтост не знам нищо за тукащните доктори... наистина ако има мами от борово, които да споделят впечатления и да препоръчат много ще се радвам и ще съм ви много благодарна:))))

# 5
  • Мнения: 1 107
ами в борово сме отскоро, поликлиниката е много близо до нас, за съжаление сме тук доста от скоро така, че всащтост не знам нищо за тукащните доктори... наистина ако има мами от борово, които да споделят впечатления и да препоръчат много ще се радвам и ще съм ви много благодарна:))))

Ние живеем в Борово, в близост до "Гоце Делчев" и "България" и ходим в МЦ "Алитера-Мед" - частен център, който работи със здравната каса, намира се на "Гоце Делчев", близо до пазара "Красно село". Една мама от форума ни препоръча д-р Стелияна Краева - педиатър, който води децата до 2 годинки. Тя е младичка, много съвестна, отзивчива и заинтересована от работата си, много сме доволни засега. След раждането дойде на същия ден да види и запише бебчо. Естествено, всичко е безплатно, тъй като минава по ЗК.
Ако те интересува ще ти пратя координати на лично съобщение, за да й се обадиш и да я предупредиш, че ще я потърсиш след раждането  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 43 904
а как точно минава всичко през здравна каса...   Shocked през мойте осигуровки или за бебчо отделно трябва да внасям???
иначе за координати супер все пак трябва да се проучват възможностите, може би да се сваржа и поговоря лично с докторката ще е най-добре...ако естествено има време и ми обърне внимание:)

# 7
  • Мнения: 1 107
Нищо не внасяш, за бебетата всичко е безплатно, стига здравното заведение да има договор със ЗК. Пращам ти координатите, за да проучиш нещата, но аз лично проучвах и 20-та поликлиника и не останах доволна.
Докторката работи по принцип и в една болница, та е доста натоварена, но ако си запишеш час при нея няма да има проблем да си поговорите  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 8 505
Към педиатъра ни насочи лекаря,който проследява бременността ми.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 688
аз избрах педиатърка преди да влезна в 9ти месец,отидохме на място и говорихме с нея за да сме сигурни че след като се роди бебо тя ще дойде и ще го запише при нея
Иначе сме избрали д-р Илиева 20та поликлиника/много съм доволна/

# 10
  • София
  • Мнения: 43 904
lylyth аз лично бих сменила и педиатърът, не за друго, но бих била много по-спокойна ако знам, че лекарът на детето ми е максимално близо до мен и ако нещо спешно се наложи ще може бързо да се отреагира... дано не се налагат такива неща, но всичко се случва, по.добре е да ти е "под ръка"   Mr. Green

# 11
  • Мнения: 149
Bubu to,

ами аз преди 2 дена се обадих на бъдещата ми педиатърка (препоръчана ми горещо от приятелка в моя район), за да попитам дали ще може да поеме грижите за бебока. Сега влизам в 8-ми месец и знам,че е много желателно предварително да си си уредила доктор, защото трябвало да те посети у дома до 24 часа след като сте се прибрали от родилното за някаква ваксина.....

# 12
  • Мнения: 319
аз искам да питам мамите, на които им се е налагало да си сменят местоживеенето дали са сменяли и педиатъра. за сега живеем в бели брези, но може би догодина ще трябва да се местим, а още не се знае къде...
местенето проблем ли е по принцип?

Като се роди Криси, живеехме в Младост, педиатърката си я избрахме от 22 поликлиника (зад Плиска), сега живеем в Люлин и не сме я сменяли. Няма и да я сменим, ако ще и на луната да идем да живеем. Промяната на местоживеенето не означава, че и педиатърът трябва да се смени. Просто е добре да уведомиш сегашния за новия адрес и другото е, че ако е много далече новото жилище от практиката, ще ти е трудно да ходиш без кола.

Ако се местиш в друг град, вече е по-различно, ама случаят май не е такъв.

# 13
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен, и аз сега влизам в 7-ми месец, но скоро разбрах че трябва да си избера педиатър по възможност от по-рано Simple Smile живея в кв. Изток ако някой може да ми препоръча лекар там ще съм ви много благодарна Simple Smile
Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт