свекървата не спира да се бърка

  • 4 183
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
появявам се и започвам да се оплаквам,за което се извинявам предварително,но наистина съм полудяла от намесата на свекървището в семейния ни живот  smile3518 и незная към кого да се обърна за съвет освен към ВАС''тези които имат моя проблем''. мъжат ми е на 26год и от 2 год сме заедно,имаме и малко детенце на 1 год,животът ни е прекрасен до момента в който ''свекървището'' не се набърка Sad живеехме заедно 1 год и след постоянни скандали и разправии накрая накарах съпруга ми да се изнесем-с много  мъки. вапросната се бъркаше във всичко от това как да си подреждам дрехите та чак до това как да си гледам собственото дете... а да не говорим че за нея на първо място беше отвратителния пес с който живеехме и заради него пренебрегваше собствения си внук,впрочем от там започнаха нашите първи скандали за това че кучето трябва да живее навън а не при детето ми ... но според нея ако кучето излезеше навън ще бъде много депресирано.. и наглоста и не спираше до тук,най коварното беше че чакаше само одобен момент и веднага се намърдваше в леглото ми,обикновенно сутрин като се сабудя и отида до банята,тя влизаше взимаше детето ми и си лягаше на спалнята при мъжа ми-направо ми се плачеше защото той не разрешава дума да кажа против нея,бях като безгласна буква SadSad няма да се впускам в подробности за да не ви отекчавам.преместихме се от това мъчение най накрая и дълго време не я бях виждала доста време след което имахме няколко срещи заради детенце,защото всяка неделя мъж ми го води да го виждат и аз ходех с тях но не защото ми е било приятно ами за да я дразня,защото беше очевадно че не може да ме понася и и ставаше лошо като ме види.. а най много се дразнеше когато вижда обичта ни как се прегръщеме и целуваме-тогава направо излизаше от стаята и не ми говореше.. ужассс без думи!!!! ето го и най съяествения момен на нейната безотговорност и наглост- преди 5 год на мъж ми са мъ казали че има запушен канал на бъбрека и трябва да се оперира спешно,но тази вапросната майка не е обърнала внимание и е оставила нещата на самотек... става вапрос за здравето на собственото и дете.. та мъж ми сподели с мен за тази несъстояла се операция преди 2 седмици при което аз веднага го накарах да отидем на лекар защото това не е шега. отидохме при д–р Кюркчиев в часната му клиника и той ни каза че положението е много зле и трябва незабавни изследвания и наложаща се операция много бързо за да не го загуби.. направихме всичките тези изследвания и се оказа че трябва да се оперира спешно,прати  ни при доктор Доросиев в Пирогов,но преди да сме могли да отидем тя беше взела нещата в нейни раце и го накара да отиде при друг лекар който само тя си знае,а той дори се оказа децки оролог–ужассс!!! така извартя нещата че ме изкара некомпетентна и нямало смисал да ходи той с мен защото аз не мога да се оправям''нямам дар слово'' а тя голямата разбирачка може и знае всичко'' след 5 год сетила се че детето и има нужда от лекар и се питам ако не бях аз да го помоля да отидем до каде щяха да стигнат нещата,дали изобщо щеше да може да се спаси бъбрека на моето сакровище newsm45.. каде беше тя през цялото това време и каква майка може да постъпи така със здравето и живота не детето си. както винаги аз станах пак лошата защото зададох този вапрос на мъжа ми......и сега ме е страх да се намеся, не зная как да поступя Sad всичките ни уговорки с лекари отпадат защото тя ще си го води при детските лекари... ще полудея от притеснение... а той толкова я слуша че едвали би послушал мен Sad а аз искам най доброто за него а за нея вече чесно да си кажа се съмнявам,то е факт че не и е пукало толкова време и сега го прави само защото не иска аз да сум тази която е помогнала на сина си да се излекува Weary

# 1
  • Мнения: 5 710
Малко трудно те изчетох, но така и не разбрах - къде е проблема? Нали сте се изнесли?
Мъжът ти, ако мога да смятам е бил на 21 когато са му съобщили за нуждата от спешни мерки, защо майка му е трябвало да взима решение за операцията му? По всички закони е бил пълнолетен и това, че не е взел мерки за здравето си не е по вина на майката. Тя като е неглижирала проблема, той защо го е направил? И защо ходиш при нея изобщо,  аз бих си правила  маникюра в това време, вместо да ходя нарочно, защото знам, че я дразня? Защо ти е нужно това нещо, това злобно отношение каква наслада ти носи? Изобщо в цялата история виждам само отминали проблеми ( лягането в леглото ви е безумно просто...), но сега сте самостоятелни хора, не разбирам защо се дразниш, че тя съществува. В крайна сметка имаш връзка от 2г. не може за това кратко време да станеш единственият източник на сигурни съвети и грижа за мъжа ти. И отново - той е пълнолетен и предполагаемо може да прецени за себе си кого да слуша, или не.

# 2
  • Мнения: 743
Честно казано, ми стана жал за теб и мъжът ти. Бъди по-настоятелна пред него и не оставяй нещата в ръцете на майка му. Бърка се, защото ти позволявш това. Аз съм решила проблемът кардинално - тази жена не съществува в нашия живот. Никакъв контакт. Страхотно усещане. И най-важното - говори със съпругът си.
Пожелавам ти успех и късмет. Дано здравословните поблеми отшумят и не се сблъсквате повече с тях!
П.П. Не се заяждам, но обърни внимание на правописа. Peace Предполагам, че си била доста ядосана, докато си писала и за това си допуснала грешките.

# 3
  • Мнения: 54
Аз още не съм омъжена, нямам и дете, по-малка съм, така че мнението ми може и да не е толкова меродавно, но все пак ми се струва, че разсъждаваш адски грешно. Съпругът ти не е малък, че майка му да се грижи за здравето му и тя няма нужда все да се сравняваш с нея. Очакваш от нея добро отношение, а ти й правиш напук. Живей си живота и не се занимавай с нея. Според мен по-големият ти проблем е съпругът ти, който както го описваш си е точно мамино синче, той ако беше намясто, въобще нямаше да имаш проблеми с майка му.


А това да влезеш в чужд дом и да си налагаш мнението кучето да спи навън, ми звучи повече от ужасно.

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 23:17 от Lamma

# 4
  • Мнения: 156
разбирам притеснението за здравето на сакровището, но извинявай.. не можа да не ми направи впечатление какви отношения имате вие.. не може човек на 26 години да не си води грижата сам за тия неща, а да чака ти или майка му да го бутате и водите по лекари. той нали е знаел какво му е положението през тия 5 години?!
разбирам и огорчението ти, че ти е пренебрегвала детето, когато сте живели у тях, но чий го дирихте там на първо място?! от поста ти става ясно, че сте си направили детето няколко месеца след като сте се събрали и дори не сте живели заедно. обзалагам се, че е станало случайно, но не е в това въпроса. тия неща се планират по-отрано - като се съберем, ще видим къде ще живеем, ще направим бебе, то ще се роди в нашия си дом (не казвам, че трябва да е собствен) итн. аз имам две котки. ако някой дойде да живее у нас и ми каже да си изхвърля котките, сещаш ли се кога ще стане това?
абе изобщо - не знам. пишеш в началото, че искаш съвет. какъв по-точно? да ти дадем идеи как да  дразниш свекърва си още повече ли? ми ти май се справяш добре и сама...

# 5
  • Мнения: 6 607
Защо си мислиш ,че уролога избран от свеки не е добър ?
Мразя се за това ,но ужасно неграмотно пишеш.

# 6
  • Мнения: 5 710
Защо си мислиш ,че урулога избран от свеки нее добър ?

защото е децки  Grinning

# 7
  • Мнения: 47
явно съм сбъркала нястото на което бих получила подкрепа съжалявам за пуснатата тема,наистина търсех разбиране не караници и опрекване. цял живот са ме дразнели а аз винаги съм си мълчала и не това искам да постигна!!! а що се отнася до това дали тя е трябвало да заведе детето си на лекар, аз мисля че е отговорна,защото моето дете на колкото и години да е аз ще съм тази която той ако не иска ще го заведа насила на лекар!!!! няма да оставя нещата на произвола!!!!! сега е много притеснена а тогава защо не е била,положението е било същото.... на мен сърцето ми се разкъсва а ''вие'' ми казвате какви са моите грешки и как пиша, съжалявам сълзите ми крият правописните грешки!! благодаря на тези които ме разбират и на тези които не ме.... аз не съм дразнител на свекърви а се опитвам да защитя своето семейство,писна ми тя да е центара на внимание и разбиране,тя да знае и може всичко а аз да не съм чувана никога. искам мъжат ми да е здрав и нищо повече,вече съм свикнала да бъда пренебрегвана и унижавана.....

# 8
  • Мнения: 269
Според мен по-големият ти проблем е съпругът ти, който както го описваш си е точно мамино синче, той ако беше намясто, въобще нямаше да имаш проблеми с майка му.

Напълна подкрепям това мнение. Peace

# 9
  • Мнения: 156
добре бе муцито, кажи какъв съвет очакваш - за кое да те посъветваме? newsm78

# 10
  • Варна
  • Мнения: 975
 Joy Joy Joy Joy Joy
Защо си мислиш ,че урулога избран от свеки нее добър ?

защото е децки  Grinning

# 11
  • Мнения: 5 710
писна ми тя да е центара на внимание и разбиране,тя да знае и може всичко а аз да не съм чувана никога. искам мъжат ми да е здрав и нищо повече,вече съм свикнала да бъда пренебрегвана и унижавана.....

Извинявай, но това не е проблем на свекървището, а ваш с мъжа ти.
Пак ти казвам - имате връзка от 2 години. Не си слушана просто.
Освен това, както ти мислиш, че имаш дете цял живот, така и тя сигурно мисли, че има дете цял живот и затова го води на детски уролог...  Wink
Опитай се да се успокоиш и мисли преди да действаш и говориш. Според мен отправната ти точка в проблема е погрешна - мислиш, че действията й са ход с/у теб. Нали уж за здравето на сина й/мъжа ти става дума?
Кажи на човека, че лекарят, при който мама го води не ти се струва надежден, защото е детски, поискай второ мнение.. Така отстрани изглежда, че тропаш с крак на твоето, но нито ти е ясно въпросния лекар добър ли е, нито нищо, само си тропаш.
И ти ли си на 26?

# 12
  • Мнения: 589
обикновенно сутрин като се сабудя и отида до банята,тя влизаше взимаше детето ми и си лягаше на спалнята при мъжа ми-

  Сериозно???

# 13
  • Мнения: 592
Есть человек - есть проблем! Нет человек - нет проблема!  Peace
Колкото пъти отидеш там - толкова пъти ще се дразниш. Просто не ходи, усъвършенствай се - духовно, здраовсловно, интелектуално /правописа де/ и т.н. и всичко ще е наред. Пък като си дойде бащата на детето - подхвани го и него.  И ще ти стане ясно след време в кое храстче е било зайчето!  Peace

# 14
  • Мнения: 419
.... моето дете на колкото и години да е аз ще съм тази която той ако не иска ще го заведа насила на лекар!!!!
За мъжа, който не можете да разделите, само мога да предполагам какъв е, но, като чета сте 1:1 със свекърва ти  Laughing и чувствата са ви споделени, тогава къде е драмата  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт