Какво мислите за хората, които не желаят да имат деца?

  • 12 461
  • 419
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 717
На фона на днешната новина за поредното осиновено от Мадона малавииче и цялата истерия на Холивуд по бедните африканчета, интервюто на Марая Кери ми дойде в повече.
http://deceiver.com/2008/05/09/mariah-carey-doesnt-want-kids-bec … -wants-kids/#hide

http://lifestyle.ibox.bg/news/id_689190849

Напоследък достa двойки вземат това решение.
За мен е странно да повярвам,че съществува жена, която да не желае да гушне своето бебе и да му даде цялата си любов.

Какво мислите вие?

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 16:13 от Me_and_baby

# 1
  • София
  • Мнения: 3 099
Да припомним: децата не са задължителни.

# 2
  • Мнения: 10 597
Не ги разбирам тези хора.
Но приемам правото им да взимат решения за живота си, макар и да са непонятни за мен.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 099
...
Но приемам правото им да взимат решения за живота си, макар и да са непонятни за мен.

То пък оставаше и да не приемаш! - те да не би да те даряват с благоволението си когато раждаш своите???

# 4
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Всеки има право на избор в живота си. Според мен е по-добре отначало човек да е наясно иска ли деца или не, вместо да създава и ражда такива, само за да ги кара после да се чувстват нещастни и виновни, както и нежелани.

# 5
  • Мнения: 17 407
Само да не ми дават акъл как да гледам своите.

# 6
  • Мнения: 1 210
Всеки сам кове своето щастие. Светът е пъстър.

# 7
  • Мнения: 2 011
Мисля, че са прекалено себелюбиви и егоистични. Не ги разбирам, не се и опитвам.  Tired Това е тяхно решение макар и трудно разбираемо за повечето от  нас ( предполагам). Но  е факт, че има такива .... Факт е , че с тях родовата нишка се прекъсва.  Confused
Не мога да приема, че една жена ще се грижи  перфектно за 4 кучета и няма да положи усилия да  отгледа   1 дете.  Rolling Eyes Rolling Eyes newsm78

# 8
  • Мнения: 4 841
За мен е странно да повярвам,че съществува жена, която да не желае да гушне своето бебе и да му даде цялата си любов.

Това, че за теб е странно, не означава, че за друг не е приемливо. Познавам хора без деца. Не са по-различни и по-лоши от останалите, така както и на родилите две, три, пет, девет деца, не им растат ангелски крилца с всяко следващо дете  Peace

А любовта има различни форми и може да бъде  "давана" и по други начини, не само по линията майка-бебе.

# 9
  • При семейството си
  • Мнения: 6 580
Май имаше подобна тема и се стигна и до грозни моменти.

# 10
  • Мнения: 10 597
...
Но приемам правото им да взимат решения за живота си, макар и да са непонятни за мен.
То пък оставаше и да не приемаш! - те да не би да те даряват с благоволението си когато раждаш своите???
Ивонска - темата ще се напълни с коментари какви егоисти са и т.н., които коментари по своята същност изразяват несъгласие с избора на тези хора.
Аз казвам, че съм толерантна към тях, а не че ги дарявам с благоволението си.

# 11
  • Мнения: 298
За мен са егоисти,гледащи единственно собственото си спокойствие,но много ми допадна и следното изказване:

Всеки има право на избор в живота си. Според мен е по-добре отначало човек да е наясно иска ли деца или не, вместо да създава и ражда такива, само за да ги кара после да се чувстват нещастни и виновни, както и нежелани.

# 12
  • Мнения: 5 370
Очаквам сега някой да каже-"а за мене тези, дето остават с едно дете, са долни егоисти, обричат детето на нещастие, мислят само за себе си".....
Не всеки е създаден за родител. Добре е, обаче, когато го е осъзнал по-рано. Както в случая.

# 13
  • Мнения: 7 474
Има жени, които не могат да имат деца и просто свикват с тази мисъл,
а за да не се объясняват на хората, казват, че не искат.
Има и хора, които наистина не искат- не ги съдя, всеки има право на избор.
Не ги разбирам и тези с много деца, ама не ми пречат.

# 14
  • София
  • Мнения: 12 554
Всеки има право на избор. Дали Марайчето ще има дете или не - ма хич не ме вълнува. Важното е тя самата да е убедена в правотата на своя избор.

Общи условия

Активация на акаунт