Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 11 част

  • 53 925
  • 883
  •   1
Отговори
# 390
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
SUNI_22 ,никой не може да накара работоделят да внесе осигуровките.Има момичета,които избощо не са взимали майчинство,защото не им внасят осигуровки.Можеш да отидеш до Инспекциято по труда.Те правят предписание да се внесат,но никой не го изпълнява и няма санкции затова.Помоли работадетелят да подаде декларация образец 1,с който се начисляват осигуровките,но не се плащат реално.Така ти ще си получаваш майчинстово,а работадетлят няма плаща в момента осигуровките

# 391
  • Русе
  • Мнения: 154
 Elfita  мерси за бързият отговор  bouquet .Аз до колкото знам те пари за осигуровки на жените в майчинство не внасят.Все нули показва в сайта .А забавянето идва от там,че  внасят всички осигуровки на куп и на работещите и на майките и трябва да имат пари поне за работещите,че да ги пуснат.И после декларациите дето трябва да се носят също ги бавят много и чак тогава можем да си получим парите Sad .Много жалко ,че няма кой да ги държи под контрол за тези осигуровки  Tired

# 392
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
SUNI_22 ,в сайта ти излизат 0,00 лв,да.Но всеки месец работаделят внася за теб 12,48 лв здравна за 2009 г.Помоли ги да ги заявят на време /на всички работещи/ с образец 1,а да ги внасят когато искат.

# 393
  • Русе
  • Мнения: 154
SUNI_22 ,в сайта ти излизат 0,00 лв,да.Но всеки месец работаделят внася за теб 12,48 лв здравна за 2009 г.Помоли ги да ги заявят на време /на всички работещи/ с образец 1,а да ги внасят когато искат.

Благодаря за разяснението   bouquet

Може ли още един последен въпрос  Embarassed .ПОнеже знам,че ще ме питат какъв е този образец 1  ,има ли някъде в нета където може да се изтегли и къде  трябва да се подаде,че да им го занеса лично.Инъче  само ще мине покрай ушите им  Tired

# 394
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
SUNI_22 ,те го подават всеки месец и няма начин счетито да каже,че не знае какво е.В момента нямам под ръка да ти пратя

# 395
  • Русе
  • Мнения: 154
SUNI_22 ,те го подават всеки месец и няма начин счетито да каже,че не знае какво е.В момента нямам под ръка да ти пратя


Благодаря много   bouquet

# 396
  • Мнения: 95
Catty ,ще започнеш да получаваш обезщетение след като направиш стажа.По време на болничните ти върви стаж.Обезщетението е 90 процента от брутото,но не повече от нетното.Т.е след като направиш 12 те месеца стаж ще взимаш заплатата,която си получавала докато ти свършат 410 те дни
Аз да попитам, че не ми стана много ясно newsm78
Тази една година осигурителен стаж трябва да не е прекъсван ли и ако е да аз ще получавам ли майчинство Rolling Eyes
Моят случай е следният: От края на м. май т.е.24 съм започнала да се осигурявам, като м.06, 07, 08, 09,10 съм се осигурявала на 800.00лв. От 06.11. излизам в 45д. болничен. Една год. осиг. стаж имам, но разпокъсано-две год. назад само летните месеци.
Въпроса ми е след раждането ще взимам ли регулярно майчинство и в какъв размер или след като се навърши 1г, т.е. 24.05.2010г, а дотогава какво Thinking Стана доста объркано дано си ме разбрала Hug

# 397
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Тази една година осигурителен стаж трябва да не е прекъсван ли

не,тези 12 м стаж трябва да са през целия ти живот.Също по време на издаването на 45 дневния болничен да работиш,за да получаваш 2 г майчинство.Ти отговаряш на всички изисквания

# 398
  • Мнения: 95
Много благодаря Elfita newsm51

# 399
  • София
  • Мнения: 62
Здравейте,
Може ли да бъде възстановено изплащането на обезщетение за гледане на дете до 2 години ако е било прекъснато това изплащане?
Причина за прекъсването е че майката е открила фирма на свое име. Фирмата е спряна вече от дейност.
Благодаря

# 400
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 360
Здравейте,
Може ли да бъде възстановено изплащането на обезщетение за гледане на дете до 2 години ако е било прекъснато това изплащане?
Причина за прекъсването е че майката е открила фирма на свое име. Фирмата е спряна вече от дейност.
Благодаря

Да, ако детето не е навършило 2 години и майката е осигурено лице в момента.

# 401
  • София
  • Мнения: 62
Благодаря ви!
Това означава предполагам че трябва да бъде назначена на работа, защото е напуснала работодателя който я е осигурявал при "експеримента" с фирмата на свое име?

  bouquet

# 402
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 360
Благодаря ви!
Това означава предполагам че трябва да бъде назначена на работа, защото е напуснала работодателя който я е осигурявал при "експеримента" с фирмата на свое име?

  bouquet

Да, това е вариантът.

# 403
  • Мнения: 147
http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=147055

Махат ли обещетението за първата година от 90% от брутната заплата newsm78

# 404
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
veronic ,не,не го махат

Общи условия

Активация на акаунт