Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 11 част

  • 53 895
  • 883
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 3 804
Здравейте Hug.
От 17.02. излизам в неплатен отпуск (вече съм си ползвала 6 - те месеца неплатен по майчинство), тъй като дъщеря ми не е приета в ясла и освен мен няма кой да я гледа. Мъжът ми взима висока заплата и се обезсмисля да му прехвърлям майчинството и да се връщам на работа. Ходих в НОИ и оттам ми казаха, че имам право на неплатен отпуск, но трябва аз да се осигурявам. Това добре, обаче забравих да ги попитам и затова вас питам:
Освен здравни осигуровки, трябва ли да плащам и социални и къде в НОИ или в НАП?
Благодаря ви предварително   bouquet.

# 676
  • Мнения: 17
Здравейте,и аз имам няколко въпроса и ще съм ви много благодарна ако можете да ми отговорите.
Миналата година претърпях сериозна операция и 6 месеца бях в болничен, от месец декември съм на работа.От 10 януари отново съм в болничен, защото съм бременна, а не се чуствам добре.Ако цялата бременност съм в болничен това ще се отрази ли на майчинството което ще получавам? newsm78 Някой ми каза, че то се определяло от доходите за последните 12 месеца.

# 677
  • Мнения: 1 193
bebo4e,трябва да ти платят натрупанат платена отпуска.след това може да отидеш на борсата и ще взимаш 4 м по 120 лв
договора не ти ли е прекратен февруари 2009г
прекратен е
а защо само 4 мес,мислех че имам право една година на борсата, платено

# 678
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте Hug.
От 17.02. излизам в неплатен отпуск (вече съм си ползвала 6 - те месеца неплатен по майчинство), тъй като дъщеря ми не е приета в ясла и освен мен няма кой да я гледа. Мъжът ми взима висока заплата и се обезсмисля да му прехвърлям майчинството-какво майчинство ще прехвърляш,ти вече не си в майчинство.ммъжът ти може да ползва неплатен 6 .
 Ходих в НОИ и оттам ми казаха, че имам право на неплатен отпуск, но трябва аз да се осигурявам-имаш право на неплатен,ако работиш някъде и от там ако ти разрешат неплатен Това добре, обаче забравих да ги попитам и затова вас питам:
Освен здравни осигуровки, трябва ли да плащам и социални и къде в НОИ или в НАП?
Благодаря ви предварително   bouquet.

# 679
  • Варна
  • Мнения: 13
Здравейте,бременна съм в трети месец.До момента съм осигурявана на 410лв. а от януари 2010г. смятам да се осигурявам на 800лв. до края на бремеността.Интересува ме каква ще е сумата на майчинските,които ще взимам.Благодаря!

# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,бременна съм в трети месец.До момента съм осигурявана на 410лв. а от януари 2010г. смятам да се осигурявам на 800лв. до края на бремеността.Интересува ме каква ще е сумата на майчинските,които ще взимам.Благодаря!

кога ти започва 45 дневния болничен преди термин

# 681
  • София
  • Мнения: 3 804
какво майчинство ще прехвърляш,ти вече не си в майчинство.ммъжът ти може да ползва неплатен 6 .
имаш право на неплатен,ако работиш някъде и от там ако ти разрешат неплатен

Да, точно за 6 - те месеца неплатения отпуск писах, че се обезсмисля да му ги прехвърлям.
Да, работя и работодателя ми е разрешил да ползвам неплатен отпуск.
Въпросът ми беше трябва ли освен здравни осигуровки да плащам и социални осигуровки?

# 682
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386


Да, точно за 6 - те месеца неплатения отпуск писах, че се обезсмисля да му ги прехвърлям. -не можеш да го прехвърлиш освен ако нямате брак или сте разведени

Въпросът ми беше трябва ли освен здравни осигуровки да плащам и социални осигуровки?-само 20,16 лв на месец се плаща за теб

# 683
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Здравейте, имам въпрос, който не знам за тук ли е и дали ще ме разберете, но ще прбвам.

Водя се на работа в една фирма за да натрупам стаж за майчинство и си внасям осигуровките.
Сега са ми пратили бележка, че дължа близо 78 лв, като едните са здравни за декември - 12.48лв. , другите са здравни за януари 2010 - 20, 16лв. и някакви 45.10лв. за някакво разпореждане, което влязло в сила сега.

Та въпроса ми е чували ли сте за такова разпореждане, защото така и не ми обясниха за какво става на въпрос.

# 684
  • София
  • Мнения: 5 693
Да попитам следното:
Сега съм в неплатено майчинство от 09,11,2009г. до 09,05,2010г. но забременях и ме интересува дали мога да прекратя отпуската и да излезна в болничен направо?
За 3 те години имах натрупани 60 дни платена но нея използвах още след като сина ми навърши 2 г. или считано от 13.08.2009 до 09.11.2009

Благодаря ви!  bouquet

# 685
  • Мнения: 3 413
От вчера влезнах в 45 дена преди термин.От сега на татък работодателя по някаква причина може ли да прекрати договора с мен?

# 686
  • Варна
  • Мнения: 13
Здравейте,бременна съм в трети месец.До момента съм осигурявана на 410лв. а от януари 2010г. смятам да се осигурявам на 800лв. до края на бремеността.Интересува ме каква ще е сумата на майчинските,които ще взимам.Благодаря!

кога ти започва 45 дневния болничен преди термин


45 дневния болничен преди термин започва на 25.06.2010г.

# 687
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
motek ,базата ти е юни09-май10 г.обезщетението ще ти е грубо 460 лв

# 688
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Сега съм в неплатено майчинство от 09,11,2009г. до 09,05,2010г. но забременях и ме интересува дали мога да прекратя отпуската и да излезна в болничен направо?-да,можеш

# 689
  • София
  • Мнения: 5 693
A,имам ли право да бъда болничен до излизането ми 45 дни преди разждане?
С предната бременност ях постоянно в болничен! Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт