Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 11 част

  • 53 934
  • 883
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 24
ami na 8 chasa sam se osigyriavala.osigyriavam se i na darjavna rabota na 4 chasa.

# 811
  • Мнения: 24
притеснява ме това дали ще получа обещетение от тази фирма след като е фалирала.осигуровките за тези 3 месеца през,които съм била са внасяни

# 812
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ти все още не си излезнала в 45 дневен,така ли

# 813
  • Мнения: 24
все още не

# 814
  • Мнения: 24
имам още време до 15 май.сега трябва да търся друга фирма,за да не се прекъсват високите ми осигуровки

# 815
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
това че едната фирма,която те осигурява не означава,че месеците с осигуровки при нея ги губиш.те ще си важат и ще ти влезнат в базата

# 816
  • Мнения: 24
да,но като не ми внасят здравните по време на майчинството,няма ли да има проблем

# 817
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
да,но като не ми внасят здравните по време на майчинството,няма ли да има проблем

фирмата е фалирала и няма как да ти внася здравни
а и нали се осигуряваш в друга фирма,от там ще излезнеш в 45 дневен

# 818
  • Мнения: 24
да,но при закрита фирма ми казаха,че получаваш само 100 лв .Ако е така ще получавам обещетение на база държавната работа на 4 часа плюс 100 лв.

# 819
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
да,но при закрита фирма ми казаха,че получаваш само 100 лв .Ако е така ще получавам обещетение на база държавната работа на 4 часа плюс 100 лв.

излизаш от държавната работа в 45 дневен като ще ти се вземат предвид и осигуровките от договора на 8 часа,нали ти писах по-горе,че тези осигуровки не ти изгарят
какви 100 лв и как обезщетение + 100 лв-няма такива работи

ти имаш ли 12 м стаж през целия си живот?

Последна редакция: чт, 04 мар 2010, 19:06 от Elfita

# 820
  • Мнения: 24
благодаря ти за отзивчивостта

# 821
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Здравейте!
Дъщеря ми навърши една година февруари,каква декларация трябва да занеса на работодателя и има ли срок за внасянето й?

# 822
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте!
Дъщеря ми навърши една година февруари,каква декларация трябва да занеса на работодателя и има ли срок за внасянето й?

едната годинка не е ориентир

преди да  изтекат 410 те календарни  дни броят се от началото на 45 дневния болничен


1. МОЛБА - ДЕКЛАРАЦИЯ за изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл. 53 от КСО - (Приложения 3 изтегли от тук http://www.bgstuff.net/content/view/1296/523/

2. Копие от акта за раждане на детето

3. Заявление, че желаете да получавате обезщетение за отглеждане на малко дете

4.Молба за отпуск до работодателят-свободен текст

5. Декларация по чл. 46 ал. 1 от НРВПО –не е задължителна,само ако ти я поискат

Ето един примерен текст за заявлението:


З А Я В Л Е Н И Е



От ................................., ЕГН: ................. , на длъжност .....................

На основание чл.164, ал.1. КТ и чл.46, ал.1, НРВПО,

Заявявам, че ще ползвам отпуск за отглеждане дете до 2г., считано от ............... до .............. г.


Прилагам:
1. Декларация по чл.46, ал.1 НРВПО за обстоятелствата, свързани с правото ми да ползвам отпуска
2. Акт за раждане на детето. – за справка


                                                                            С уважение:

                                                                                                   ..........................


Дата: ................
гр. Пловдив


Ето и молбата за отпуск до работодателя


                                                                         До Изпълнителния Директор
                                                                          на фирма ………………

М О Л Б А-ЗАЯВЛЕНИЕ
                                                         
От  …………………………………………………………………………………………..
/трите имена на служителя/
на длъжност  ……………………………………., отдел …………………….., дирекция ………………..   /длъжност и място на работа/

Уважаеми Господин ………………,

Моля да ми бъде разрешено да ползвам :
отпуск според чл. 164, ал. 1 от КТ за отглеждане на дете до 2 г. възраст
за детето ми ...
                      /трите имена на детето/
родено на ......................................, в размер на ......................................... календарни
дни за периода от ............................ г. до ............................... г. включително.
   
Декларирам, че детето ми не е настанено в детско заведение и не съм прехвърлила правото си на отпуск за отглеждане на дете на друг правоимащ член на семейството ми.   

Надявам се молбата ми да бъде удовлетворена.

   С уважение:
гр.  ..................                          /................................./






Ето я и декларацията:

ДЕКЛАРАЦИЯ
по чл. 46, ал. 2 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските

Долуподписаната ……………………………………………………………… с ЕГН ………………..……… с постоянен адрес : ……………………………… л.карта № ……………………… , издадена на …….……….... от ……………….
на длъжност ………………………………….



ДЕКЛАРИРАМ

1. Детето ми, ……………….,родено на …….………... г., с ЕГН ……….……………. не е настанено в детско заведение.
2. Не съм дала съгласието си платения отпуск за отглеждане на дете по чл.164, ал.1 от Кодекса на труда да се ползва от бащата /осиновителя/ или от някой от моите или неговите родители,работещи по трудово правоотношение, съгласно чл.164, ал.3 от Кодекса на труда.
3. Детето ми не се отглежда от безработно лице по програмата в „Подкрепа на майчинството”.

Известна ми е предвидената по чл.313 от Наказателния кодекс отговорност за деклариране на неверни данни.


дата: ………………….                                                                     ДЕКЛАРАТОР: ............

град:Пловдив

# 823
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Благодаря много!
410 дни са изтекли,какво следва като съм закъсняла с подаването?

# 824
  • Мнения: 3 621
Благодаря много!
410 дни са изтекли,какво следва като съм закъсняла с подаването?
Следва да си подадеш документите в най-кратък срок. Обади се във фирмата и питай кога ще подават документите за м.февруари в НАП и в НОИ.
Не е чак толкова фатално, че си закъсняла.

Общи условия

Активация на акаунт