Рожденни дни на 1-2-3г деца, как празнувате, кого каните?

  • 3 231
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 22 430
Здравейте момичета,

интересно ми е мнението за рожденните дни на съвсем малките деца, как ги празнувате, с кого и т.н.
Много родители казват, че на първият рожден ден детето нищо не разбира и събират предимно роднини - няма нищо лошо разбира се.
Но за 2ри, 3ти рожден ден?
Все си мисля, че това е ден на детето и е редно да се поканят негови приятелчета, за да празнуват и да се забавляват заедно.

И още един въпрос,
ако родителите ви са близки и не празнуват рожденният ден на детето (по-точно го празнуват с роднини и не сте поканени), купувате ли подарък за детето и да го дадете на следващият ден?
Вече втора година сме в такава ситуация, едните приятели са ни кумове, на другите приятели ние сме кумове и кръстници на детето. Миналата година си купих подаръци и ги подарих, тази мисля да направя същото.

# 1
  • Мнения: 8 999
Първия и втория РД ги празнувахме вкъщи. Гостите бяха основно роднини /баби, дядовци и лели/, но имаше и деца на същата възраст /3-4 бр./, заедно с родителите си, които са наши близки приятели.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Първата годинка и ние празнувахме с роднини. Втората третата и т.н. с деца.

# 3
  • Мнения: 481
Първата година празнувахме в заведение и с приятели и близки.Втората годинка,направихме парти в детски кът,като поканихм този път и дечица.

# 4
  • Мнения: 1 715
По принцип всичките рожденни дни досега сме празнували вкъщи с деца и най-близките роднини.Тази година празнувахме РД на дъщеря ми в Макдоналдс и мога да кажа,че беше супер но децата бяха по голями.
А подаръци без да сме канени не купувам.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 861
Докато децата бяха малки, празнувахме с "приятелчетата" в парка. Отделно с баба и дядо!
Тълпи роднини никога не сме канили...
Винаги купувам подарък за РД на близки дечица, независимо дали сме поканени! Обичам си ги, просто! Simple Smile

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Първия РД съчетахме с кръщене и поканихме и роднини и приятели в заведение, втория празнувахме вкъщи с кръстниците (имат две деца) и още две приятелски семемейства с децата, а 3,4 и 5-ти вече в заведение основно с деца и разбира се майките Laughing
И винаги имам подаръци за най-близките деца, независими че може да се видим с голямо закъснение

# 7
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Първият РД. празнувахме и кръщенка, с роднини и приятели.
2-3... РД. Поканих само приятелчета на малката с майките, в детски кът, аниматор  да ги забавлява, докато майките пият кафенце и децата са много щастливи.

# 8
  • Мнения: 5 940
С деца и родителите им, предвид възрастта на малчуганите. Така беше и миналата година, и тази. Убедена съм, че синът ми разбра и двата пъти, че има празник.

# 9
  • Мнения: 1 341
Първият РД го празнувахме в клуб с деца и майките им(мои приятелки). Вторият вкъщи с приятели, децата по това време на годината са кът за съжаление(всички са в Бг). Третия, ако няма дечица мисля да го отпразнуваме семейно като поглезим малката с разни игри и т.н. Thinking

# 10
  • Мнения: 6 713
Първият рожден ден го празнувахме вкъщи с приятели и дечица на нейната възраст и 2 по-малки бебета. Peace Никога не съм си представяла рожден ден на детето ми и да няма поканени деца. Че нали това е детски празник! Crazy
На втория ти въпрос - не ми се е случвало.... по-точно моя приятелка живее на 200 км и не бяхме ходили на рожденните дни на децата, по-скоро така се случи, че не можахме да отидем нито ние, нито те успяха да дойдат. Подаръкът го пратихме и вете по пощата. Peace

# 11
  • Мнения: 1 650
Дечица и техните родители, в клуб.

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Първият и вторият РД направихме в едно близко до дома ни заведение. С майки и деца на възрастта му.
Третият РД отпразнувахме точно на датата у дома с баба му, малко по-празнична вечеря и малка тората. Няколко дни по-късно празнувахме в детски кът с майките и децата (около 12 деца и 10 майки), беше много вечело, празнично и всички деца бяха много щастливи, особенно рожденникът!
У дома няма място за толкова гости.

# 13
  • Мнения: 2 908
В нашият град нямаме клубчета-празнувах двата рожденни дни така- един ден каних у нас дечица-две,три общо приятелчета на малката,а на другият ден се събираме големите.Така беше на първият рожден ден..на вторият празнувахме три дена  Crazy-двата както описах-а третият занесохме торта в яслата и там и направиха празненство и снимки с децата. Така ще празнува и третият и четвъртият...в градината вече.

# 14
  • Мнения: 240
Празнувахме първия и рожден ден в къщи. Сутринта бях поканила мои приятелки с дечицата си. И при нас имаше и 2 малки бебенца, имаше и 5 дечица на нейната възраст. Прекарахме си много весело и не мисля, че нищо не е разбрала, тя вече ходеше и много се забавляваше.
Вечерта дойдоха роднини. Друг е въпроса, че аз се скапах, следващият път в детски център.

# 15
  • Мнения: 245
1-ия РД с дечица, на следващия ден с роднини. 2-ия РД в детски клуб.

# 16
  • Мнения: 2 131
За втория РД на Алекс поканихме у дома на детско парти няколко негови приятелчета с майките си. Мисля, че се получи супер. У дома в дневната има достатъчно пространство и за игра, и ние да седнем на масата. Ясно е, че дребосите не се заседяват много  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 3 825
Първите рожденни дни вкъщи, а следващите в детски клуб.

# 18
  • Мнения: 9 973
в нас първия
втория в детски клуб,че ще имаме бебе на 1м.

# 19
  • Мнения: 2 478
Не обичам да правя празненства за моят РД. Но да организирам празниците на синът ми е любимото ми занимание.
И двата му РД празнувахме с много приятели и техните деца в подходящо, за възрастта и интересите им, заведение.
Много любими хора, атракционни, подаръци, торта -какво повече трябва, за да се зарадва едно малко дете.

П.С. Винаги купувам подарък за РД на близко дете, независимо дали ще му правят празненство. Все пак подаръкът е за малкият човек, не за родителите му.

# 20
  • Мнения: 11 003
1 РД -  бебешко парти вкъщи.
2 РД - в заведение, този път с повече гости.
И двата пъти бабите и дядовците ги канихме отделно. Големият празник с торта и подаръци беше само за рожденичката и приятелчетата й.

# 21
  • Мнения: 171
Първият рожден ден...го съчетахме с кръщенето и празнувахме в заведение..като събрахме роднини и малко приятели...Вторият рожден ден го правихме в къщи... с роднини и една, две приятелки с бебоците им...Сега за третият съм решила да го направим с деца...в някое заведение... Flutter

# 22
  • Мнения: 2 015
В детски клуб с деца от първия му РД Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 555
На първия рожден ден - едно празненство в къщи с роднини и после в детско клубче с връстници на дъщеря ми и с техните родители. Следващите по същия начин, но предполагам, че ще направим и едно празненство в яслата.   Tada

# 24
  • Мнения: 790
В детски клуб.
 Но каня малко деца - само тези, с които се познава добре и си играе с тях. Не каня непознати за него, само защото майката ми е приятелка, например. Гледам да се съобразя с дневния му режим, да не му нарушавам часовете за спане, да не го стресирам с много хора, които не познава, с много шум и т.н.

# 25
  • Мнения: 1 192
Първия РД съчетахме с кръщене и поканихме и роднини и приятели в заведение
И ние така.След кръщенката се събрахме в заведение с роднините,кръстниците и семейството на кръщелника ми,а следобяд преминахме към неговия втори рожден ден на гости във вилата им. Преди 1 година раждането на моят син беше подаръкът от нас за първия рожден ден на кръщелника ми. Wink

# 26
  • Мнения: 946
Първия рд празнувахме на деня с мои най-близки приятелки с децата.В съботата кръщене с роднините като хем празнувахме рд хем кръщенето.
Втори рд не празнувахме,защото бяхме много болни,дойдоха само свекитата  понеже бяхме в майка ми.Идваха и две от приятелките ми да му дадат само подарък.
Тая год. рд празнувахме на детски кът пак с приятелчетата пак същите най-близки с които си играе.
Купувам подарък за детето  само за най-близките ми приятелки дори и да не отида.Ами ето и нашите кумци вече втора година не ни канят на малкия на рд ама и аз нищо не съм му купила.Не донесоха и детето на нашия рд,дори не ни се обаждат за празниците  Confused

# 27
  • Мнения: 2 609
Първата година беше в нас, с роднини и кръстниците и. Имаше 2-3 деца, но по-големички.
Втората, пак в нас, но с доста приятелчета на нейна възраст.
Третия / в къщи/  и четвъртия /на пикник и много се забавляваха/ също с дечица колкото нея.

# 28
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Празнувахме с роднини отделно и с приятели отделно.Деца не съм събирала,защото ходих на подобен РД и беше пълна лудница.Когато порастне още малко и започне да разбира,тогава ще каня деца.

# 29
  • някъде
  • Мнения: 4 955
на пьрвият РД поканихме близките в едно заведение на вечеря, вторият ми се искаше да е с дечица, но нямаме място вкьщи и затова през деня се наигра с приятелите и вечерта се сьбрахме с близките, а за третия все още не знам, а остава 1 месец до тогава.
Купувам подарьци на най- близките ни дечица дори и да не сме канени.

Деца не съм събирала,защото ходих на подобен РД и беше пълна лудница.Когато порастне още малко и започне да разбира,тогава ще каня деца.
напьлно сьгласна Crazy

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 19:28 от didka_81

# 30
  • Мнения: 1 192
на пьрвият РД поканихме близките в едно заведение на вечеря, вторият ми се искаше да е с дечица, но нямаме място вкьщи и затова през деня се наигра с приятелите и вечерта се сьбрахме с близките, а за третия все още не знам, а остава 1 месец до тогава.
Купувам подарьци на най- близките ни деяица дори и да не сме канени.

Деца не съм събирала,защото ходих на подобен РД и беше пълна лудница.Когато порастне още малко и започне да разбира,тогава ще каня деца.
напьлно сьгласна Crazy
Броят на канените деца трябва да се увеличава пропорционално на годините на детето  Mr. Green  Wink

# 31
  • Мнения: 3 971
1-ви проточи се като циганска сватба  ooooh! 5 дена яли пили и се веселили.Имаше отделно парти с компанията си -разбирайте още около 8 деца на 1г в  къщи Crazy Отделно с едната рода отделно с другата и приятели иииии  ooooh!
2-ри купоните бяха само два със семейство и на клуб с приятели пак наборчета. Само че този път в съвсем тесен кръг.Че още ме държеше от мин.година Crazy
3-тия ни предстои със сигурнос пак ще има 2 празненства.С роднини и с негови приятелчета  Peace

# 32
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Първият РД- на заведение с деца и родителите им, после на вечеря с бабите.
2ри- на детски клуб с децата и родителите им, вечерта вкъщи на вечеря с бабите.
Ако някое дете на приятели има рожден ден купувам подарък, независимо дали съм поканена или не. Аз не подарявам подаръка, за да си избия куверта в заведението, а за да зарадвам детенцето.  Peace

# 33
  • Мнения: 3 886
До сега на малката в къщи не познаваме почти толкова малки деца.Надявам се  есента да тръгне на градина и да си намериме приятелчета зада може да празнува и тя като БАТКОТо на вън

# 34
  • София
  • Мнения: 1 735
Първият р. ден го празнувахме в къщи само с бабите и дядовците,но само след нк дни я кръщавахме и събрахме и приятели с дечицата си в една пицария.Приятелчетата и от градинката са по-малки от нея и едвам лазеха,та не ставаше за клубче.
Сега втория ще сме на клуб.Вече може да си играе с децата и смятам и занапред така да празнуваме.

# 35
  • Мнения: 11 607
Като бяха малки - с родата, след 1 клас - те както искат......

# 36
  • Мнения: 99
Първият - само с роднини, вторият - с три дечица в заведение, а за третия -  newsm78, направо не зная, а той наближава. Проблема ми е, че ще бъдем на море и няма как да правим парти, вторият проблем е, че като се върнем няма да има дечица, всички заминават нанякъде , а дребосъка много иска парти в детски център. направо не зная какво ще правя  Rolling Eyes

# 37
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Каня деца на неговата възраст горе-долу заедно с майките.Винаги го празнувам по обяд.Миналата година го правихме в едно заведение с детски кът,но тази година ще е по-скромно и в къщи. Peace
На втория ти въпрос - ако не съм поканена не купувам подарък.Но ако съм поканена и по някаква причина не мога да отида,купувам подарък и го давам след РД. Peace

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 16:09 от anita29

# 38
  • Мнения: 3 929
Всичките му рожденни дни досега празнувахме с роднини и приятели. Те съответно имат по-малки деца, така че и деца не липсват.
що се касае до втория ти въпрос - не купувам и не подарявам подаръци, ако не съм поканена. Е, ако ме хвани добрата муза, може и да подаря, но по принцип - не.

# 39
  • Мнения: 3 336
Първия в зала с организирано представление за малки и големи деца. С много народ -роднини, деца на всякакви възрасти и родителите им- наши приятели.
Втория бяха болни и само с роднините в ресторант с големи аквариуми с риби, забавляваха се много Peace
Третия в детски кът пак с роднини, приятели и техните деца.

Не знам защо на някои рождени дни се канят само майките и съм се озовавала в глупаво положение при покана "Заповядайте на рожден ден", отиваме с мъжа и с децата/ в крайна сметка са 2, а когато бяха по-малки и имах нужда от помощ/ и заварвам компания майки, които гледат недоумяващо съпруга ми Shocked Даже част от гостите ми направиха забележка че съм го довела, само майките идвали #Crazy Таткото на детето също не присъства на рождения ден на собственото си дете Shocked Това при положение, че на нашите деца на рождените дни винаги сме канили целите семейства, както и на други места когато сме ходили винаги са били целите семейства. Аз ли съм в грешка нещо newsm78

# 40
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Аз каня само майките с децата,защото до сега винаги сме празнували в делничен ден,когато татковците са на работа.Дори и моя мъж не е присъствал на тези празненства.След това се събираме семейството да празнуваме вечерта. Peace

# 41
  • Мнения: 22 430
По повод татковците, на нашият рожден ден беше мъжа ми и на още едни приятели таткото (майката беше на работа).
На рожденните дни на 2мои приятелки (децата им по-точно) идват и татковците....за да демонстрират благосъстояние и кой какво си купил и т.н. от сорта. Детският рожден ден се превръща в по-по-най сред бащите.

# 42
  • Мнения: 417
1-я рожден ден - в къщи с баби, лели, племеници на неговата възраст(бебета) и приятелки с по-големи дечица.
2-яРД  в клуб с деца на неговата възраст, майки и татковци
3-я РД в клуб с много деца и майки, няколко татковци.

# 43
  • Мнения: 4 292
Първия рожден ден на синът ми беше в ресторант с детски кът. Празнувахме с роднините и няколко приятели с малки деца. Синът ми нищо не разбра от целия празник, беше много крив. От там насетне отбелязваме празника му в детски клуб само с деца и майките им. Тази година иска да го водим на аквапарка до Равда, това и ще направим.
За дъщеря ни нищо не сме решили, но е е нещо в тесен кръг сигурно.

# 44
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
1-ви рожден ден-вкъщи с роднини
2-ри -вкъщи с дечица и родителите им
3-ти-в детски клуб с дечица
Тази година смятам пак в детски клуб,децата много се забавляват.Определено няма да е МакДоналдс,там не ми харесва организацията,а и няма кой знае какви забавления.

Общи условия

Активация на акаунт