Техники за запазване на самообладание

  • 7 248
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9
Лошото е, че когато възпитан човек изтрещи, това натоварва самия него, а не отсрещния непукиз. Преди /до към 20-25год./  бях свръх-възпитана, та чак наивна. После ми писна и започнаха чат-пат да ми "гърмят бушоните". Скачам, налитам на скандал => не мога да се позная => губя вътрешния си мир =>  и проблема пак не е решен.
Няма лек! Няма рецепти.
Като изтрещиш няколко пъти, ти писва и в подобна ситуация занапред вече имаш имунитет и не скачаш, а някак си се държиш учудващо за самата теб спокойно и уравновесено. Та - не се бой занапред - знаейки как боли от селската разправия - няма да реагираш вече толкова болезнено за теб самата.

# 46
  • Мнения: 4 290
Престъпно е да оставяш човек в безпомощно състояние сам в къщи,докато роднините му мислят 4е той е под непрекъснати грижи! Не трябва да изпитваш никакво съжаление към нея,защото на нея не и е жал за никого освен за себе си! Ами ако със свекър ти се случи нещо и има нужда от незабавна помощ докато тя заработва и на други места?Ей, чета и се ядосвам! Съвет за самообладание не мога да дам!Такива безпардонни хора ме влудяват! 10cents, мисля че си най-търпеливият човек,който съм срещала!

# 47
  • Мнения: 5 710
Лошото е, че когато възпитан човек изтрещи, това натоварва самия него, а не отсрещния непукиз. Преди /до към 20-25год./  бях свръх-възпитана, та чак наивна. После ми писна и започнаха чат-пат да ми "гърмят бушоните". Скачам, налитам на скандал => не мога да се позная => губя вътрешния си мир =>  и проблема пак не е решен.
Няма лек! Няма рецепти.

Аз говорих с психолог по темата, разнищихме етапите на изтрещяването - от началния яд, през избухването  до зациклянето ( зациклянето в скандала е мн. интересен етап, при мен продължи час някъде Grinning) и тя каза, че когато усеща човек, че ще го завладее чудовището в него до няколко минути след началото на разправията ( макс.10) да намериш силите да се оттеглиш, малко като това, което каза Каспър , казваш, че не си ти, че това не е твоят начин и напускаш сцената просто.
Не че е някаква нова техника, но е единствената логична.
Лошото е, че в такъв момент адреналина е на такива нива ( аз го усетих) , че ти си привлечен от скандала,  не искаш да напускаш , напротив, искаш да се хвърлиш в дълбокото, да се разправяш, да доказваш ... и там трябва самообладание, следващия път като усетиш, че идва вълната да си сложиш прангите и да се разкараш.

енира, мъжът ми е търпелив, аз не съм.

# 48
  • Мнения: 419
В крайна сметка да те вади от коритото така нещо, каквото и да е то  ( жена, мъж, свекърва, шеф) не е хубаво за нас самите, затова мислих, че можем да си помогнем, периодично изтрещяващите да прескачаме такива моменти.
Броене, затваряне в тоалетната, игнориране, медитация:)) Каквото и да е, събирам идеите ви с голям интерес. 
Защо непременно искаш да избегнеш изтрещяването? Изпускането на парата не е толкова пагубно, напротив - понякога дори е полезно.
Въпросната особа няма да ти спести явно натрупването на негативна енегрия. Аз бих те посъветвала да не я затваряш в себе си, а напротив - да я изведеш навън.

Общи условия

Активация на акаунт