Епилепсия-тема 8

  • 45 296
  • 626
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 80
здравеите и от мен в новата тема  Peace  
Честито ни нова тема и от мен!Повече хубави неща да пишем тук Peace
Ники,незнам от колко време сте с диагноза епи и ако това ще те успокои и при нас в началото имаше хиперактивност!Беше влюдяващо за нас околните!Вечер не можеше да заспи,а бягаше в кръг на спалнята!Наложи се да пие известно време Киетюд по схема-мисля имаше някакъв ефек,макар и слаб.тЗа радост след няколко мес отшумя!
Коментирайки въпроса с др.Делиганева,тя ми спомена че се наблюдавало често с диагноза епи+хиперактивност.Дори спомена,че и доц.Божинова е писала доклад за това явление-интерсеното е,че хиперактивността се отключвала почти едновременно с поставянето на диагноза епи.То не ти стига кошмара от поставянето на тази диагноза,а като десерт и хиперактивност Shocked
Но търпение! Praynig Hug
и при нас диагнозата е такава, но психиатърката при която ходихме ни каза, че на този етап нищо не може да се изпише и че трябва да бъдем търпеливи. Това много ме притеснява.  Tired   Ети това лекарство което сте пили хомеопатично ли е и кой ви го назначи невролог или психиатър.  newsm78   Благодаря предварително  bouquet

# 16
  • Мнения: 3 540
При наличие на хиперактивност трябва терапия с необходимите специалисти.
Всяко дете е индивидуално и са необходими специални подходи.
В детския център където ходеше Петя повечето дечица са с хиперактивност и се чувстват добре там!

# 17
  • Мнения: 119
Да се запиша и аз.
Сиянка успех,дано всичко да е наред.
Тедка успех и на вас.
Желая на всички в новата темичка да пишем и четем само хубави неща. Hug Hug

# 18
  • Мнения: 244
Здравейте от мен. Вече сте изписали доста в новата темичка. Да се похваля малко та да върви .... вече 3 дни сме в доза на ривотрила и не е по-сънлив, може би малко по-отпуснат, но в тези жеги не се знае от какво е. Очаквам другата седмица доставката на радедорм-а, че вече го сънувам. Дано и него добре го приеме и се почувства по-добре.
Успех на всички в новата темичка!!!

# 19
  • Мнения: 214
Мисля ,че това ,което ще напиша е нещо много важно за децата ,които имат някаква степен на изоставяне!
Ако имате съмнения за изоставяне,потърсете клиничен психолох ,който да направи нервно психично изследване на детето. Т.е. процентите памет и интелект. И поискайте от психолога направил изследването да ви насочи ,ако детето има нужда от терапия към даден специалист.
Не губете време и действайте.
Vanq 66, моля кажи от каква годишна възраст се правят тези изследвания?
В петък беше първата ни рехабилитация. В залата, където се провеждаше бебетата се спускаха за по 5-6 крачки. Беше голям цирк, защото аз търчах след тях да ги пазя да не се наранят като падат. Рехабилитаторките ме питаха как ще се научат да ходят, като ги държа постоянно:thinking:. Е, как да обясня, че при всяко залитане и падане сърцето ми се обръща да не направят гърч?

# 20
  • Мнения: 1 040
Здравейте,Сиянке успех ти пожелавам утре в Пловдив,и дано прекараш спокойно и ти хареса в Банкя,та да съчетаеш полезното с почивка на мен ми хареса там но бях заобиколена винаги с приятелки една от тях е Дарето с която ще бъдете едната смяна и беше чудесно звънкайте  отвреме на време да казвате как е.
Тедка и на теб ти пожелавам успех и да се върнете с хубави новини.
Иве радвам се че малкия сладур че пиема добре лекарството дано по-скоро получиш радедорма.
За сега Столичани и Варненци са ми най-приятни и в тези два града имам много добри приятели,ахххххх щях да забравя и от Луковит и от Гоце Делчев имам дружки. Embarassed

# 21
  • Мнения: 3 540
galini ,за всяка възраст може да се направи нерно психологично изследване.
И според възраста се преценява по какъв начин да се изследват децата.
Ако искаш се свържи с нашата предствителка за Русе ,тя беше на обучението с една психоложка. Те ще ти дадът по подробни обяснения!

# 22
  • Мнения: 65
Здравейте, момичета! Искам да ви попитам какъв е реда , за да направим ямр, но по здравнна каса?

# 23
  • Мнения: 94
Здравейте! При нас проблемът все още не се е разрешил - няма и няма Трилептал по ЗК и не се знае кога ще има. Много лоша работа. Аптекарката ме съветва да пиша жалба до МЗ. Вие как смятате, дали е правилно??? Ще я прочете ли някой????

# 24
  • Мнения: 65
sqq, най - добре послушай съвета на аптекарите. МЗ няма да си мръднат пръста ако няма гласност по въпроса - същото се случи с една моя приятелка, която чак след като описа перипетиите , през които минава в една жалба, чак тогава получи необходимото и лекарство. Дано ти обърнат внимание по - бързо, желая ти успех!!! 

# 25
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Емче тъкмо щях да ти се разсърдя ,че пишеш ,че имаш приятелки само в София и Варна и ти си  се поправила Hug Hug Hug Sqq защо така при вас не могат ли аптекарите да дадат заявка за Трилептала и на мен много рядко ми се е случвало да няма ,но са давали поръчка и на другия ден са го доставяли.Наистина напиши и жалба до МЗ дано ти обърнат внимание.Това е подигравка с нашите деца.

# 26
  • Мнения: 1 040
Пепи!!!  bouquet Hug Hug Hug

# 27
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Емиии на скайпа се се разминаваме  smile3534 newsm62  love001

# 28
  • Мнения: 244
еленита, за ЯМР трябва да вземеш направление от невролог, от педиатър не можеш. Там на 4-ти км. имат техен ЯМР, но май сега не работи. Иначе от тях можеш да вземеш направление. Ако искаш съвет - отиди в Болница Лозенец да го направиш, че там имат много хубава машина, а и екипа е добър. Успех!

# 29
  • Мнения: 1 040
Пепи все ще се засечем къде в форума къде на скайпа.Аз взех направление от нашия невролог Литвиненко за ЯМР той ме насочи за ВМА или Правителствена болница отидохме в ВМА на регистратурата записахме час за след един месец също ни дадоха телефон на анестезиолог да се уговорим за датата и часа упойката беше тогава 80 лв- 2007 г.Останах доволна анестезиолога не се отдели през цялото време от детето и докато се увери че Дидо се чуства добре.

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 23:09 от emа-диди

Общи условия

Активация на акаунт