Епилепсия-тема 8

  • 45 292
  • 626
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 140
Ema -диди бих казала че по -страшно от това да чуеш  е  това да видиш че детето ти има пристъпи.Вместиха ме в натоварения график за събота на Делиганева.Аз и преди съм ходила при нея и имам впечатления.Утре ще правим ново ЕЕГ. Hug

# 136
  • Мнения: 544
Зизиволи,познавам ги 3та.Отначало бяхме при ДР.Щилянов-ужасно чакане без яснота,ще дойде или не,ще ни приеме или не.Имаше известни колебания и той самият ни насочи да влезем в терапията за наблюдение-отидохме с направление,но ДР.Ралчева ни върна-нямало места,а и не се налагало.Та прибрахме си се докато след 1мес получи гърч и естествено по бързата процедура влязохме-така се срешнахме с ДР.Делиганева/за наша радост!!/.Сега сме диспансерни при Ралчева-там поне има някакъв ред с часовете,а ни следи Делиганева.Щом ги познаваш ти сама ще решиш!Важното е да ти помогнат!Всичко ще се подреди! Hug Hug HugНачалото е ужасно....

# 137
  • Мнения: 1 040
Зизиволи права си кошмар е да гледаш как се гърчи детето ти а не можеш да помогнеш, моя син в продължение на 2 години ми е правил пристъпи на ден по 5-6 и някои дни до 17 сме стигали,беше бебенце на 2 месеца когато почнаха,повече търпение,воля и кураж ти пожелавам ще видиш всичко ще се оправи,ние сме с теб. Hug

# 138
  • Мнения: 119
Ванче,радвам се че нещата се нареждат както ти искаш.А ние ще стискаме палци всичко да мине добре. Hug Hug
zizivoli съжалявам много,надявах се поне при вас нещата да са по-добре,не се отчайвайте всичко ще се подреди и оправи.Успех утре и в събота. Hug Hug

# 139
  • Мнения: 1 035
привет, силни момичета. Hug
искам да попитам, от Ривотрила възможно ли е да се увеличи апетита?
мойта щерка едно, че още повече пощуря, но и яде 3пъти повече от преди.
и то не някакви глупости, снаксове и чипсове за да се залъже, докато стане яденето... ами нагъва яко филии с лютеница, топ. сирене, маргарин и т.н.
направо незнам кво да правя.....  22кг е, а е още на 4г. Rolling Eyes
а пък като й кажа, 4е няма да й намажа фили, се почват едни истерии, ревове....

уфф... какво да правя? Rolling Eyes
убедена съм, че е от хапчетата... само се чудя от кои точно, Ривотрила или Преднизолона Thinking

# 140
  • Мнения: 506
привет, силни момичета. Hug
искам да попитам, от Ривотрила възможно ли е да се увеличи апетита?
мойта щерка едно, че още повече пощуря, но и яде 3пъти повече от преди.
и то не някакви глупости, снаксове и чипсове за да се залъже, докато стане яденето... ами нагъва яко филии с лютеница, топ. сирене, маргарин и т.н.
направо незнам кво да правя.....  22кг е, а е още на 4г. Rolling Eyes
а пък като й кажа, 4е няма да й намажа фили, се почват едни истерии, ревове....

уфф... какво да правя? Rolling Eyes
убедена съм, че е от хапчетата... само се чудя от кои точно, Ривотрила или Преднизолона Thinking

 Тедче, а пробвала ли си когато е гладна да й предлагаш течности?Да си направи какао (пр. да сложи три лъжички), айран, таратор(да ти помага да ги правиш) и пр....
Прегръщам ви всички, при Криста всичко засега е добре, значи и аз съм добре! Hug

# 141
  • Мнения: 729
Вашата лекуваща лекарка ли беше една младичка с черна коса на черта? Марти я побърка тези дни само след нея ходеше  и и викаше много си хубава Simple Smile
Да, точно тя е. Е, Марти си знае работата, още от сега се заглежда по хубави жени.... Joy Между другото, аз съм доволна от нея, много е внимателна и търпеливо отговаряше на всичките ми въпроси.
Радвам се, че за сега всичко е наред, дано и в понеделник е така!

убедена съм, че е от хапчетата... само се чудя от кои точно, Ривотрила или Преднизолона Thinking
tedka* , мисля, че повишеният апетит се дължи на Преднизолона, все пак си е кортикостероид, а това е един от страничните му ефекти.

nikiki,  Hug това е добра новина.

# 142
  • Мнения: 3 540
zizivoli ,най-добре ще е да попиташ д-р Делиганева с кой от другите 2ма невролози желае да работи! Peace
Аз зная отговора ,но нека тя си каже! Wink

А относно думте на kovom1 - добре е когато специалистите ни се развиват в добра насока! Peace
Аз на 2ри засега съм почивка ,но нямам и идея как можем да се видим ,нали не се познаваме! Mr. Green Wink

Последна редакция: пт, 26 юни 2009, 09:38 от Vanq 66

# 143
  • Мнения: 1 035
Тедче, а пробвала ли си когато е гладна да й предлагаш течности?Да си направи какао (пр. да сложи три лъжички), айран, таратор(да ти помага да ги правиш) и пр....
Прегръщам ви всички, при Криста всичко засега е добре, значи и аз съм добре! Hug[/b][/i]

мила, пробвам каквото ми дойде на ум.
какао не давам категорично. със сокове се налива денонощно... А преди хапчетата ядеше само таратор или "Вкусна чаша" на Маги...
лято е все пак и винаги е нямала апетит в този сезон ( то не е само тя де)... но сега се е отприщила яко за ядене... направо в чудо се видях.
преди час стана и още с отварянето на очите вика: намажи ми пастет. #Crazy  за късмет мъжо сутринта си е направил последните филийки на сандвичи за работа и нямахме  хляб.... и тя като разбра, че като писна... рев та рев за пастет. ooooh! направо в чудо се видях. ooooh!


tedka* , мисля, че повишеният апетит се дължи на Преднизолона, все пак си е кортикостероид, а това е един от страничните му ефекти.
уф, дано си права.
него ще го пием до края на месеца.... до тогава няма и да е на градина.
ще взема да не я ограничавам в яденето щом е от преднизолона. по-добре да качи кило-две, отколкото да се разболее.... четох, че отслабвал имунитета от кортикостероидите.... и май ще е добре да си хапва повечко.
само трябва да й следя теглото, че може да се наложи увелич. на дозата на лекарствата. Rolling Eyes

# 144
  • Мнения: 113
Момичета, пак аз  Rolling Eyes Знае ли някой какво са референтните стойности на нивото на Конвулекса в кръвта? Направихме изследването, но няма да мога да се видя скоро с лекуващия невролог, а ми се иска да знам дали сме в нормата...

# 145
  • София
  • Мнения: 168
Anitka   ние сме с 359.5 umol/l   и знам , че сме на долната граница а горната е към 800 , ако не бъркам. Rolling Eyes

# 146
  • Мнения: 1 040
референтните граници на конвулекса са:най ниската е 300 микромола на литър,а най-високата е 700 микромола на литър,питала съм лаборантките в клиниката на Свинаров.
Анитка като излезнат резултатите и когато ги взимате питайте лаборантката,а после може да споделиш с нас ако искаш разбира се. Hug

# 147
  • Мнения: 113
Благодаря ви, милички  Hug Значи май сме добре - 605 микромола на литър.

# 148
  • Мнения: 1 040
Анитка не сте надвишили максималната граница няма за какво според мен да се притесняваш,ние сме 667 и нашия невролог ни каза че е добре.

# 149
  • Мнения: 48
От две седмици класната вика щерката в училище и я занимава по два часа дневно.Все пак има много да наваксваме.И жената прояви разбиране.Днес не може да се нахвали от нея:колко е внимателна,колко е послушна и колко голямо желание има да се занимава и как не иска да става от чина дори за малка почивка.Та госпожата смята,че ако успеем да спрем пристъпите ще наваксами нещата за норматив,защото детето имало потенциал.Да ама как да стане е въпроса? newsm78Нищо и така ще я караме.Важното е желанието на детето.Ето една хубава новина от мен!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт