Епилепсия-тема 8

  • 45 286
  • 626
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 58
литвиненко,ще излиза през август доколкото разбрах.моят час е за 25 август,но не ми казаха откога е

# 451
  • Мнения: 511
Ние сме за 27.08,на мен нищо не ми казаха
вчера се записахме

# 452
  • Мнения: 238
здравейте моля ви за малко помощ дъщеря ми е на синактен при домашни условия когато сме били в болница и станеше нервна ни даваха едно лекарство но не се сещам какво беше точно дехидратин или нещо подобно ако някои е бил на синактен и си спомня моля да ми каже много благодаря предварително
                                                                                                                                                                                                                 На нас ни даваха хидратин за течностите и паматон за калция.Друго не са ни давали.

# 453
  • Мнения: 1 035
отдавна не съм писала, но напоследък нямам време за компа Sad
моята Деби е най- нервното дете, което познавам...  Tired
откакто пием Ривотрила(вече месец), все едно не е моето дете. #Crazy реве за щяло и нещяло, незнае какво иска, но го иска веднага и като не й се угоди, се почват едни истерии, изпада в някакви кризи дето нито чува, нито разбира кво й говорим.  и след минути, като се успокои все едно нищо не е било. Shocked
нямам идея как да се държа с нея, а времето си минава и "първите 7г" изтичат... Rolling Eyes

друго дете пие ли Ривотрил? как го понася?

и  др искам да ви питам, къде да идем на почивка?... полага ни се от социалните, но в повечето санаториуми, пише, че са противопоказни за епилептици.  нямаме др увреждания, освен епилепсията... но ми се ще да сменим въздуха, а и аз да се възползвам от някои процедури, че съм с локсация на тазобедрените стави. Confused

# 454
  • Мнения: 3 540
tedka*,за съжаление за пациентите с епилепсия няма санаториуми ,късето да ги приемат,а ти щом имаш такъв проблем отидете на почивка чрез теб.

# 455
  • Мнения: 244
Tedka, Илиян пиеше ривотрил около 3 седмици докато си намерих радедорм. За мен от ривотрила беше като дрогиран - 30 мин. след приема беше отпуснат и очите му гледаха разсеяно, като че на никъде. Сега обаче с радедорма съм много по-доволна, не е толкова отпуснат като дроб, а е очевидно по-спокоен.
Да споделя - ние 4 дни бяхме в интензивно белодробно отделение в Педиатрията с много висока темп. - 40 градуса и съмнение за бронхит или даже пневмония. Слава богу изследванията никаква инфекция или бактерия не показаха, лесно смъкна темп. и беше на антибиотици само 48 часа, но пък направи алергична реакция от ампицилина и после пихме сироп за обривите. Сега сме добре вече. И добре че не направи някакъв гърч. Докато бяхме там повикаха и Литвиненко за консултация, защото кръвните изследвания показаха намалени тромбоцити и той много ни намали конвулекса от 2-2-3 на 1-1-2, но ни остави радедорма и сега ще видим как ще е. Скоро ще трябва пак да направим кръвни, но още там тромбоцитите се бяха вдигнали след ден и половина с намалена доза. На някой случвало ли се е такава реакция от конвулекса?
Това за нас - целувки на всички слънца!!!

# 456
  • Варна
  • Мнения: 1 272
iva i не разбрах в крайна сметка какво ви е имало, от къде е била тази висока температура, щом сте нямали никаква инфекция. Трябва да има причина за тази температура. С вирусна инфекция ли сте били, щом не е била бактериална. Тука така не се вдигат 40 градуса.

# 457
  • Мнения: 87
Ema-диди и ajeliya,благодаря ви за информацията.Само не разбрах с рецепта ли се купува или свободно.Аз открих и в Македония с името КЕРСОН,но трябва да има човек на когото да се изпише.
Tedka*,преди 4г. и ние пиехме РИВОТРИЛ повече от 2г. и беше винаги отпуснат и му подтискаше още развитието.След като го сменихме с РАДЕДОРМ се чувстваше много добре.замаян е само час след приема,но аз винаги го давам преди сън и като стане му няма нищо.Преди време като спряха вноса на РАДЕДОРМ пак минахме на РИВОТРИЛ за 2 месеца,но тогава започна да се събира много слюнка в гърлото му и сутрин като станеше 1час кашляше и не можеше да си вземе въздух.Пак минахме на РАДЕДОРМ и сега сме добре,но трудно си го набавям.

Последна редакция: пн, 27 юли 2009, 16:29 от niktanche

# 458
  • Мнения: 2 336
siqna.muk желая ти леко бременеене  Hug  bouquet

# 459
  • София
  • Мнения: 168
tedka*  и ние пием Ривотрил 1/4 преди лягане и добре му действа поне за съня спи спокойно и непробудно.Преди го пиехме и сутрин , но ходеше като замаян и дрогиран ,както са казали и другите мами Tired Но пък при нас има промяна откакто пием Конвулекса преди изпадаше точно в такива кризи дето описваш ти  а сега е съвсем различно и спокойно дете.Само от време на време го прихваща , но много рядко. Simple Smile Иначе и ние бяхме с 39.1 температура един ден на следващия 38  вчера само преди лягане беше с 38 а днес вече няма температура.Нищо друго му няма даже и гърлото не е червено.Чудното е че през нощта не вдига температура , като му дам преди лягане в 21 Нурофен чак до 08. сутринта  спи и не вдига температура.Вдига я към обяд и привечер newsm78 Все си мисля , че се претопля от тези жеги макар , че гледам да е на сянка , но той не мирясва от сутрин до вечер е на двора и не седи на едно място.

# 460
  • Мнения: 1 035
Ох, мн ме учудихте... Shocked
И на нас ни каза доки, че 4 от 5деца са по-замаяни от Ривотрила,... явно моето е 5тото... няма и помен от замаяност, разсеяност или да е кротка.
Напротив, не се спира за секунди... дозата ни е 1/4-1/4-1/2 и ги давам преди сън, но и съня не й е спокоен. Събужда се вечер да пишка, а преди не се будеше. Плаче на сън, бълнува, смее се...
уф, незнам... но не мисля, че й се отразява добре тоз Ривотрил. Rolling Eyes
Ако пък го заменим с Радедорм дали няма да е още по-щура? Thinking



tedka*  и ние пием Ривотрил 1/4 преди лягане и добре му действа поне за съня спи спокойно и непробудно.Преди го пиехме и сутрин , но ходеше като замаян и дрогиран ,както са казали и другите мами Tired Но пък при нас има промяна откакто пием Конвулекса преди изпадаше точно в такива кризи дето описваш ти  а сега е съвсем различно и спокойно дете.Само от време на време го прихваща , но много рядко. Simple Smile
И ние пием Конвулекс, и Кепра редом с Ривотрила... Може би тази тройна комбинация ни влияе така зле, май не е само от Ривотрила... newsm78



tedka*,за съжаление за пациентите с епилепсия няма санаториуми ,късето да ги приемат,а ти щом имаш такъв проблем отидете на почивка чрез теб.
Ванче, неможем да идем в санаториум по НОИ понеже откак Деби е болна, аз не работя и съответно нямам осигуровки. Rolling Eyes А на свободен прием излиза доста скъпо... Rolling Eyes
Дали няма някой санаториум дето да ми издадат ф-ра, че сме били при тях, а после социалните да ми я осребрят? Embarassed Thinking

# 461
  • Мнения: 2 336
tedka* Конвулекс и Кепрра +Ривотрила детенцето не му ли идват в повечко толкова лекарства и то силни  newsm78

# 462
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Здравейте и от мен мамчета аз днес се прибрах от Пловдив.Много съм доволна от д-р Пачева,че ни направи всевъзможни изследвания.Правихме скенер и той е чист няма нищо.Направиха ни серумно ниво ,което е в границите.Засега депакин хроно си остава на 1и 1/2стурин и толкова вечер,От петък намалихме трилептала сутрина на 300мг.Направиха ни изследвания на щитовидната жлеза единия хормон беше малко,под нормата и ни направиха ТАТ и МАТ,които ще получим след някой ден с епикризата.Днес сутринта ни взеха кръв да ни направят гинетични изследвания.В Пловдив се срещнахме с Танита нейната Ели продължаваше да вдига температура,днес бързахме и не можах да се видя или чуя отново с нея.Моля се дано да се оправи детенцето.Може би нещо забравям,тъй като съм уморена ,но утре ако се сетя още нещо ще пиша.Сиянка много съжалявам ,че има майки,които злословят по адрес на другите и преди да прочета познах ,коя е майката защото и други са се оплаквали от нея.Радвам се,че ще се видите с Еми и и предай моите поздрави направо ви завиждам благородно на двете.Криски дано да ви е разминала температурата.Засега толкова от мен.

# 463
  • Мнения: 214
Дали няма някой санаториум дето да ми издадат ф-ра, че сме били при тях, а после социалните да ми я осребрят? Embarassed Thinking
Здрасти, tedka*
и аз мисля да направя така, като отидем в санаториума в Банкя с бебетата. Надявам се да ми издадат фактура за престоя ни там и процедурите. Дано да стане, защото грубо ги сметнах към 1200лв за 10 дни Shocked

# 464
  • Мнения: 3 540
galini,извинявай ,но там в Банкя знаят ли ,че сте с неовладяни пристъпи!

Общи условия

Активация на акаунт