ЯНУАРКИ 2010 за ФМ се стягат......(6)

  • 11 133
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 0
Katinche -да Confused, уж не било голямо и ме уверяваха, че дори само с лежане 10-ина дни всичко ще е ок, но за всеки случай ми назначиха дуфастон-а и но шпа-то..но все още има кървене..а и не мога да ида на преглед -направо това невидение ме побърква Crazy

Мила MTV не се притеснявай! Всичко ще е наред, аз чакам чак началото на другия месец да ме прегледат, а до тогава  съм в хоризонтало положение върху кревата (дивана).

Е да кажа здравейте  от мен!

За изследванията ще изчакам да ми каже докторката. Въпреки, че до голяма степен нямам особена вяра в докторите, като че ли на своя глава не смея да предприемам каквото и да било.

А колко бавно ми минават дните, имам чуството, че да месеци  Joy, искам вече да е края на месеца и да остават 2-3 дни до прегледа, но уви, ще чакаме като са казали  Joy.


Е нека не прекалявам, за сега е това от мен.
Много  Hug от мен и   bouquet, успешен ден на всички мамчета, весел и безоблачен, и дано на всички мамчета с неразположение днешния ден е по добър от вчерашния и по-лош от утрешния  Hug

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 09:21 от kakatasvrakata

# 31
  • София
  • Мнения: 572
Мамчета а на някоя от вас да и тече кръв от носа,ей така без причина.Днес ми се случи докато си лежах и подремвах и усетих как ми потича,дали е нормално според вас?
Не само от носа, но съм чувала, че и венците прокървяват. Явно е свързано с налягането. Аз нямам такъв проблем, но доста бременни се оплакват от това.
Аз утре съм на преглед да ме регистрират и да ми пуснат изследвания. Ако ми дават болничен ще си го взема и ще си почина малко, че в този офис цял ден се побърквам. Неразположенията ми не са минали, но се надявам до месец да се оправя.
Чао от мен! Приятна седмица и по- малко неразположения ви желая на всички!!!

# 32
  • Мнения: 39
Добро утро мами и ембриончета!
Аз да се разпиша рано рано, минах прегледа и сме ок  Joy Порастнали сме за 14 дни повечко и вече не закъснявам с 10 дни, а със 6 което напълно отговъря на моята овулация към 20  ден . Казах ви аз че късните овулации не са чак пък толкова късни и ще има наваксване  smile3501 smile3501 Това означава термин около 21, но аз държа да си остана за 15 по ПРМ.
Сега премислям за ФМ и се убеждавам, че най има смисъл от първата мисля да звъня във Фемина, пада се по юлските отпуски, то няма и да има часове за Димитрова, но мисля че и другите лекари правят добри прегледи как мислите!!! Ами то излиза, че за да се вредиш за ФМ при д-р Димитрова 11-14 г.с. трябва да си запазиш час още преди да забременееш  smile3532

Пожелавам  на всички майчета добри новини за бебоците и успешен ден   bouquet

# 33
  • Мнения: 9 481
Kasmet_Viara_Jivot  не се притеснявай толкова, хапвай каквото ти се яде..но "вредните" храни например не изяждай до край Wink

Стискам палци на всички които са на преглед тези дни Peace

БХС и ФМ не се правят само по показател "възраст на майката", мнението ми е , че те трябва да влезнат както останалите рутинни изследвания-т.е. да са задължителни както спин-а, васерман-а и т.н.
Не може в 21 век при наличие на техника и възможности, да сме в невидение до раждането, че и след него..и да има толкова много домове с изоставени увредени дечица..недопустимо е.


 sugar_lady и аз бях на това мнение с първата си бременност 2005г. След лека катострофа,от  която аз явно съм  се шашнала повечко, изкървих пак към 3-ия мес. Влезнах в болница, но освен първоначалния УЗ преглед, после последваха 10 дни пиене на но-шпа и магнерот- и толкова! Crossing Arms Няма обяснения на визитациите за състоянието ти, няма прегледи, но пък мизерията бе на ниво ooooh!  Следващия УЗ бе на 10-ия ден, ден преди да ме изпишат...просто за мен, тук всичко е въпрос на пари, било по клинична пътека или кеш.
Миналата година, всичко уж бе ок, бяхме на море..и деня след връщането ни, отивам на преглед и се оказа, че бебо е без сърдечна дейност..без никакви симптоми за това при мен Tired...както се е случило при теб..при мен бе в края на 12-та седмица.
Не знам вече кое е по-добре ooooh!
Но като знам какво е в болниците, предпочитам да съм си вкъщи, а след ден-два ще ходя на УЗ. Не си черногледа...за съжаление такава  е реалността Confused



# 34
  • Мнения: 373
Здравейте, аз съм тази седмица на първа ФМ в четвъртък, след това ще докладвам. Simple Smile
Иначе да ви кажа как се възмутих от моя позната. Срещаме се и й казвам за бебето, а тя изненадано ме пита: "Няма ли да го махаш!" Направо ми идваше да й лепна един шамар. Тя е бивша акушерка и има към 5 аборта. Ама какво се учудвам и аз от такива хора. Но ми стана много тъпо признавам си. smile3513
Arven, да ти кажа, че аз детето не го вдигам, само в много краен случай. Само, че тя не иска да ходи на гърне и бабите я учат да я издържат, та незнам с това как ще се оправя. newsm78
Желая на всички приятна седмица  Hug

# 35
  • Мнения: 41
Здравейте, аз съм тази седмица на първа ФМ в четвъртък, след това ще докладвам. Simple Smile
Иначе да ви кажа как се възмутих от моя позната. Срещаме се и й казвам за бебето, а тя изненадано ме пита: "Няма ли да го махаш!" Направо ми идваше да й лепна един шамар. Тя е бивша акушерка и има към 5 аборта. Ама какво се учудвам и аз от такива хора. Но ми стана много тъпо признавам си. smile3513
Arven, да ти кажа, че аз детето не го вдигам, само в много краен случай. Само, че тя не иска да ходи на гърне и бабите я учат да я издържат, та незнам с това как ще се оправя. newsm78
Желая на всички приятна седмица  Hug
И защо трябва да го махаш?Защото ще бъдат с малка разлика или просто тая жена е органично тъпа? Twisted Evil

# 36
  • Мнения: 373
Ами според нея 2 г. е мнооооооооого малка разлика, а и тя тия неща с абортите ги няма за нищо.  Sick Другото е, че според мен малко завижда, защото по едно време и тя много искаше, но мъжът й е около 10г. по-възрастен от нея и просто той не иска, ама стига съм ви занимавала. Не мисля да й се обаждам повече, поне не скоро. newsm11

# 37
  • Мнения: 344
стига с това кроки, с какво може да му навредите на бебето, аз ям по един пакет през вечер и нищо ми няма. hahaha
Вредното е мазнината, в която се пържи ... тя е гадната работа. Бях гледала преди един репортаж от завода ... беше леш.. оттогава не ям такива "лапни нещо, глътни нищо". Naughty

# 38
  • В страната на чудесата
  • Мнения: 42
Здравейте момичета!Да кажа за протокола,че имам дъщеря на 11 год и два спонтанни аборта.На 29 съм и съм от Перник.Форума е страхотен и ме зарежда с положителни емоции за което благодаря.На 17 съм на втори преглед в Шейново и се надявам да видя тупкащо сърчице newsm17 newsm17 Желая ви хубав ден и много целувки от мен Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 39
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Имаме си сърчице! И така хубаво ни потанцува малкото чудо Grinning Наваксало е и вместо 8 г.с. и дни отгоре, вече сме в десета седмица( 9 г.с. и 5 дни). Терминът ми остава по последен мензис- 5 януари. Ако искате, впишете ме в списъка за тогава, въпреки че съм сигурна, че няма да е козирог  Wink

Ще правя направо втората ФМ, края на август. Още не съм и твърдо решила дали ще я правя, но това е друг въпрос. И за БХС много мисля...

До края на месеца ще си взема новото направление, което е за включване в женска консултация и ще ми пуснат изследванията.

# 40
  • Мнения: 57
Момичета лошолие чак в 12 г. да одида на преглед?
Инак как сте на някоя личили и вече че чака бебе?
На мет ми е малко подут корема ниско долу.
Кръкта ми се рашири.
Ими остават 15 дена гипс

# 41
  • Мнения: 3 675
Искам да попитам нещо, ако имам медицински показания за планирано секцио и избера държавно заведение / по всяка вероятност в Пловдив - УМБАЛ Св.Георги/, самата операция е безплатна нали?Единственото нещо за което се плаща е болничния престой? Thinking
И аз имам разминавания в г.с.От калкулаторите в нета - терминът ми е на 3 януари, а според лекарката на 9, склонна съм да вярвам повече на нея и на УЗИ-то.

# 42
  • Мнения: 7
Здравейте момичета Simple Smile
Прави сте, че уикенда не сме толкова активни, аз чак сега влизам от миналия петък, но успях да изчета всичко Simple Smile. Не съм знаела, че освен аборта може бебенце да пострада и без аз да разбера - притеснително е, но е добре да се знае, че трябва да се наблюдава най-много на две седмици... В тази връзка в събота имах час в Токуда, за да ми 'заведат' бременността по здравна каса, но се оказа, че не приемат с такива направление (въпреки, че ме бяха записали) поне до края на Юли. Това си е доста дълго отлагане за първоначалните изследвания и смятам да звъня в Шейново, за да се пробвам там да си запиша час за тази седмица. Някой дали се следи там и при кого? Аз ходих в събота и до Майчин дом, но ми се видя по-мизерно от Шейново, макар и за там да съм чувала от колежките ми неласкави думи...  newsm78
На всички момичета, на които не е минало неразположението кураж и знайте, че като приключи много бързо ще забравите какво е било и ще се върнат положителните мисли в главичките ви!   bouquet
За хапването аз също си хапвам от време на време зайо байо, но по принцип се опитвам да спазвам препоръките за "по малко от всички групи храни и много сурова храна" - иначе се чувствам виновна Simple Smile.
Хубав ден от мен!

# 43
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Гита, какъв престой в болницата се плаща  newsm78 Няма такова нещо според мен...

# 44
  • Мнения: 693
Аз ходих в събота и до Майчин дом, но ми се видя по-мизерно от Шейново, макар и за там да съм чувала от колежките ми неласкави думи...  newsm78


Ако трябваше да раждам в държавна болница със сигурност бих избрала Тина Киркова, въпреки че е хубаво да се избира специалист, а не конкретна болница. В най, ама най-краен случай бих избрала Майчин дом, там е такава касапница, че нямам думи. Преди време имаше много хубава темичка в "Здравен справочник", в която всеки споделяше отзиви за мястотокъдето е родил - много полезна. Има и друга интересна информация, може да влеззеш и да се поразровиш.


На мен ми е интересно, ако ембрионът няма сърдечен ритъм, т.е. е мъртъв майката не вдига ли температура? newsm78
И още един въпрос имам, до коя седмица при аборт не се налага кюртаж?

Общи условия

Активация на акаунт