Внезапно завиване на свят

  • 14 910
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 983
Здравейте,
тази вечер ми се случи нещо, което ми се случи и преди 2 дни в офиса.
След вечеря, станах да прибирам прането и около 2 минути след това ми се зави свят внезапно, все едно всичко взе да се вие под мен. Изби ме студена пот. Стана ми адски зле. Имах чувството, че умирам. Устата ми пресъхна.
Краката ми не ме удържаха и седнах на пода, около 5-10 мин след това взе да ми поминава и ме сви корема, разтреперих се цялата. В момента продължава да ми се вие свят, малко по-леко. Полагам доста усилия докато пиша това.
Преди седмица бях на лекар заради постоянна ниска температура и лекаркатра почти ме нахока, че си внушавам. Та сега се чудя как да й се обадя, имам съмнения, че няма да ми обърне достатъчно внимание.
Случва ми се абсолютно непредвидимо, нито съм се ядосвала преди това, яла съм.
Какво може да е? Доста се уплаших честно казано. Sad

# 1
  • Мнения: 43
Вероятно става въпрос за моментно неоросяване на мозъка. Потърси невролог и по възможност си направи доплер-сонографско изследване на главата, за да се установи оросяването на мозъка и евентуални нарушения.Световъртежът и замаяността не са болка за умиране, но са крайно неприятни като усещане.

# 2
  • Мнения: 5 790
Такова нещо ми се е случвало няколко пъти от стомах.
Имам гастрит и по едно време ми се случваше доста често, включително и с избиването на студена пот. Пих някакви лекарства и ми няма нищо. Но не ям пържено, люто, солено и т.н.
Отиди на гастро-ентеролог.

# 3
  • Мнения: 1 309
Здравейте! И на мен ми се случи същото преди 3 седмици, но аз си имах леко главоболие и болки /слаби/ във врата. Отидох на рентгенолог и се оказа че имам шипове във вратът. Световъртежа беше ужасен. Сега съм на лекарства и горе-долу е малко по-добре положението. Затова те съветвам да си направиш снимка на шийни прешлени.

# 4
  • Мнения: 641
А кръвното ти как е? Ниско?
С килограмите как си? Храниш ли се редовно?
С нервите как си? Наспиваш ли се? Да си преживяла стрес наскоро и да не си обърнала внимание на това?

# 5
  • Мнения: 2 005
На мен ми се случи същото преди седмица , но беше придружено с повръщане ... Tired Беше кошмар  #Cussing out Както си стоях на компа и изведнъж ми стана така , нито можех да легна , нито да седна - една студена пот , започнаха да ми треперят ръцете , повръщане , след няколко минути и до тоалетна ... Shocked Все си мисля , че е кръвно , но пък го мерих - нямах ... newsm78Просто не знам какво беше , но ме е страх да не ми стане отново така  #Crazy

# 6
  • Мнения: 43
Такова нещо ми се е случвало няколко пъти от стомах.
Имам гастрит и по едно време ми се случваше доста често, включително и с избиването на студена пот. Пих някакви лекарства и ми няма нищо. Но не ям пържено, люто, солено и т.н.
Отиди на гастро-ентеролог.

Бъркаш се, от стомах не може да ти се вие свят.

gerinceto е правя.Най-вероятно имаш шипове във врата, които при извиване на главата назад или встрани да притискат кръвоносен съд и главата не ти се оросява.Шиповете се доказват със снимка на шията, а оросяването с доплерова сонография на главата.

# 7
  • София
  • Мнения: 233
На мен ми се е случвало два или три пъти от ниско кръвно.
Ако, обаче, това започне да се случва периодично, не отлагай прегледа по никакъв начин!

# 8
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
На майка ми преди година й се случи същото, придружено с гадене и повръщане и пълна неспособност дори да се задържи права. Наложи се да викнем личната вкъщи, такова беше положението. Оказа се нарушено оросяване на мозъка, причина - неизвестна. Предписа й Гинкоприм и още на втория прием почувства облекчение. Наскоро пак получи такова замайване на няколко пъти, но по-слабо. Пратиха я на невролог - причината са изкривяване на врата от дългогодишната работа на бюро и шипове в него. Неврологът я изпрати на масажи. Изкара една серия от 10 масажа и се оправи.

# 9
  • Мнения: 1 983
А кръвното ти как е? Ниско?
С килограмите как си? Храниш ли се редовно?
С нервите как си? Наспиваш ли се? Да си преживяла стрес наскоро и да не си обърнала внимание на това?


Кръвното по принцип ми е ниско. С килограмите съм ок уж, над 170 см съм и тежа 55 кг. Храня се редовно. С нервите съм зле, напоследък много проблеми ни се натрупаха. Уж се наспивам, към 22.30 лягам и ставам в 7.30.
Днес не ми е ставало така. Чувствам се отпаднала обаче, но закусих. Не ми се пуши и не пуша.
Първият път като ми се случи, ми се прокрадна идеята да не съм бременна, но няма как да е така. newsm78
За съжаление идната седмица ми е невъзможно да ида на лекар в работно време.
А в извънработно джипи-то ми има договор със Спешното на ВМА, ама ако ида там ще ме наритат.

# 10
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Случвало ми се и на мен , но от ниско кръвно.

# 11
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Случвало ми се и на мен , но от ниско кръвно.
И при мен така, 2 пъти, кръвното беше под 80/50.
Помагам си в пиене на вода на малки глътки, много бавно.

# 12
  • Мнения: 767
На мен лекарката ми обясни, че когато кръвното падне , а кръвната захар е с ниски стойности, се получават такива състояния. Според мен си пусни изследване на кръвната захар. Аз имам и шипове, но никога от тях не ме е избивала студена пот. Абе, я се прегледай обстойно!

# 13
  • Мнения: 1 484
И  на  мен  ми  се  е  случвало  и  то  не  един  път.Аз  съм  с много  ниско  кръвно  и  когато  пада  още  ми  става  така.

# 14
  • София
  • Мнения: 708
Най-добре отиди на лекар. Направи ми впечатление ниската температура за която казваш. Колко е  ниска?
За ниско кръвно... казваш че си била яла точно преди това.
На мен така ми става ако стоя дълго време права (например при проба на дрехи) или ако ми взимат кръв.

Общи условия

Активация на акаунт