Кьде Ще ходите на по4ивка???Ще ходите ли на по4ивка??

  • 4 821
  • 65
  •   1
Отговори
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Гледах в другата тема ,4е сте писали за по4ивка,та да попитам по специално Laughing.
Кьде сте избрали,какви цени,какво време.
Искам и аз да се мярна по 4ерноморието тази година,но като гледам цените в хубавите хотели май Ще се топна в надуваемият  басейн вьв вкьЩи Laughing.
Или аз имам някакво изкривено мнение за цените,но като гледам в интернет направо ми прилуШава LaughingТе цените даже в евро ми излизат.
 Thinking Thinking Thinking
Тук по евтино Ще ми излезе,но искам малко на БГ плаж да се мернем и ние Laughing

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 9 679
Цени всякакви ... има и по-скъпо, има и не чак толкова скъпо. Зависи кой какво търси. ние тръгваме женска компания - аз, една приятелка и детето ми, другата седмица за Крайморие. Цена - 30 лв на вечер за тричките. За първи път отиваме на море през юни, дано да ни хареса. Не сме с големи претенции, защото спонсорът ни е слаб  Laughing, т.е. няма такъв  Joy Важното е да е спокойно и чисто в стаята и банята. Но жената, при която си запазих стаята, беше много любезна по телефона и за разлика от другите местенца, не ми поиска да й изпращам предварително пари, за да ми запази стаята. Но в интрнет има много варианти с хубави хотели и с не чак толкова хубави хотели. Обаче при мен важи правилото - краката според чергата. А човек може да си изкара чудесно и на не чак толкова луксозни места.

# 2
  • Мнения: 65
 Val ,много си права,че тук ще ти излезе по евтино.Също така тук няма да се сблъскваш всекидневно с простащина.
Аз миналата година ходих в Созопол с дъщеря ми.Осем дни–700 евро.В частна квартира и без излишен лукс.Първо търсих в интернет,но когато отидох на място,се оказа съвсем друго(като цени и като условия).Накрая тръгнах по една улица,която ми хареса и питах в къщите които харесвах.Това добре.
Отивам на плажа,всичко е заредено с чадъри.Чадър 5 лв.,шезлонг 5 лв.Плажа не се почиства.Едни малки кошчета за боклук които в 11 часа са препълнени.За да влезеш в морето минаваш през 1.5м водорасли с украса от чашки,бутилки и всичко което се е разнасяло по плажа от дни.За да излезеш на плажната ивица,трябва да минеш през някое кафене,свободно място за минаване няма.По ресторантите кошмар,сядаме да вечеряме,поръчвам,след 30минути ми носят салата,след още 45 минути пържолата,а пържените картофки не ги дочакахме.След четири дни на проби,почнахме да се храним по забутаните по малките улички,малки ресторантчета.Що нерви изхабих,не е истина.За мен това не беше почивка.
Тук,знаеш как е.Няма място за сравнение.Ако дъщеря ми беше тук,изобщо нямаше да си ходя.Роднините и приятелите ми,също са на мнение,че е по–добре и по–евтино да дойдат тук на море.
Извинявай,много се отплеснах. Embarassed
Ще следя темата,защото тази година пак ща неща ще трябва да ходя(заради дъщеря ми)

# 3
  • Мнения: 816
Миналата година бяхме в Царево. В една къщичка с голям двор и масичка под заслон - прекрасно беше. Апартаментчето излизаше по 70лв. на вечер, но бяхме две жени и си ги деляхме. Имаше две спални ( с две тераси), кухня с всичко необходимо за готвене, имаше дори пералня; и баня разбира се. Имаше  две тоалетни. Много чистичко и спретнато. Плажовете в Царево са хубави. Особено на Арапя, до където има открито рейсче. Децата много се радваха да се возят на него. За около 20-30минути ни откарваше до Арапя.
  Тази година не знам къде ще идем все още. Ще се опитам пак на същото място, но не знам дали ще е свободно. Умувахме почивка в Гърция, но по това време там е много горещо Sad
Най-сложното за мен за морето е пътя до там. Миналата година два пъти водих децата, все с рейс. Е, казвам ви - свръх натоварващо е. По 7 часа път, децата едвам издържаха. Не можеш да накараш рейса да спре, за да се изпишкат по всяко време Sad.   Може би, ако се пътува през нощта ще е по-леко за тях, че поне ще спят.  Но мен през нощта много ме е страх. С влак също ме е страх, след  случая с пламналите спални вагони.  Изобщо - сложнотия. Иначе имам карта за 50% намаление по влаковете заради двете деца. И ми излиза много евтино така.
Вие как се придвижвате до морето с децата?

# 4
  • София
  • Мнения: 3 648
Има вариант и за самолет, но лошото е, че той е само до Варна. А после до корорта/ ако въобще е на север/, пак трябва да се използва друг транспорт, а и да стигнеш от летището до автогарата...

Иначе има бунгала, съвсем нови и добре изглеждащи на Арапя или другаде и е по 10-15 лева на легло.

# 5
  • Мнения: 3 611
За морето - не знам. И да идем, ще е в една роднинска виличка баш на плажа в Черноморец (където ходят всяко лято родителите ми), или на палатки (щото аз съм върл фен). Последния път 3ма човека си намерихме до Варна едно съвсем малко заливче, опънахме палатките на 3 метра от морето (падаше се обаче височко, та нямаше как да се намокрим) и изкарахме седмица там, като бръмкахме до Варна за продукти. Беше разкош.
Обаче за тази година съм замислила едно екскурзионно, ако има такова де. Да пообиколим планините... и детето ще взема. И сестра си, и майка си, та и баща ми изяви желание, даже шофьор да ни бъде, ако му платим бензина (не питайте колко гълта трийсетгодишният му москвич  ooooh!).
 Това всичкото са планове, но със сигурност, ако не друго, ще си опънем палатките на язовир Стамболийски, че ми е наблизо и ще откъртим там няколко дни. При всички случаи съм го замислила обаче голям купон!

# 6
  • София
  • Мнения: 6 477
Миналата година бяхме на Китен, супер добре изкарахме. При мен е малко по-сложно - търся хотели задължително с басейн, понеже ходим мама, баба и внучка. Майка ми е с оперирано коляно и не може да гази по пясъка до морето....а и дребната не може да бъде извадена от морето...или не иска да влезе заради водорасли. А аз - заради медузи...абе сложни сме ние. Та затова на хотел с басейн! Като пари миналата година излезе около 450 евро за трите за 8 дена, но тази година нещо на Китен станало по-скъпо! Аз лично не искам като ходя на почивка да имам кухня за готвене и разни домашности, понеже искам да почивам! Wink Wink Wink
Тази година се занасяме на Слънчев бряг, независимо от негативните приказки, които чувам! А и имам супер оферта от работата, понеже можем да ползваме веднъж годишно отстъпки в хотелите, които продаваме.
А до морето стигаме с автобус, но не през нощта. За мен нощния преход е кошмар. Дребната не би заспала, а аз ще полудея да се въртя и да карам да спира автобуса да пишкам! Затова сутрин рано поемаме и ранния след обяд сме на морето! С влак пробвах една година - преживяванията ми стигат за следващите 10 години!

# 7
  • Мнения: 1 507
Мен ме знаете.
Миналата година ходих за първи път в живота си на море. През октомври, в Мармарис.
Понеже приятелят ми работи без нито един почивен ден през лятото, най-вероятно отново ще пътуваме, когато тук е вече есенно. Все още незнам къде, предпологам, че той ще ме изненада с вече направените резервации Peace

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 9 679
Ние пътуваме с влак, дори и не си помислям да се качваме на автобус. Първо минавам по-тънко, до миналата година детето пътуваше с 50 ст. за запазено място. Нощният влак не е лош вариант, особено със спален вагон, а през деня - можеш да станеш, да се разтъпчиш и дори да пишкаш, когато ти се иска. Абе, хора, вие, когато сте били по-малки и когато хората нямаха коли, с какво сте ходили на почивка? А и един влак се бил запалили ... а колко хора гинат на година по пътищата ???? - в пъти повече. То по тази логика, дай и на самолет да не се качваме, щото видете ли един паднал в Атлантическия океан. Абе да пази Господ от такива неща!!!!! И пътуването не е чак толкова страшно, куфар на колелца, всичко вътре и готово.

# 9
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ние ще бъдем на Албена след 2 седмици тръгваме, ще пътуваме с автобус - сутрешен. Скромен хотел, но пък хубави плажове, нас ни устройва.. Иначе сме пътували с всичко до морето нямаме проблеми с това, нито големи изисквания. Моя син е свикнал и не мрънка. Преди малко замина с баща си за 10 дена на селото им. И на мен ми много тъжно ..може би защото и той не тръгна с желание и нещо и корема го заболя..днешния ден ще се отдам на тъга.. Cry.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 477
По въпроса за влака - винаги, винаги съм го мразела от сърце и душа! Не мога да свикна със смрадта в  купетата и още по-големия ужас в тоалетните! И изобщо с характерния мирис на гарите не свикнах, с изчакването по половин час за мине другия влак,и с ужасяващото поклащане на самите вагони, с мръсотиийката , която полепва по теб от отворения прозорец...А вярвайте ми, детството ми мина в соца....но тогава слава богу имаше самолет до Бургас, който не беше невъзможно скъп. Та моите детски спомени са свързани с летището на Сарафово. И обожавам миризмата на керосин и досега пътуването със самолет е едно от най-приятните неща на света! Но тази година до морето - с бусче...Скъпо, евтино...това е...а и спалния вагон не ми излезе много по-евтино преди 3 години. Само после таксито до Китен ме одра жива от гарата на Бургас!

# 11
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
МоРГАНА,стана ми интересно,колко ви взе горе долу таксито Thinking.Като малки винаги ходехме на Китен и си спомням ,4е не беШе толкова близко до Бургас.

dadiba ваШЕто е доста евтино Wink.Аз не искам някакьв толкова голям лукс Thinking,но да е 4иста стаята и банята най_ве4е.
Не искам оба4е да готвя докато сьм на море....дооооста сьм изморена ве4е Confused.Искам просто да си по4иваме и вси4ко да ни е наготово Mr. Green,което от своя страна пьк не може да е евтино.

Иска ми се тази година да отида с моят младеж и с племенницата ми.И ако вси4ко е наред и дядо ми да взема с нас.

pavka30 ,като си вземеШ детенцето при теб ,Ще ги водим заедно на море в Бенидорм Laughing.
Преди две години бяхме за 6 дни там,сьс вклУ4ена закуска и посеЩЕНИЕ НА Терра Митика за 280 евро Mr. GreenГолям кеф hahaha

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 9 679
Val, че и аз няма да готвя. Абсурд да се заплескам и там с манджи и тем подобни. Naughty Има малки кръчмички навсякъде. Абе, всеки си знае за него кое е най-добре. Аз мога да си позволя това, до сега добре сме изкарвали и без рум сервиз и камериерки ... Важна е компанията. Хората си прекарват чудесно на палатки, а други и от 5 звездни хотели не са доволни.

А по въпроса за таксито от Бургас до Китен - ами да, те чакат някой да клъвне и да се качи на таксито. Но това е част от пейзажа в БГ, за съжаление. Но до там има и автобуси. Е, чака се понякога, защото те са с разписание, по-бавно се стига, но пак се стига. Живи сме все още и след пътуване с влак и автобус. А от Пловдив до Бургас и Варна няма самолет, не помня някога да е имало. Дали не съм много млада  Laughing

# 13
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Val, че и аз няма да готвя. Абсурд да се заплескам и там с манджи и тем подобни. Naughty Има малки кръчмички навсякъде. Абе, всеки си знае за него кое е най-добре. Аз мога да си позволя това, до сега добре сме изкарвали и без рум сервиз и камериерки ... Важна е компанията. Хората си прекарват чудесно на палатки, а други и от 5 звездни хотели не са доволни.

А по въпроса за таксито от Бургас до Китен - ами да, те чакат някой да клъвне и да се качи на таксито. Но това е част от пейзажа в БГ, за съжаление. Но до там има и автобуси. Е, чака се понякога, защото те са с разписание, по-бавно се стига, но пак се стига. Живи сме все още и след пътуване с влак и автобус. А от Пловдив до Бургас и Варна няма самолет, не помня някога да е имало. Дали не съм много млада  Laughing

ААААА ,аз обужавам пьтуванията с влак Laughing,даже много 4есто си задавам вьпроса дали не са ме правили вьв влак Joy.По _голямата ми 4аст от пьтуванията все с влак си ги правила.Най_вероятно и тази година Ще е така Laughing.
Аз оба4е да ти кажа,4е ако имах достать4но пари нямаШе да излизам от 5 звездни хотели Laughing.Поне ресторантите в БГ все оЩе са доста евтини.(Поне из София)Та може да намерим неЩо като ваШата стая и да посеЩаваме ресторантите около морето Laughing.
Их....така хубаво зву4и ,4е ми идва оЩе сега да се топна в морето Joy.
И замириса на моооооооореееееееееееееееее Joy Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 6 477
Вал, миналата година таксито Бургас-Китен беше 50 левчета, ни повече, ни по-малко! Попитах на пиацата и други таксита - не паднаха по-ниско. За съжаление не мога да  се тътрузя до такси с всичкото багаж, сънено дете и баба с бастун. Затова скъпо-евтино, прежалвам парите и така.
На палатка съм била в ранната и буйна младост, стига ми толкова тази романтика. Сега вече обичам удобствата (както се казваше в една книга на Тери Пратчет - какво искал войнът-ветеран? Мека тоалетна хартия и топла вода Joy Joy Joy Joy). Та и аз съм така вече Wink
Колкото до самолетите от Пловдив - наистина в много ранното ми детство имаше летище, което работеше в Пловдив, но по-късно престана. Но и разстоянието от София до Бургас е има няма 2 часа и малко повече от това Пловдив-Бургас....Но всеки знае себе си най-добре и решава каква почивка го кефи. Хайде приятна почивка на всички! Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт