Странен проблем с куче

  • 6 587
  • 128
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 651
E! Това не е живот  Naughty какви глутници, какво дебнене  Praynig
Отивайте при Супербойко... той обича да се прави на мъж  Crossing Arms
И не казвай, че вие сте си виновни...Кучешките глутници са проблем на държавата  Naughty

# 16
  • Мнения: 2 237
Мила от Марс, честно да ти кажа от дълго време исках да пусна темата и все не смеех.....Страхувах се, че ще  обвинят нас.Че ще ми кажат - ами щом сте хранили кучето, оправяйте се. Confused Но аз винаги съм била състрадателен човек, не съм подминала животинка без да я погаля, или просяк без да му дам пари и да му кажа добра дума.Е какво да направя че съм такава ? Знаех ли, че така ще стане ? И ти си права, наистина кучетата са си проблем на държавата.Само дето никой не го е грижа..... А Сара със всеки изминал ден домъква в своята глутница все повече кучета и това става проблем.Вчера три от тях се спуснаха да ни хапят, но тя ги озапти.Пази ни милата.Не съм и очаквала, че любовта и привързаността на едно куче ще се окаже такъв проблем.
Абе и да не ги храниш - зле.И да ги храниш - пак зле.Тези кучета най-добре е да ги няма на улицата.Но ги има и проблема само си го дъвчем и дъвчем......
Ще се опитам да помоля някой дядо от село да я приюти, тя е добра и отличен пазач.Толкова самотни хора има на село, все някой може да я поиска....... Thinking

# 17
  • Мнения: X
О, опитахме варианта с къщичка, не щя и да чуе.Направихме и, но нито ден не спа в нея и я махнахме.Пробвах и вариант със синджир, но щом ме видеше с него и бягаше.Пробвах да я затворя във входа, тц.Абе всичко съм пробвала.Съседите също, при никой няма ефект.
Лично аз не смятам, че Сара е помияр.Тя е много по-добра, умна и вярна от много домашни кучета.И нямаше да има проблем да си живее пред блока ни ако не беше тазаи нейна привързаност и ходене по нас.Всички кучета пред блока ме познават, но нито едно не ходи по нас.Освен нея.

Примамване с лакомства не става ли? Ако имаш време някой път докато детето си играе с нея тренирайте даване на лакомство и изпълняване на сядане и поставяне на веригата. Кучетата така се учат най-лесно. Иска си малко време, но пък е забавно, особено като го правите с детето. Между другото, ако й давате вие храна дали ще спре да се храни от контейнерите и това да й е още една награда, когато тръгвате - връзвате и оставяте храна?

# 18
  • Мнения: 2 237
Ти ми даде идея !
Ако и давам храна всеки път като тръгвам нанякъде, тя ще остане да се храни и няма да ме преследва.Пробвала съм един-два пъти и действа.Ще взема някаква евтина суха храна и ще си слагам по едно пликче в чантата.И ако е долу - давам го а аз си осигурявам безпрепятствено излизане. Поне ще пробвам.

# 19
  • Мнения: X
Ти ми даде идея !
Ако и давам храна всеки път като тръгвам нанякъде, тя ще остане да се храни и няма да ме преследва.Пробвала съм един-два пъти и действа.Ще взема някаква евтина суха храна и ще си слагам по едно пликче в чантата.И ако е долу - давам го а аз си осигурявам безпрепятствено излизане. Поне ще пробвам.

Ако го комбинираш с връзване ще има ефект - е, поне от втори или трети път. Но така кучето свиква - методичното награждаване е в основата на доброто възпитание.  Grinning Виж, за прииждащите кучета не знам как да помогна.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 825
Аз пък се сетих за друго: ами ако я вържете и глутницата я нападне, тя ще си остане вързана и няма да може да избяга.  newsm78

Близначе, ние живеем в една и съща община. Бива някой път да се видим.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз пък се сетих за друго: ами ако я вържете и глутницата я нападне, тя ще си остане вързана и няма да може да избяга.  newsm78


Затова предложих да направят заграждение  Simple Smile

Така хем на кучето нищо няма да му стяга около врата, хем ще бъде в безопасност. А и нещо напоследък в Студенстски град са почнали да тровят кучетата  Close
http://forum.dog.bg/index.php?showtopic=26001

# 22
  • Мнения: 4 785
Сетих се за моята Сара - и тя така улична (ама...беше някаква порода) малко кученце и се след баща ми на работа ходеше - и точно така я нападаха, ама той все пак мъж... донесе я в нас, но ние имаме къща с много голям двор. Аз бях малка и като я видях, я хванах и я занесох в една необитавана къща, щото там гледахме малки кученца и реших, че е от тях  Mr. Green Прибрахме си я, преди това имахме пак 2 пумиярчета. Едното беше взето от човек - голямо вече, няма да ви казвам за каква любов идеше реч - познаваше колата на баща ми, само да му чуеше гласа и откачаше  Crazy И двете умряха от старост. Пък Сара роди малки, но оцеля само 1, тя умря пак от старост. Та сега си имаме Итън от Сара (много голям красавец и страшно лудо куче) и 1 голямо, което един човек изхвърли щото много почнало да яде (прилича на вълчак, ма не знам някаква порода ли е всъщност)  Shocked И котарака е от улицата взет, а него го обичам повече от себе си... Тия животинки, всичките събирани от улицата, наистина са страхотни. На милото подарих чистокръвно хъски - толкова е своенравно и самовлюбено, че.... Crazy

Така, че направете нещо, защото ни така, ни онака - това с нападането е ужасно. Пуснете обяви с без дом примерно, защото може някой да я вземе - ние как взимахме така кучета, вече големи. Ако не опитай да я захласваш с храна....дано помогне  Peace

# 23
  • Мнения: X
Заведете я на село при другото куче, ще си има компания и ще тича на двора.  Peace

# 24
  • Мнения: 1 749
А защо не направите едно добро освен на себе си и на нея?Намерете й дом!

# 25
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
Кучето е страхотно. Докато четях първия постинг
все ми се въртеше из ума лудата мисъл, че в нея
може да е преродена душа на някой скъп бизък.
Като във филма "Флюк", знам ли. Всичко се случва. newsm78
Дано успеете да решите нещата с взаимна полза Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 16 005
Ако имате познат с къща и двор - помолете да я вземе на двора. Ще ходите да я видите и детето да играе с нея. Така и тя ще има семейство.

# 27
  • София
  • Мнения: 622
Защо не пробвате да й намерите дом чрез бездом.инфо или дог.бг  Thinking Опишете ситуацията по начина, по който го направихте тук. Това куче е способно да трогне всеки! Искрено се надявам скоро да е щастлива и да има собствен дом и стопанин. Wink
Изглежда е доста добра в това да бъде куче пазач и в краен случай, може да я дадете на някой с двор  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 9
Заведете я на село при другото куче, ще си има компания и ще тича на двора.  Peace
Ако имате познат с къща и двор - помолете да я вземе на двора. Ще ходите да я видите и детето да играе с нея. Така и тя ще има семейство.
Кучето е страхотно. Докато четях първия постинг
все ми се въртеше из ума лудата мисъл, че в нея
може да е преродена душа на някой скъп бизък.
Като във филма "Флюк", знам ли. Всичко се случва. newsm78
Дано успеете да решите нещата с взаимна полза Peace
   bouquet  bouquet  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 237
Да, страхотна е и ужасно умна.И аз много я обичам и ми се ще да намерим начин да си остане при нас.Ще мисля по въпроса.......

Общи условия

Активация на акаунт