Странен проблем с куче

  • 6 589
  • 128
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 78
Решението - разкарайте го оттам по най-бързия начин. Ако се върне - убийте го.

Ти сериозно ли? Или просто си остроумничиш?!


Напълно сериозно. Не ви знам какви родители сте, но аз бих предпочел моето спокойствие и целостта на крачетата на дъщеря ми пред някакво си куче на улицата.



Все повече се убеждавам, че в резултат на подобни, "пропити" с мъдрост съвети, проблемът с кучетата достигна до такива плачевни размери!

Точно обратното е - проблемът с кучетата достигна такива плачевни размери защото помиярите се оставят на улицата. И даже се хранят. И после скимтите как имало куче пред блока и се криете да не ви види, надничате като партизани и се криете като престъпници в собствения ви вход да не би помияра да е там и да тръгне след вас... Е как няма да тръгне?

Ако се избият всички, както би трябвало, тогава няма да има проблем. Сталин го е казал най-добре.

# 46
  • Мнения: 1 749
Той и Хитлер се опита да се освободи от разни паразити(според него) чрез убийство,но света не му е особено признателен,Фил.

# 47
  • Мнения: 78
Китана, недей да сравняваш хората с помиярите.

И помиярите не са паразити според мен, а според всички.


Кога най-сетне ще разберете, че този проблем ще се премахне, когато се премахнат причинителите? В случая помиярите. Изцяло, не само пишките им.

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 10:22 от Vivi

# 48
  • Мнения: 1 749
Не сравнявам хората с кучетата,ами убийството с...убийство.
Абе доста хора също имат нужда от кастрация,ама нейсе....Нали става въпрос за "човек".
Ти ся кво,агитираш ни да убиваме наред?

# 49
  • Мнения: 78
Много хора също имат нужда от поголовно избиване, не кастрация, но това е съвсем друга тема

# 50
  • Мнения: 1 749
Не съм съгласна,темата е една.Става въпрос за убийство.

# 51
  • Мнения: 78
Добрееее, да продължим чата.

Ето ти въпрос: Ти самата при какви обстоятелства би убила куче? Или човек?

# 52
  • Мнения: 25 599

Кога най-сетне ще разберете, че този проблем ще се премахне, когато се премахнат причинителите? В случая помиярите. Изцяло, не само пишките им.

Не е вярно. Причинителите на проблема са хората и докато не започне да се прилага законът с пълна сила, този проблем няма да бъде разрешен. Ако се избият помиярите, ще започнете да ревете от уличните котки. После ще избиете и тях и ще писнете от плъховете и мишките...
Докато човекът си играе на Господ и нарушава равновесието в природата, та даже и в населените места, все ще е прецакан. Отвсякъде.
Добре, че от мен не зависи нищо, защото щях да задължа всеки, желаещ да отглежда животно вкъщи, да мине предварителен курс по въпросите за отглеждането му плюс психопреглед. Отделно забрана за развъждане без нужното специално разрешително...
То за родители няма такива неща, че за животните ли...

# 53
  • София
  • Мнения: 588

Публикувана от: Как` Сийка
Не е вярно. Причинителите на проблема са хората и докато не започне да се прилага законът с пълна сила, този проблем няма да бъде разрешен. Ако се избият помиярите, ще започнете да ревете от уличните котки. После ще избиете и тях и ще писнете от плъховете и мишките...
Докато човекът си играе на Господ и нарушава равновесието в природата, та даже и в населените места, все ще е прецакан. Отвсякъде.
Добре, че от мен не зависи нищо, защото щях да задължа всеки, желаещ да отглежда животно вкъщи, да мине предварителен курс по въпросите за отглеждането му плюс психопреглед. Отделно забрана за развъждане без нужното специално разрешително...
То за родители няма такива неща, че за животните ли...
[/quote]


Така е и от нас зависи много. Но трудно се вменява отговорност.
Гледаме си кученце, смея да твърдя добре. За разлика от нашите комшии които си пускат песа и ходи да осеменява подред в квартала. После именно те казват: "Хайде подписка да ги изтребим помиярите по улицата"
Кажете откъде тръгват нещата от бедните животни, които действително пощуряват и хапят наред нас и децата ни.
От нас тръгва всичко, нали затова се различаваме от животните заради разума. Peace

# 54
  • Мнения: 2 237
Недейте да спорите заради мен, моля ви......Аз наистина питам с най-добри чуства . Кучето е проблем и това е факт.Днес тръгнах да ходя на лекар и тя по мен.Качих се на автобус.Иначе не и обръщам внимание, дори не я поглеждам....Ама тя си е решила че ще ходи с мен и това е.Има на първия етаж в блока ни една фирма.....Служителите много мразят Сара и е възможно да я махнат.Даже един ден се караха с мен защо съм и дала хляб.Пък аз си я обичкам, трябва само да намеря начин да я приуча да не ходи по мен.
Да ви разкажа нещо.......Преди повече от година пред блока ни дойде една кучка.МНого сладка.И много злобна.Хапала е и мен, хапала е и всички от блока.Хапеше и случайни граждани.Няколко пъти я пребиваха.....Лека -полека с лакомства и ласки успях да я накарам да ми се довери.Знаех, че не може да остане на улицата, беше агресивна към чуждите хора /мен и семейството ми обикна безрезервно/ Един ден взех от ветеринаря лекарство и я упоих.Качихме я на колата и с татко я закарахме на село /на 100 км от София/ Там имахме и друго куче, с което тя веднага си пасна и станаха приятели.Кучката е гледана като принцеса, яде по три пъти на ден и то хубава кучешка храна.Няма и помен от агресивното куче.....
Ако не бях настояла пред татко, Малечка /така се казва кучката/ щеше и до днес да е на пътя.ПОнякога си мисля, че това трябва да направя и със Сара.Но как, на село вече нямаме място за три кучета...... А и Сара е на възраст, вече има 8-9 години, тепърва да свиква другаде.....Спасих Малечка, но как да спася и Сара ? Ето това ме тревожи.Ще си кажете, че не би трябвало да ми пука за едно улично куче.Ми пука ми.Затова и поисках съвет. Но някак не е честно само аз да се тревожа, никой друг от блока не прояви желание да и помогне.А всички се оплакват от нея.А тя милата просто е преданна.Ама как да и обясниш че по този начин ни пречи....Та така.
Благодаря на всички писали ми, много мило от ваша страна !  Hug

Ето я и спасената преди година Малечка :

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=357519

# 55
  • Мнения: 1 335
blizna4e, някой по-нагоре го беше писал
1. Пусни обяви в нета. Може да и излезе късмета и да си намери дом. Въоражи се с търпение; става бавно (ако стане). Звучи невероятно, но много кучета намират нов дом и стопани чрез обяви.
2. Попитай близки и познати с вили и села. Сигурно би се вписала в нечии двор на село ...
Успех!

# 56
  • Мнения: 2 237
arcana, благодаря за съвета, това и ще направя  Peace

# 57
  • Мнения: X
blizna4e, ти си прекрасна.  Hug
Наистина се възхищавам от хора, които проявяват такава човещина. По отношението ни към кучетата, децата и възрастните хора си личи какви сме.

Ако нямаш време да приучваш Сара на храна и връзване, наистина пусни обява - сред кучкарите все ще се намери някой да я приюти. Нямате ли добри съседи на село все пак?Стискам палци да намериш решение, въпреки че като те чета - ще то намериш.   bouquet

# 58
  • Мнения: 353
Близначе, Сара е кучката и на нашия блок Wink. Всички в блока и се радват само аз не мога защото ме е страх от нея. Една от съседките във кално време беше цялата в кал, защото тръгнала на работа и кучката и се е радвала. Тя вижда човек и тича срещу него да му се гали, обаче който не очаква като нищо ще си изкара акъла. Аз умирам от страх като видя куче и тя и с мен се опитваше да се държи така, но аз тогава ходех само със мъжа ми. Като видя че не и обръщаме внимание сякаш и станах безинтересна и сега си ходя спокойно, тя си лежи и не ме поглежда дори. Иначе не я знам Сара как е кастрирана, но същата тая Сара имаше към 7-8 кученца в една къщичка. Те порастнаха вече... Идеята да я храниш не е добра, защото аз лично с жената от магазина съм говорила - всички я хранят защото е добра, тя обаче не може да си изяде храната и си я разнася да я крие от което е привлякла още кучета. Все пак там района не е като на пазара - да има храна за кучетата в изобилие...

# 59
  • Мнения: 2 237
tinta, къде живееш ?  Simple Smile  Сара наистина е кастрирана и не може да ражда, но тя осиновява чужди кученца и се грижи за тях.КОгато Малечка беше още тук, роди кученца.Малко след това я откараха за кастриране и  Сара се грижеше за кученцата и  Heart Eyes Тя е много грижовна и току като домъкне от някъде някое кутре....... Наистина е уникално умна, ще ми се да разбере че не бива да ме следва....Ох, първо да оздравея,пък ще мисля пак по казуса „ Сара“
  bouquet


Сара на пост под терасата ни :

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=357519&pid=12970255

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=357519&pid=12970253

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 08:57 от blizna4e

Общи условия

Активация на акаунт